Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. Post #1

Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]

Witam

W związku z coraz większym zainteresowaniem technologią LED w uprawie pomidorów, postanowiłem wypróbować w fazie kwitnienia dopałkę zbudowaną z 12 diod Photo Red. Producentem diod jest Cree.

Wcześniejsze grow leciało tylko na HPS 250W.
    Tym razem dorzuciłem dodatkowo lampę uzupełniającą barwę czerwoną oświetlenia w fazie kwitnienia.
    Efekty zaskoczyły mnie samego. Owoce są bardziej spuchnięte, zbite i bardziej kolorowe.

Można poczuć się zagubionym patrząc na ilość ofert diod LED.
    Do wyboru są tanie chińczyki, które kuszą ceną oraz droższe marki typu Cree.
    Ja postawiłem na producenta Cree. Producent ten niejednokrotnie był zachwalany na tym forum jak i na innych. Cóż muszę powiedzieć, że warto zapłacić więcej za diody dobrej jakości niz za chiński chłam.

Ze względu na lenistwo i brak lutownicy, szukałem jakiś gotowych rozwiązań.
    Niestety w przypadku diod tego producenta ciężko było znaleźć jakąkolwiek dopałkę w rozsądnej cenie.
    Ale udało mi się znaleźć firmę która oferuje zestawy DIY (zrób to sam).
    Zero lutowania. Musiałem tylko podłączyć kable wg instrukcji producenta (moduły led mają bezgwintowe zaciski do kabli) i przykleić moduły LED do radiatora, klejem który dostarcza też producent.

Poniże zdjęcia lampy led 12xPhotoRed:

Efekty działania lampy przedstawiają poniższe zdjęcia:

Na niektórych fotkach wida, HPS i dowieszoną dopałkę LED.
    Patrząc na planty i porównując z poprzednimi hodowlami bez dopałki LED, szacuję że plonów będzie o 20% więcej Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]

Jestem zadowolony z zakupu.
    Produkt w skali od 1 do 10 odceniam na 10.
    Lampe nabyłem na www.siledia.com (polski producent)
    Nazwa produktu to "Lampa G++ DIY" Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    Cena to: 179 zł.

Pozdrawiam i z fartem !

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    blant za chęci i roślinki, reszta to takie "widzi mi się"
    ......żeby udowodnić działanie tych "dopalaczy", trzeba by było wykonać jakiś miarodajny test, dwa boxy o tych samych warunkach, w jednym sam hps, w drugim hps + te panele, rośliny klony z jednej matki itd., wtedy porównać Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
    0 0

3. Post #3
    Dzięki Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]

Dobry pomysł z tym testem Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja] Może kiedyś pokuszę się o wykonanie takiego testu, dla porównania.

Chociaż patrząc na wykres długości fali światła emitowanych przez HPSa i wykres tego czego potrzebuje roślina w fazie kwitnienia, można stwierdzić że dopałka jest wręcz konieczna Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]

Ktoś inny testował też dopałki?

Pozdro i z fartem Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    0 0

4. Post #4

5. Post #5
    A ja mam pytanie odnosnie innego produktu tego producenta a mianowicie o panel do pcboxa myslicie ze sam taki panel bezie lepszym rozwiazaniem niz np 2 czy 3 tornado?
    0 0

6. Post #6
    Ja mam dopałkę 6xreed cree od nich i polecam warto Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja] do tego 3xcfl 23w.
    0 0

7. Post #7
    Cytat Zamieszczone przez Unknown Zobacz posta
    Lutownice to można już za 19zł kupić Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    kupiłem kiedyś taką to mi się zjarała po pierwszym użyciu, na szczęście zluitowałem to co chciałem (byle jak ale dało radę) i musiałem ojcu gwizdnąć starą czerwoną pistoletówkę.
    0 0

8. Post #8
    Stare lutownice są najlepsze. Ja mam lutownicę po dziadku, że sobie drucik przykręcasz i nim nabierasz spoiwo lutownicze. Miałem też taką nówkę za 25zł to 3-4 połączenia mi ładnie zrobiła, a potem nie chciała się rozgrzać do odpowiedniej temperatury..

Co do dopałki.. zgadzam się, że test byłby przydatny dla potwierdzenia, że te diody tak dobrze pomagają. Na jakich podstawach stwierdzasz, że do HPS konieczna jest dopałka na kwitnieniu? Dodatkowo do 250W?
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
    1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
    -
    1 0

9. Post #9
    Cytat Zamieszczone przez L4nceR Zobacz posta
    Stare lutownice są najlepsze. Ja mam lutownicę po dziadku, że sobie drucik przykręcasz i nim nabierasz spoiwo lutownicze. Miałem też taką nówkę za 25zł to 3-4 połączenia mi ładnie zrobiła, a potem nie chciała się rozgrzać do odpowiedniej temperatury..
    no pamiątki rodzinne są bezcenne Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja] a ta nowa to przegrzała się i dlatego pewnie jakieś chińskie gówno Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana,nikogo nie zabiła a jednak zakazana...
    0 0

10. Post #10
    kolbowa, owszem był to cud techniki na miarę swoich lat, niestety w dzisiejszych czasach miniaturyzacji to takim sprzętem kable, sobie można polutować co najwyżej
    polutuj sobie 4h taką kolbą, to Ci ręka odpadnie, a o precyzji nie wspomnę
    zainwestuj w takie cudo, na początek wystarczyDopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]-stacja_lutownicza_936a_2_1600.jpg
    90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
    1 0

11. Post #11
    mattiv, jak takie "cudo" się nazywa? I sądząc po wyglądzie taka zabawka do tanich nie należy Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    Ale bardzo ciekawie wygląda. Tam ustala się temperaturę tym pokrętłem?

--- Dodano ---

Ja w robocie robię szlifierką jedną ręką przez 12 godzin bo drugą muszę robić co innego, więc dla mnie trzymanie takiej lutownicy to nie problem Dopałka 12xPhotoRed Cree + HPS 250 [Recenzja]
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
    1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
    -
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl