Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. Post #1

Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]

Witam.

Moja recenzja skierowana jest głównie do nowych użytkowników, którzy w kółko zadają pytania odnośnie PH, a dokładniej jak je mierzyć.
    Na rynku istnieją bardzo wygodne elektroniczne, bardzo dokładne mierniki PH dzięki którym zmierzymy nie tylko wodę ale i glebę. Niestety nie są to zabawki na każdą kieszeń. Poniżej przedstawię Wam niezawodny produkt który towarzyszy mi od początku mojej przygody.

Pragnę zrecenzować kropelkowy Test/Miernik PH, który w założeniu i jego przeznaczeniem jest pomiar wody z akwarium. "Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5" kosztuje około 20zł, jest dostępny w większości sklepów zoologicznych oraz bez problemu do zdobycia drogą wysyłkową w internecie. Pomiar wymaga nieco wprawy i trzymania się pewnych zasad, jego minusem jest na pewno konieczność babrania się w wodzie, mycia wszystkiego, zniesienia niewygody związanej z pomiarem a nie żadko kilkoma pomiarami. Jednak to wszystko nic w porównaniu z jego wydajnością i ceną. Pierwszą buteleczkę tego specyfiku mam do dziś i jestem w połowie drugiego grow a jest jeszcze około 1/3 zawartości. Poniżej w punktach instrukcja obsługi, podsumowanie wad i zalet, oraz zawartość opakowania.

Zawartość opakowania:
    - Fiolka do pomiaru wraz z wieczkiem.
    - Buteleczka z płynem do pomiaru
    - Kartonik z kolorowymi polami (wzornik)
    - Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi:
    1. Całą fiolkę należy opłukać trzykrotnie wodą którą będziemy sprawdzać.
    2. Nalewamy 5ml (do kreski) wodę którą będziemy mierzyć.
    3. Dodajemy do wody 4 kropelki płynu i mieszamy
    4. Stawiamy fiolkę na kartonik w celu sprawdzenia odczynu.

Wady:
    - Niewygoda, zwłaszcza gdy mierzymy kilkukrotnie
    - Brudzący płyn
    - Konieczność sprawdzania odczynu w świetle dziennym
    - Konieczność dbania o kartonik (jest tylko jeden, często się zalewa)

Zalety:
    - Całkiem wiarygodny pomiar
    - Cena

Ja osobiście stosuje ten produkt cały czas i ze względu na cenę wystawiam mu ocenę 10/10. Każdy powinien zacząć od czegoś takiego. Jest to absolutny Must Have. Jak nie znasz PH to nie wiesz nic, więc nie zadawaj pytań Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Zapomniałeś dodać, że w przeciwieństwie do tych elektronicznych pH-metrów nie trzeba kupować dodatkowych płynów konserwujących i regulujących. o pH-metry elektryczne trzeba bardzo dbać, są drogie i trzeba umieć skalibrować.

Taki płyn jest przydatny nie tylko dla początkujących. Ja zawsze lecę na płynach (najpierw też taki ze sklepu zoologicznego, a teraz lepszy z growshopu) i nie zamierzam przestawiać się na elektryki.
    Każdy działa na tej samej zasadzie, zawiera te same składniki, ewentualnie dodawane są różne substancję aby np. kolory bardziej się różniły, ale wszystkie bazują na tych samych składnikach. Kupując pH-metr kropelkowy trzeba jedynie zwracać uwagę na ilość kropelek jaka jest w pojemniczku. Pierwszy płyn miałem na 100 testów, teraz na GHE pH Test Kit mam 500 testów - cena ta sama (20-25zł).

Kolejny dobry post. Łap blancika i proszę każdego, który tutaj zajrzy, aby nie tłumaczył lajkom jak mierzyć pH, co kupić, tylko odsyłać do tego tematu Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]
    1 0

3. Post #3
    Cytat Zamieszczone przez PanBadura Zobacz posta
    Jak nie znasz PH to nie wiesz nic, więc nie zadawaj pytań Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]
    Bez bicia przyznaję - nie znam pH, nie mierzę - to mam nie pytać?

Dobra recenzja, na pewno pomocna dla wielu rozpoczynających zabawę w uprawę. Łap blanta. Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    1 0

4. Post #4
    Fajna sprawa Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA] Sam nie mierze ph ale nie jednemu się to przyda Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]
    1 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Bez bicia przyznaję - nie znam pH, nie mierzę - to mam nie pytać?
    No właśnie o to chodzi że dużo osób pyta się co może być przyczyną złego stanu roślin, a nie mierzą takiej podstawy jaką jest ph. Jak nie wiesz jakie ph to w zasadzie nie wiesz nic, więc nie zadawaj głupich pytań. Najpierw sprawdź i wyklucz problem z PH, później pytaj Tropical Test akwarystyczny pH 4,5 - 9,5 [RECENZJA]
    1 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl