Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. Post #1

Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA]

Witam.

Chciałbym pochwalić się Wam niezwykle przydatną rzeczą. Część z Was na pewno zna ten produkt, ale na pewno są ludzie dla których wykorzystanie tego przedmiotu do grow będzie nowością. Mam nadzieje że poniższa recenzja będzie dla Was czytelna i zrozumiała.

Mowa o dzbanku filtrującym wodę BRITA, którego zadaniem jest Mój egzemplarz posiada 3,5L pojemności, co w zupełności mi wystarcza. Do tego dzbanka używam wkładów Maxtra. Filtr ten jest czterostopniowy, redukuje on chlor, związki chloru, zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie, oraz kamień, redukuje znacząco PH. Akurat funkcje zbijania PH, usuwania kamienia i chloru są dla mnie tutaj najważniejsze. Dzbanek jest bardzo wygodny w obsłudze i pracy z nim. Na górnej pokrywce znajduje się łatwy w obsłudze wskaźnik zużycia filtra. Według producenta filtr ten należy wymieniać (według producenta) co 4 tygodnie, jednak z własnego doświadczenia wiem że ten wystarcza na nieco dłużej.

Po co właściwie i dla kogo jest ten dzbanek?

-Na pewno przyda się zapominalskim, którzy nie odleją wody do odstania na 24h. Przefiltrowaną wodę można śmiało wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą butelkową w celu uzyskania idealnego PH.

Jak ja korzystam z tego dzbanka?

-Wodę odstaną 24h mieszam w odpowiedniej proporcji z wodą przefiltrowaną. Nauczyłem się uzyskiwać idealne PH za pomocą BRITY i jest mi tak bardzo wygodnie i łatwo. Jadę na tym dzbanku już drugie grow i mogę polecić ten dzbanek wszystkim. Filtracja przy nowo założonym filtrze (a ten wymienia się całkiem łatwo, chociaż warto pomóc sobie kombinerkami) przebiega nieraz dobre kilkanaście minut. Ale wystarczy że się pamięta o tym wcześniej.

Czy gra jest warta świeczki?

-Ceny dzbanka wahają się od 30 do 120zł w zależności od modelu i tego czy posiadają filtr. Mój egzemplarz zakupiony w internecie kosztował około 70zł z przesyłką wraz z 4 filtrami, więc jak łatwo policzyć 4 grow mam z głowy, co daje pełny rok. Uważam że warto mieć za te pieniądze spokój jeśli chodzi o PH. Do tej pory się nie zawiodłem i dzbanek spełnił moje oczekiwania. Moja woda w kranie jest mega zakamieniona, co widać po nawilżaczu, na którym kamień się osadza. Przez dzbanek przelały się już konkretne ilości wody a kamienia, glonów, czy przykrych zapachów do tej pory nie uświadczyłem.

Na poniższych zdjęciach widać że filtr (już 35dniowy) zbił PH z 7.5 do 5.5 więc konkretne 2.0 PH w dół.
    Niektórzy nauczyli się zapewne zbijać PH odstanej wody octem, jednak z tego co wiem to wszystkiego podczas stania wody się z niej nie da pozbyć, na pewno pozbędziemy się chloru, co do kamienia, metali ciężkich i innych żyjątek... wątpie. Nie zauważyłem też żadnych skutków ubocznych. Podlewam wodą przefiltrowaną już drugie grow i cały czas wszystko idzie świetnie.

Ja wystawiam temu gadżetowi recenzję 8/10 ze względu na cenę nie na każdą kieszeń, ale jak tylko masz możliwość to kup. Polecam.

Przeczytaj o tym więcej:

3 0

2. Post #2
    Dobra ciekawostka. Właśnie takich recenzji użytecznych przedmiotów tutaj na forum powinno być więcej, bo jest naprawdę ubogo..

Dla pewnych osób może być minusem to duże zbicie pH, ale z tego co widzę z wody 7.5 zrobiło 5.5 (-2 pH). Ja mam w kranie 8-8.5, więc powinno wyjść idealnie.
    Sam może kupię sobie coś takiego. Jeśli chodzi o cenę.. dzbanek ma się dożywotnio, tylko filtry się wymienia - więc i tak przynajmniej połowa kosztu jest jednorazowa.

Jeszcze takie pytanie - czy do różnych modeli są różne filtry? Bo gdyby ktoś kupił rzadki egzemplarz to ciężko mu będzie dokupić filtry.

Łap blanta za pomysł i schludny opis Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA]
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
    1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
    -
    0 0

3. Post #3
    wiesz że taki filtr powinieneś wymieniać przynajmniej raz w miesiącu? I najlepiej trzymać w zimnymi zaciemnionym miejscu. W tych dzbankach rozwija się flora bakteryjna a słońce i wysoka temperatura to przyśpiesza. Poza tym takie filtry jak już przyjmą maksymalną dawkę chloru z wody to zaczynają "krwawić". To co uzbierały zaczynają oddawać do wody Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA] I ciężko to sprawdzić w jakim stanie jest wkład, w polsce normy chloru są przekraczane nie raz o ponad 400%! Ciekawe czy producent wziął to pod uwage. W branży nazywamy to dzbankami psychologicznymi. Poza tym zastanawiam się jak to możliwe że tak ci PH zbija.... Węgiel aktywowany na samym początku podnosi lekko PH po czym się wyrównuje. Używałeś już go przez całą uprawę? nic się dziwnego z roślinkami nie działo? To że producent pisze że wkład trzeba wymieniać co 4 tyg to nie bez powodu...
    0 0

4. Post #4
    Z tego co się orientowałem to każdy dzbanek ma takie samo wgłębienie na filtr. A filtry są po prostu różne w zależności od ich właściwości, ale powinien pasować każdy Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA]

Może i masz rację, ale tak jak pisałem pierwszy wymieniłem po około 6 tygodniach jakoś, i nic się nie działo. Co prawda nowo założony filtr zbija PH mocniej. Filtrów mam jeszcze ze 3 więc wymienić, czy później dokupić nowy jest dla mnie nie problem. Ja jestem z niego zadowolony, i raczej już go nie odstawie. A jego miejsce jest w zaciemnionej kuchni. Dzięki za komentarz.
    0 0

5. Post #5
    U mnie to się prezentuje w ten sposób, woda prosto z kranu:

Ta sama woda prosto z Brity:
    https://forum.nasionakonopi.pl/album...chmentid=74030
    1 0

6. Post #6
    Bardzo dobry poradnik i taki gadżet powinni kupować ci którzy zaczynają przygodę odżałować te parę groszy i mieć spokój z grow bezproblemowym Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA]
    0 0

7. Post #7
    Też korzystam z brity wkłady są uniwersalne owalne albo kwadratowe a pro po tego że raz w miesiącu trzeba wymieniać to nie prawda bo to nie od czasu a od ilości przefiltrowanej wody zależy od wymiany. A po za tym ja mam dzbanek z wyświetlaczem w jakim stopniu zurzyty jest wkład.
    1 0

8. Post #8
    Woda z brity okazała się rozwiązaniem problemu kamienia. Używałem nawilżaczy ultradźwiękowych, które przy twardej wodzie produkowały masę kamiennego pyłu, który obrastał dosłownie wszystko i matowił odbłyski.
    2 0

9. Post #9
    Cytat Zamieszczone przez Baldur Zobacz posta
    Woda z brity okazała się rozwiązaniem problemu kamienia. Używałem nawilżaczy ultradźwiękowych, które przy twardej wodzie produkowały masę kamiennego pyłu, który obrastał dosłownie wszystko i matowił odbłyski.
    Mam ten sam problem co Baldur, dzisiaj zamawiam Brita Elemaris Cool 2.4L Fridge Water Filter Jug Blue +1 Maxtra Filter, Panie Badura wiem ze to moze glupie pytanie (chociaz moja kochana mama zawsze mowila ze zadne pytanie nie jest glupie:P) ile czasu ten filtr potrzebuje na przefiltrowanie wody? odrazu gdy wleje do niego wode z kranu \a u mnie w angli jest 8,5 ph, to po chwili bede mogl ja uzywac do podlania roslin czy do napelnienia nawilzacza? dodam ze ziemie ktora stosuje to plagron Batmix wiec niby nie musze kontrolowac PH, ale dla swietego spokoju wole lac odpowiednia wode, ta uzyskana po filtracji tego filtra powinna byc ok do bezposredniego uzytku. pozdrawiam! I wielkie dzieki za rozwiazanie problemu jakim byla dla mnie woda Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA] mam nadzieje ze po zakupie tego filtra problem zniknie jak kac po pierdolnieciu sety. Pozdro! 5
    AKTUALNA FOTORELACJA! ZAPRASZAM!!! ! ---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a....html#postlist
    0 0

10. Post #10
    Cytat Zamieszczone przez kaczy89 Zobacz posta
    Mam ten sam problem co Baldur, dzisiaj zamawiam Brita Elemaris Cool 2.4L Fridge Water Filter Jug Blue +1 Maxtra Filter, Panie Badura wiem ze to moze glupie pytanie (chociaz moja kochana mama zawsze mowila ze zadne pytanie nie jest glupie:P) ile czasu ten filtr potrzebuje na przefiltrowanie wody? odrazu gdy wleje do niego wode z kranu \a u mnie w angli jest 8,5 ph, to po chwili bede mogl ja uzywac do podlania roslin czy do napelnienia nawilzacza? dodam ze ziemie ktora stosuje to plagron Batmix wiec niby nie musze kontrolowac PH, ale dla swietego spokoju wole lac odpowiednia wode, ta uzyskana po filtracji tego filtra powinna byc ok do bezposredniego uzytku. pozdrawiam! I wielkie dzieki za rozwiazanie problemu jakim byla dla mnie woda Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA] mam nadzieje ze po zakupie tego filtra problem zniknie jak kac po pierdolnieciu sety. Pozdro! 5
    Kaczy ja uzywam filtra Aqua Optima i przefiltrowanie ok 2 L wody,to 1-do 2 minunut.Woda przed wlaniem do filtra PH 7,8-8,0-po przefiltrowaniu 6,2-6,4.Dzbanek filtrujący BRITA [RECENZJA]
    0 0

11. Post #11
    Tez mam taki dzban firmy aqua optima zeczywiscie zbija do 5.5 czasem wychodzi 6.3, bardzo przdatna rzecz, wymiana filtru to groszowe sprawy, u mnie producent podaje wymiane co 3 miesiac codziennego uzytku
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl