Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. Post #1

Przycinanie liści wiatrakowych

Czytałem dużo tematów na ten temat i sam w końcu nie wiem, są podzielone zdania na ten temat.
    A wy co o tym sądzicie? roślinki mocno się zakrzaczyły i są na dole zasłonięte szczyty.
    Jeśli przycinać to jak.

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Możesz sznurkami ponaciagac żeby słońce dochodziło tylko ostrożnie.Przycinaj jak chcesz dopiero z tydzień przed scinka bo tak to stres dla rośliny.
    0 0

3. Post #3
    Ooo kolego (koleżanko) wybrałaś bardzo ciężki temat. Za pewne zostanie przeprowadzony na mnie licz ale...
    Ja osobiście polecam przerywane liści wiatracznych przy uprawie indor. Są to tak żywe rośliny ze sobie poradzą a nie przerywane powoduje dwie rzeczy.
    Pierwsza to brak światła w dolnych partiach, chodź bym nie wiem co robił jakie treningi stosował to i tak jest za gęsto. Druga sprawa to pleśń. Podam to na swoim przykładzie. Mam 3 mieszajace wiatraki (tak wiatraki nie komputerowe małe pizdryki dające lekki powiew) i bez przerywania pojawiała mi się pleśń gdyż z liści tez woda paruje a jak nałoży się kilka na siebie nie ma opcji żeby woda się nie skroplila.

Czyli ogólnie polecam usuwanie nadmiaru liści ale z głową. Przycinanie liści wiatrakowych
    0 0

4. Post #4
    Cięcie liści nosi miano Defoliacji jest ona stosowana przez nieliczną grupę ludzi, którzy później są hejtowani przez pozostałą część Przycinanie liści wiatrakowych Tak to już niestety jest, ogólnie musisz poszukać ludzi którzy to stosowali i ich pytać każdego z osobna. Defoliacja ma sens w uprawach indorowych gdzie jest problem z równomiernym oświetleniem i w tym przypadku według mnie daje całkiem niezłe rezultaty (oczywiście pod warunkiem poprawnego jej wykonania a to nie taka łatwa sztuka). W uprawie OUT nie osiągniesz takich rezultatów ponieważ słońce dużo lepiej oświetla roślinkę... Ja osobiście na out aby doświetlić szczyty, wiążę te boczne i je odchylam oraz usuwam wszystkie uszkodzone liście (żółte, nadgryzione itd one się nie zregenerują) i według mnie samo usuwanie zepsutych liści daje spory efekt, możesz wejść w moją fotorelacje mam tam zdj prawie dwumetrowych roślinek z metrowymi kutasami Przycinanie liści wiatrakowych
    To nie my jesteśmy przeciwko systemowi, tylko system przeciwko nam.
    0 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez x0x Zobacz posta
    Ooo kolego (koleżanko) wybrałaś bardzo ciężki temat. Za pewne zostanie przeprowadzony na mnie licz ale...
    nie bo kazda opinia jet wazna mozemy ja nieco najwyzej naprostowac ;)

Ja osobiście polecam przerywane liści wiatracznych przy uprawie indor.
    ja tez ale nie zawsze bo trzeba to robic w kontrolowany sposob i w odpowiednim czasie a nie wtedy kiedy nam sie podoba

[quote]Są to tak żywe rośliny ze sobie poradzą a nie przerywane powoduje dwie rzeczy.
    Pierwsza to brak światła w dolnych partiach, chodź bym nie wiem co robił jakie treningi stosował to i tak jest za gęsto.[/qoute]

Ale za to sa mocniejsze te doswietlane wiec minus jednego moze byc plusem dla innego

Druga sprawa to pleśń.
    przy odpowieniej wentylacji nie powinno byc problemu z nadmiarem wilgoci atomiast same mieszajace nie usuwaja nadmiaru wilgoci wprawiaja tylko ze wilgotne powietrze jest w ruchu przez plesn sie nie osadza bo musi byc statecznosc by osiadla.

Podam to na swoim przykładzie. Mam 3 mieszajace wiatraki (tak wiatraki nie komputerowe małe pizdryki dające lekki powiew) i bez przerywania pojawiała mi się pleśń gdyż z liści tez woda paruje a jak nałoży się kilka na siebie nie ma opcji żeby woda się nie skroplila.
    No wlasnie patrz wyzej. 3 mieszajace tez niewiele mowia bo rownie dobrze mozesz miec hale i 3 mieszajace to nic ;) ale wciaz jak nie odprowadzasz odpowiednio szybko wilgotnego powietrza to zaden mieszajacy nic sprawi ze wilgotnosc bedzie mniejsza.

Czyli ogólnie polecam usuwanie nadmiaru liści ale z głową. Przycinanie liści wiatrakowych
    Wszystko zalezy od metody jaka planujemy uprawiac. Czy bedzie to scrog, sog, wertykal, ledy, hps czy plazma? wszystko na to wplywa. Natomiast warto zauwazyc ze urywanie lisci to przede wszystkim (poza doswitlaniem dolnych partii) jest kontrola wzrostu. Sam stosuje przy lst jak jeden z odrostow idzie za bardzo w gore mozna na nim oberwac liscie i zwolni i powinny go dogonic pozostale ale to z doswiadczenia trzeba wyciagnac ile lisci oberwac. Wiec na pewno defoliated rosliny beda nizsze i to o wiele od tych nie obrywanych. Podobno nie powinno sie tez rwac lisci mlodszych niz 2 tygodnie. Rwanie powinno sie odbywac na wegu(ile razy to zalezy od dlugosci wega), potem na pewno trzeba pourywac liscie tuz przed przelaczeniem na 12/12 oraz po zakonczeniu wyciagania czyli mniej wiecej przelom 1-2 tygodni flo.

Ja osobiscie nie lubie obrywac lisci bo dla mnie liscie to wspolczynnik zdrowia rosliny a brak lisci to dla mnie brak narzedzia. Dodatkowo przeszedlem na ledy wiec liscie sa mi potrzebne by rozkminic karmienie roslin ale sa mi niepotrzebne bo ledy nie maja dobrej penetracji wiec niskie i malolistne rosliny to efekt ktory chcialbym uzyskac ale to w przyszlych projektach.
    "To forget how to dig the earth and to tend the soil is to forget ourselves" - Mahatma Gandhi

"Gdziekolwiek się ruszę - to samo uczucie nieprzynależności, bezużytecznej gry.
    Udaję zainteresowanie czymś, co mnie zupełnie nie obchodzi, kręcę się tu i tam, ale nigdy nie jestem "w środku", w żadnym określonym miejscu. To, co mnie przyciąga, znajduje się gdzieś indziej, czym zaś owo "gdzie indziej" jest - nie wiem." - Emil Cioran
    0 0

6. Post #6
    Obrywanie lisci obniza gospodarke rosliny, zmniejsza powierzchnie barwnika zielonego, zmniejsza efekt fotosyntezy, produkcja pozywienia spada, dodatkowy stres, czy tworzenie stanow zapalnych

Jedynie dla lepszej penetracji swiatla robi sie wyjatki
    0 0

7. Post #7
    Dobra, to nie będe ich jednak przycinał ;P
    Dzieki panowie za wszystkie odpowiedzi i łapce po blanciku.
    0 0

8. Post #8
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    Obrywanie lisci obniza gospodarke rosliny, zmniejsza powierzchnie barwnika zielonego, zmniejsza efekt fotosyntezy, produkcja pozywienia spada, dodatkowy stres, czy tworzenie stanow zapalnych

Jedynie dla lepszej penetracji swiatla robi sie wyjatki
    a plony jednak wieksze. jest sporo watkow na zagranicznych forach gdzie niemal jednoznacznie odpowiedziano ze obrywanie lisci wcale nie jest tak szkodliwe jakby moglo sie wydawac. Jak tez wytlumaczyc obrywanie lisci w pomidorach, winogronach? Zwiekszaja plon, slodycz
    "To forget how to dig the earth and to tend the soil is to forget ourselves" - Mahatma Gandhi

Udaję zainteresowanie czymś, co mnie zupełnie nie obchodzi, kręcę się tu i tam, ale nigdy nie jestem "w środku", w żadnym określonym miejscu. To, co mnie przyciąga, znajduje się gdzieś indziej, czym zaś owo "gdzie indziej" jest - nie wiem." - Emil Cioran
    0 0

9. Post #9
    Cytat Zamieszczone przez brylant Zobacz posta
    a plony jednak wieksze. jest sporo watkow na zagranicznych forach gdzie niemal jednoznacznie odpowiedziano ze obrywanie lisci wcale nie jest tak szkodliwe jakby moglo sie wydawac. Jak tez wytlumaczyc obrywanie lisci w pomidorach, winogronach? Zwiekszaja plon, slodycz
    T juz sam nie wiem xD
    Może przytne te największe? ktróre zasłaniają najwiecej. Tylko jak i w którym meijscu.
    0 0

10. Post #10
    o panie tego juz nikt Ci nie powie to jest praktyka i "oko" ale jak chcesz mozesz powycinac te ktore zaslaniaja Ci odrosty nizsze

0 0

11. Post #11
    Ja zawsze biorę pod uwagę plusy i minusy , w tym wypadku na plus obrywania wychodzi korzyść w doświetleniu niedostępnych parti rośliny , ważną kwestią jest również stadium w jakim się to robi - czym innym jest pozbycie rośliny narzedzi budulcowych na wegu czym innym na flo - wybóru zawsze dokonuje ogrodnik Przycinanie liści wiatrakowych

Cała moc pochodzi z Naszego
    wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

12. Post #12
    No wlasnie patrz wyzej. 3 mieszajace tez niewiele mowia bo rownie dobrze mozesz miec hale i 3 mieszajace to nic ;) ale wciaz jak nie odprowadzasz odpowiednio szybko wilgotnego powietrza to zaden mieszajacy nic sprawi ze wilgotnosc bedzie mniejsza.
    Akurat o to nie bój nic Przycinanie liści wiatrakowych jest wytwarzające ale nie mowa tu o moim boxie.

Chciał bym Ci zwrócić tylko uwagę ze tu nie odpowiadasz na moje pytania. Pytanie tematu jest proste chyba do przeczytania i zrozumienia prawda? co sądzicie o bla bla bla to oznacza że piszesz co sadzisz o tym a nie szukasz zaczepki pod czyimś komentarzem mówiącym o jego ogrodzie. Napisz coś od siebie chyba potrafisz się nie odnosić pod czymś postem a podać na własnym przykładzie etc.
    0 0

13. Post #13
    Zaczepka? nie mam na to czasu.... ale czmu mialbym na twoje odpowiadac jak nie Ty zaczales temat? poza tym nie bylo w twojej wypowiedzi pytan a stwierdzenia do ktorych sie odnioslem a nie zaczepialem ale luz zyj sobie w przekonaniu ze Cie zaczepiam. A ze zwrocilem uwage na to ze 3 mieszaki nie mowia wcale o wydajnosci rozprowadzania powietrza po boxie bo roznie dobrze mozesz te 3 wenty miec w boxie 90x90cm jak i 5x5m dlatego napisalem ze 3 mieszaki to moze byc malo zaleznie od wielkosci boxa. I nie mowie ze to zle czy dobrze ze masz 3 - twoj box twoja sprawa ile ich tam wcisniesz. Zreszta usuwanie lisci tylko by pozbyc sie wilgotnosci jest raczej kiepska metoda - do tego sa albo wentylatory (wyciagajace) albo osuszacze. Poza tym jak liscie nachodza na siebie znaczy ze za gesto w boxie.

ZIELONA to tez tak nie do konca jest ze jak sie pozbawia rosliny lisci na weg to zle. Po prostu nie mozna tego robic zbyt wczesnie jak juz wspominalem liscie minimum 2 tyg wiec przy wegu 4 tygodnie oberwalbym liscie tylko raz - tuz przed przelaczeniem na flo a potem po zakonczeniu strechingu. I wlasnie nie od growera to zalezy a tylko od wielkosci i stopnia rozwoju rosliny itd

0 0

14. Post #14
    Wszystko się zgadza Brylancie drogi mnie się rozchodzi o decyzje jakie podejmuje ogrodnik , jego doświadczenie i wiedze -

*Oczywiście czym innym jest obrywanie liści na wegu u sezonów a czym innym u automatów .

Cała moc pochodzi z Naszego
    wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

15. Post #15
    a no to jasne przeca jakby ktos chcial automata oberwac z lisci - oj duzy blad... a z tym wczesniej sie nie zrozumielismy, sorento

0 0

16. Post #16
    czytałem w poradniku żeby pozbywać się wiatraków na 3-4 tyg przed ścinką stwierdziłem ze ma to sens i tak robie mimo wad, cenić trzeba bardziej lepsze doświetlanie topów

tak jak uczyniłem temu ogkushowi :

Przycinanie liści wiatrakowychPrzycinanie liści wiatrakowych
    0 0

17. Post #17
    bardzo ladne masz te krzaczki Grabarz heh pozazdroscic aczkolwiek czytalem ze na flo niekoniecznie obrywanie lisci ma sens ale tez zaden ze mnie ekspert outowy ;)

0 0

18. Post #18
    a no to jasne przeca jakby ktos chcial automata oberwac z lisci - oj duzy blad... a z tym wczesniej sie nie zrozumielismy, sorento
    Dlaczego duży błąd ? Sam usuwam liście na automacie, widzę tego efekty i również kilku doświadczonych growerów mi to poleciło.
    0 0

19. Post #19
    Cytat Zamieszczone przez Xorax Zobacz posta
    Dlaczego duży błąd ? Sam usuwam liście na automacie, widzę tego efekty i również kilku doświadczonych growerów mi to poleciło.
    to pokaz moze te efekty Przycinanie liści wiatrakowych

ja zaczynam obcinac liscie dopiero 2 tyg przed harvestem, wczesniej obcinam tylko w ostatecznosci ale zawsze lepiej podwinac listek niz uciac
    jesli obcinasz a nie wiesz jak i kiedy to robic to zapomnij o duzych, zbitych topach
    Moja Fotorelacja
    klik
    0 0

20. Post #20
    Cytat Zamieszczone przez Nancy Zobacz posta
    to pokaz moze te efekty Przycinanie liści wiatrakowych

ja zaczynam obcinac liscie dopiero 2 tyg przed harvestem, wczesniej obcinam tylko w ostatecznosci ale zawsze lepiej podwinac listek niz uciac
    jesli obcinasz a nie wiesz jak i kiedy to robic to zapomnij o duzych, zbitych topach
    Pokazuje cały czas. https://forum.nasionakonopi.pl/314,f...2w-0-08m2.html

Od momentu jak kwitnie mociej, tzn topy się tworzą uciąłem raz kilka liści. A tak w gdy topy się tworzyły po usunięciu w ciągu kilku dni miałem ich kilka razy więcej. Nie twierdzę że robię to dobrze, wciąż się uczę.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl