Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. Post #1

Przycinanie konopi

Przycinanie polega na usunięciu szczytu rośliny lub rozgałęzień i ma na celu zwiększenie gęstości rośliny kosztem wysokości. Najbardziej popularna metoda to usunięcie topa rośliny (najwyższego punktu [mały punkt na szczycie rośliny]). Pierwszego przycięcia dokonywać najlepiej po 3 tygodniach od posadzenia w ziemi. Dalszych przycinań dokonuje się - tak łodyg głównych jak i bocznych - gdy osiągną one wielkość przewidzianą dla danego krzaka. W miejscu usunięcia topa zaczyna wyrastać nowa para szczytów, która wydłuża się o 2 nowe odgałęzienia. Roślina wolniej rośnie wtedy w górę, a bardziej na boki. Nie można przycinać rośliny w późniejszych okresach - szczególnie w okresie kwitnienia gdyż proces ten zostanie opóźniony lub uniemożliwiony. Przycinania dokonujemy za pomocą żyletki, pęsety lub małych nożyczek. Należy szczególnie uważać by nie uszkodzić niższych partii rośliny , a głównie najbliższych szczytowi. Można to wykonać również palcami, jeśli posiada się ku temu szczególne predyspozycje. Należy skubnąć sam to-pik (mały punkt na szczycie rośliny).
    Jeśli nie stosujemy przycinania, roślina rozwija się w naturalny dla siebie sposób i uzyskuje klasyczne rozmiary i kształty.

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Gość
    Prosil bym o podpowiedz czy przycina sie ak47 automatik , jezeli tak to kiedy. Pozdro Przycinanie konopi
    0 0

3. Post #3
    automatów się nie przycina a jeżeli tak bardzo pragniesz to podetnij jak będzie miała 4-5 partii liści
    0 0

4. Post #4
    Gość
    Mi pomogeś ziomek dzieki :ganja2: <drzewo> <grower> <drzewo> :ganja2: Przycinanie konopi :blant:
    0 0

5. Post #5
    Dalszych przycinań dokonuje się - tak łodyg głównych jak i bocznych - gdy osiągną one wielkość przewidzianą dla danego krzaka.

czyli przycinac mam dopiero wtedy jak odgałęzienia będą na tyle duze ze wieksze nie urosną? ale głowny tez mam przcinac od 4-6 tygodnia?
    Czy przycinać je tak zeby kaze odgałęzienie było w miare równe tzn. przycinać najwieksze a mniejsze czekac az podgonią tamte...

niech ktos to wkoncu wytłumaczy bo nie idzie uzyskać normalnej odpowiedzi na ten temat

Ps. pytanie troche nie w temacie bo chodzi mi o OUT ale nie bede wiecznie nowego tematu zakładał z jednym i tym samym pytaniem
    0 0

6. Post #6
    przycina sie az do flo ale opóźnia sie tym samym termin zbioru, przycina sie wszystkie

--- Dodano ---

2 tygodnie przed flo bym juz nie przycinał ale moge sie mylic... nie wiem tez jak jest z bocznymi... duzo pytan ale kazdy odsyła do innych postów w ktorwych albo nie ma odpowiedzi albo tez odsyłaja do innego linku sprzed 2 lat ktory nie działa...
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl