Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. Post #1
  Gość

  Wiosenne ogrody w "szklarniach"

  Trochę tanich sposobów ;)

  Wiosenne ogrody w "szklarniach"

  Równonoc wiosenna na półkuli północnej następuje w okolicach 20 marca. Wtedy to zarówno noc jak i dzień mają po 12 godzin. Od tej daty dzień się wydłuża, aż do 21 czerwca, kiedy to dzień jest najdłuższy i trwa około 14,5 godziny. Po przesileniu letnim dzień powoli zaczyna się skracać, aż do momentu równonocy jesiennej, kiedy to ponownie zrównuje się dzień i noc osiągając po 12 godzin. Moment ten jest także chwilą wejścia konopi w stan kwitnienia. Ogrodnicy uprawiający pod gołym niebem muszą jednak poczekać z wysadzaniem młodych sadzonek do kwietnia, a nawet maja. Jednak nawet, jeśli warunki nie są idealne istnieje możliwość wcześniejszego rozpoczęcia sezonu, a to dzięki zastosowaniu: szklarni, inspektów, tuneli foliowych itd.

  Światło słoneczne składa się z bardzo szerokiego wachlarza promieniowania o różnej długości fali. Rośliny wykorzystują widzialne widmo do fotosyntezy, a promienie podczerwone do ogrzewania swoich tkanek. Intensywność światła podczas pełni lata wacha się na poziomie 400 - 450 watów na metr kwadratowy widma widzialnego i ponad 500 watów podczerwieni.

  Dla porównania efektywność 400 watowej żarówki HPS używanej do domowej uprawy wynosi tylko około 20%, a więc aby osiągnąć sprawność natury musielibyśmy zastosować 5 – 6 sztuk na każdy metr powierzchni ogrodu. W takich warunkach promieniowanie podczerwone zalałoby twój ogród. Nawet 2- 3 potężne 1000 watowe lampy musiałyby być zastosowane, aby zbliżyć się do matki natury. Ogrodnicy zewnętrzni mogą cieszyć się darmowym światłem i ciepłem, co pozwala znacznie ograniczyć koszty uprawy własnego palenia.

  Wiosenne ogrody w "szklarniach"Wiosenne ogrody w "szklarniach"Nawet 2- 3 potężne 1000 watowe lampy musiałyby być zastosowane, aby zbliżyć się do matki natury.

  Dzięki wychwytywaniu światła i magazynowaniu ciepła możliwe jest rozciągnięcie sezonu wegetacji roślin poza zwykle tolerowane przez rośliny temperatury. Najprostszym sposobem na magazynowanie ciepła jest wykorzystanie właściwości czarnego koloru, który to pochłania najwięcej podczerwieni z całej palety barw. Biała barwa odbija dużą część ciepła i światła padające na powierzchnie tego koloru. Światło pochłaniane przez czarny kolor oddawane jest w formie ciepła do otaczającego go środowiska ogrzewając je.

  Zjawisko to wykorzystuje tradycyjna technika sterylizacji gleby zwana solaryzacją. Wykorzystuje ona zwykłą czarną folię, którą pokrywana jest gleba. Umożliwia to tak znaczne podwyższenie temperatury, które zabija dużą część patogenów i nasion chwastów znajdujące się w powierzchownej warstwie gleby.

  Wiosenne ogrody w "szklarniach"
  Jeżeli chcecie wykonać tanim kosztem małą szklarnie utnijcie dno ze zwykłej 2 litrowej butelki po napojach gazowanych.

  Czarny kolor jest idealny, jeśli chodzi o akumulowanie ciepła, ale blokuje całkowicie widzialne widmo światła. Okrycie całej rośliny czarna folią zapewniłoby roślinie ciepło, jednak umarła by ona z powodu braku światła koniecznego do fotosyntezy. Rośliny do życia potrzebują obydwóch form promieniowania: podczerwieni i widma widzialnego. Dlatego właśnie miejsca ich uprawy muszą zapewniać dostatek światła widzialnego i jednocześnie być częściowo nieprzepuszczalne dla promieni podczerwonych. Jeżeli do budowy szklarni lub inspektu użyjemy wysoce przezroczysty (także dla podczerwieni) materiał temperatura wewnątrz będzie dużo niższa, a warunki wzrostu dla roślin dużo gorsze. Idealny materiał na pokrycie szklarni powinien przepuszczać promienie widzialne jednocześnie pochłaniając część podczerwieni podczas dnia. Nocą, gdy jest zimniej materiał ten powinien oddawać część zgromadzonego podczas dnia ciepła. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego działania konieczny jest odpowiednio duży bufor cieplny magazynujący je na czas nocy. Im mniejszy jest obiekt tym szybciej traci on temperaturę. Dlatego właśnie duża szklarnia będzie cieplejsza nocą od małego inspektu ogrodowego.

  Inspekty ogrodowe mogą być bardzo pomocne podczas kiełkowania nasion i przygotowywania sadzonek wiosną. Tradycyjnie wykonywane są one przez działkowców ze starych ram okiennych. Nowoczesne wykorzystują już tworzywa sztuczne. Jeżeli chcecie wykonać tanim kosztem małą szklarnie utnijcie dno ze zwykłej 2 litrowej butelki po napojach gazowanych. Rozgrzaną lutownicą ostrożnie wykonaj otwory wentylacyjne po bokach butelki. Tak prosta szklarnia zapewni optymalną wilgotność i temperaturę dla małej sadzonki.

  Szklarnie dla większej ilości roślin można łatwo samodzielnie przygotować budując prostą ramę i rozpinając na niej przezroczystą folię plastikową. Tunele foliowe praktycznie jest rozpiąć na szkielecie w kształcie litery „D” ustawionym w szeregu. Szkielet taki łatwo przygotować w domu i przy pomocy przyjaciół rozstawić w ogrodzie. Miejsce na szklarnie lub inspekt najlepiej zlokalizować na południowych i południowo-wschodnich częściach ogrodu. Tunele foliowe dużych rozmiarów mogą pokrywać spore połacie pól.

  Klasyczne inspekty ogrodnicze wytwarzane były z pokrytych szklanymi szybami ramach. Ich pierwotnym przeznaczeniem było wspomożenie kiełkowania roślin wczesną wiosną. Ze względu na małą objętość uwięzionego w nich powietrza, ich efektywność jest znacznie mniejsza od klasycznej szklarni, a nawet wcześniej wspomnianego tunelu foliowego. Inspekty można wykorzystać do stopniowej aklimatyzacji roślin przed ich finalnym wysadzeniem na ostateczne miejsca uprawy.

  Wiosenne ogrody w "szklarniach"
  Szklarnie to najbardziej solidni przedstawiciele zimowych ogrodów.

  Szklarnie to najbardziej solidni przedstawiciele zimowych ogrodów. Zbudowane są z solidnej stalowej ramy pokrytej szklanymi szybami. Ich budowa w zależności od ich konstrukcji pozwala na uprawę roślin nawet podczas zimy. Zimowe ogrody konopne zwykle rozpoczynają swoją historię pod lampą w domu, a dopiero na fazę kwitnienia przenosi się je do szklarni, noszącej nieraz nazwę cieplarni.

  Zaletami stacjonarnych szklarni pokazują się nie tylko w czasie zimy. Latem można je odpowiednio wentylować tworząc chłodniejsze środowisko do uprawy roślin. Umożliwia to, więc uprawę nie tylko roślin ciepłolubnych zimą, ale i tych z chłodniejszych klimatów w tropikach. Możliwe są bardzo różne konstrukcje szkieletów i wiele konfiguracji wyposażenia.

  Na rynku znajdziecie już wszystkie możliwe wielkości szklarni, które bez wysiłku dostosujecie do swoich potrzeb. Nie jest to trudna metoda uprawy roślin. Osoby ze zmysłem majsterkowicza przy odrobinie chęci samodzielnie wykonają większość prac.
  Źródło: www.cannabis.info
  0 0

 2. Post #2
  Dobry patent tez chyba sobie kupie taka szklarnie jak na zdjeciu
  "Brakuje palonka? Się skup, kup nasionka. Rusz głową, daję słowo - i dziennie pęka piątka"
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl