Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. Post #1

Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH

Siemaneczko Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH Lecę w tym roku z moim pierwszym Outdoorem - mam 34 pestki, w tym 10reg, reszta to sezonówki FEM min: Lady Dana, Nanuki, Mazar S11, Easy Sativa, C99, Durban Poison. W tym tygodniu zakupię Ph metr, tradycyjny ten z płynem bo słyszałem, że te elektroniczne to dobra zabawka do piaskownicy. Moje pytania do Was (tak wiem, że niektóre CZĘŚCIOWO się pokrywają z tym co jest na forum, ale szukam dokładnej odpowiedzi):

1. W czym dokładnie pomaga dolomit? Czy jeśli moja ziemia spotowa założmy będzie miała 5.6pH zostanie zmieszana ze sklepową 6.5-7.0 to Dolomit pomoże mi osiągnąć równowagę, hm? Jak dokładnie wydawkować w takim przypadku?
    2. Głębokość dołków - jak głęboko przekopać ziemię? Jedni piszą, że nie trzeba głęboko bo korzeni marihuany mają tylko do 30cm.
    3. Planuję ruszyć z okopem podobnie jak Ruski Farmer z innego forum - zrobić okop w połowie marca, i umieścić tam świeże sadzonki które przeczekają sobie do połowy kwietnia lub do początku kwietnia jak temperaturka pozwoli. Muszę chyba użyć tego planu bo nie mam boxa na 34 pechy, a jeśli będe czekał na pogodę np: do polowy kwietnia to mogą mi nie dojść wszystkie panny.

Podziękował! <3

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    1.Dolomit podwyższa Ph ziemi Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    2.Dolki zrób 20x20x40[cm]
    3.Okopy ja też robie , tylko uważaj musisz dać jakąś szybke od góry ale przede wszystkim wylożyc folią od dolu Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH Żeby ci nie zalalo Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    0 0

3. Post #3
    Dzięki, myślałem, ze dolomit działa wyrównująco na Ph ziemi. Nie kładę szyby tylko folię tunelową przepuszczającą dużo światła a na spód kładę styropian który w razie zalania pochłonie wodę + nie będzie tak zimno od spodu Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH Takie dołki spokojnie wystarczą, próbowałeś tak?
    0 0

4. Post #4
    Cytat Zamieszczone przez krzemin Zobacz posta
    1.Dolomit podwyższa Ph ziemi Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    2.Dolki zrób 20x20x40[cm]
    3.Okopy ja też robie , tylko uważaj musisz dać jakąś szybke od góry ale przede wszystkim wylożyc folią od dolu Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH Żeby ci nie zalalo Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    A dołki czasem nie beda za male? z kalkulatora doniczek wynika że pojemność bedzie wynosiłą 16l a z tego co się orientuję sezonowki potrzebują ok 50l. powierzchni Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    "Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano" ~ Arab
    0 0

5. Post #5
    Też myślalem że wyrównuje ph Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH Co do tych okopów to robilem , ale wlasnie nie wylozylem niczym i mimo tego ze szyba byla na górze to roślinki plywaly po deszczu , w tym sezonie też będe robil tylko wyloże folią Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH

--- Dodano ---

50L ? No gdzie , mówi tu o outdoorze , ale wyobrażasz sobie indoor z doniczkami chociażby 30l ? Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH 25L starczy na 100% przy donicy 16l korzenie mogą wchodzić w ziemie spotową , ale i tak robi mieszanke więc nic sie nie stanie Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    0 0

6. Post #6
    na wszelki wypadek jebne z 30-35l Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH A kiedy zamierzasz wstawić planty do okopu, hm? Kupię Ph metr to pobadam ziemię i tam gdzie będzie za niskie to dodam dolomitu + ziemia ze sklepu 6.5 - 7.0.
    0 0

7. Post #7
    Nie mam możliwości trzymania roślin w domu więc zaraz jak wyjdą z ziemi wrzuce do okopów , pewnie gdzieś w polowie kwietnia Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    0 0

8. Post #8
    ja wrzucam pod koniec marca, myślę, że nie będzie za wcześnie. Dzieki panowie Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    0 0

9. Post #9
    Bodajże od 23 Marca możesz już wrzucać Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl