Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. Post #1

Porady w wyborze spota.

Witajcie
    Pozwólcie, że w tym miejscu będę się chwalił moją wiedzą praktyczną na temat miejscówki plantacji (mowa oczywiście o Outdoor).
    W tym dziale zajmiemy się tak ważnymi sprawami jak wybieranie miejsca pod krzaki, przygotowywanie go, kamuflowanie i oczywiście głównymi zasadami jakie powinniśmy zachować aby nie zostać wykrytymi. Ale o tym za chwilę...

Domku dla naszych małych "pociech" powinniśmy zacząć szukać jak najwcześniej - ba! nawet wtedy gdy nie jesteśmy jeszcze pewni, że będziemy tam hodować nasze dzieci.
    Oczywiście - szukanie miejsca w ziemie, gdy wszystko pokrywa śnieg mija się nieco z celem. Można się rozejrzeć, ale na wiosnę i w lecie wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej.
    Nie radzę w panice szukać miejsca gdy nasze roślinki już wykiełkują, bo wtedy pozbawimy się możliwości wielu udogodnień i będziemy mieć dużo pracy, a poza tym zrobi się niewysłowiony bajzel (dla chętnych: wyobraźcie sobie - noszenie ziemi, kopanie, tachanie nawozów, perlitu, lawy i innych bajerów gdy zostanie nam mało czasu ).

Najczęściej osoby decydujące się na hodowlę outdoor wędrują do pobliskiego lasku, lub osiedlowego parku. Tam można znaleźć zaciszne miejsce w którym będziemy się czuli zarówno my, jak i nasze "diabliki".
    Stanowczo odradzam hodowlę w pobliżu jezdni, autostrad lub ścieżek samochodowych. Nie tylko dlatego, że jest spora szansa, że podczas jakichkolwiek prac absolutnie przypadkowy przechodzień zobaczy nas, co może go zainteresować do dalszych poszukiwań, a to z kolei doprowadzi go do naszych "dzieci". Jest jeszcze drugi powód - metale ciężkie, które znajdują się w spalinach samochodowych osiądą na listkach naszej roślinki i ją okropnie zatrują. Owszem - efekt palenia będzie podobny, ale sama świadomość, że inhalujemy coś, co jest śmiertelne (mówię o spalinach oczywiście) nie nastroi naszej fazy fantastycznie.
    Radzę zapuścić się na wiosnę (zanim jeszcze komary się wylęgną a zieleń wystrzeli z każdej gałęzi) w miejsce, które uważasz za stosowne. Myślę, że nikt z rozsądnych osób Ci nie napisze gdzie sadzi, ja również.

Wiadomość dla niebieskich:
    Tutaj nie umieszczamy adresów naszych upraw. Możecie opuścić to miejsce!

Dobrze jeśli miejsce nie jest zbyt oddalone - 1,5h drogi to już absolutny max (ale dla extremistów, masochistów i kolesi z full time'm lub nieskończoną kondycją może być i więcej). Jako wyznacznik drogi powinniśmy sprawdzić ile zajmie nam tam dojście pieszo i/lub dojazd na rowerze.
    Nasz "drugi dom" powinien być praktycznie nieodwiedzany przez jakiekolwiek osoby z leśniczym/dozorcą włącznie. Ewentualnie możemy wypatrzeć sobie jakąś zapuszczoną polankę gdzieś daleko, daleko - ona też się nada, ale o tym za chwilę.

Musimy pamiętać o tym, że w lecie nasze miejsce zostanie opanowane przez komary i inne małe żyjątka - to bardzo utrudni naszą "medytację" i wprowadzi w stan całkowicie odmienny od zamierzonej idylli. Nie możemy jednak uniknąć insektów - gdyby ich nie było zbyt wiele osób za chętnie chodziłoby do lasu.

Pamiętajmy:
    Im trudniej nam dostać się do naszego "magicznego miejsca", tym trudniej tam dostać się komukolwiek.

Miejsce nie powinno być zbyt zacienione ani zbyt odsłonięte. Powinno mieć zielone tło, aby wszystko się pięknie wtapiało i powinno być ulokowane głęboko.
    Idealną sytuacją jest jeśli z naszego "domku" widzimy choć odległe kształty osób będących w pobliżu, a one nas nie widzą.

Nie bójmy się zbaczać z wytyczonych ścieżek (przecież i tak już to zrobiliśmy ).

Kiedy szukacie miejscówki nie zapomnijcie o najważniejszym punkcie czyli nasłonecznienie ...
    -musicie wybrać taką miejscówkę żeby słonko świeciło maxymalnie długo przez cały dzień, a zatem odpadają miejscówki w głębi lasów, w dużych krzakach itp.
    jeśli chcecie wybrać najlepszą miejscówkę musicie zwrócić na to szczególną uwagę.

dobrze jest sadzić krzaki na jakichś drobnych wzniesieniach, góreczkach itp. ...
    -
    -tak naprawdę miejscówki na wyśmienity Outdoor jest najlepiej szukać zimą i tą metodę stosuje kilku mi znajomych osób!!!!
    -
    a zatem pamiętaj jeśli szukasz miejsca zwróć uwagę na długość naświetlenia w danym miejscu, jest to bardzo ważny czynnik.
    szukaj terenów na których niema wysokich drzew ale takich gdzie przez cały rok występują liczne chaszcze, pokrzywy i wszelkiego typu chwasty ...
    róbcie obserwacje terenu z czasem możecie dojść do strategicznych myśli które przyczynią się korzystnie dla nas!!!
    obserwujcie wszystkie nieużytki, rozpatrujcie je pod wszystkimi punktami: dostępność, łatwość dostępu, ryzyko wpadki, odległość od dużych zbiorników ....
    - jeśli chodzi o zbiorniki wodne to najlepszymi są tylko "sztuczne stawy" które podczas największych opadów nie podnoszą znacząco stanów wody ...
    - odradzam miejscówki przy dużych rzekach ... ponieważ zdarzają przypadki utraty uprawy przez liczne opady ,
    - wyśmienitymi miejscówkami są malutkie polne źródełka przy których roślinki rosną przecudnie ...
    - dobrymi miejscami są też bardzo duże pokrzywy, kiedy dostatecznie skosimy roślinki z sąsiedztwa, konopie wyśmienicie dają sobie radę !!
    - najbezpieczniejszymi miejscówkami są oczywiście ogrody ale strach przed wpadką wyklucza ta miejscówkę ..
    - - również łąki i nieużytki są wyśmienitymi miejscami ....

WSZYSTKO ZALEŻY OD DOBREGO DOBRANIA MIEJSCA W KTÓRYM POWINNIŚMY ZWRÓĆIĆ UWAGĘ NA :
    * dostępność do miejsca (im trudniej tym lepiej)
    * naświetlenie (unikajcie wysokich drzew w pobliżu ,wybierajcie tak miejsce alby było maxymalnie długo w słońcu ......

* rośliny w otoczeniu
    * odległość od dużych rzek przybierających

podsumowanie:

Mówi się że dobre nasiona to połowa sukcesu,
    bo drugą połową jest dobre miejsce
    bo to jest prawda!!!
    ZASADY :
    -1. nie mówię nikomu gdzie mam plantację
    -2. z nimi nie chodzę na plantację
    (idąc na plantacje rozglądajcie się kilka razy czy nikt was nie obserwuje, bezpieczniej jest chodzić w nocy ... )

Tekst nie mojego autorstwa ale może się przydać wielu osobom.

Jak dodatkowo zabezpieczyć spota
    Wypisze teraz kilka pomysłów które można wcielić w życie:
    -smyczka policji- czyli musicie wykombinować sobie policyjną smyczkę a do tego jakieś stare klucze. Taka smyczke zostawiamy na spocie w celu odstraszenia nieproszonych gości.
    -taśma policyjna- tutaj już będzie ciężej coś takiego zdobyć ale warto spróbować (chodzi o tą żółtą taśme z napisem POLICJA), wystarczy rozciągnąć wokół roślin.
    -dycha (10zł) - jak Ci szkoda dychy poświecić dla swojego bezpieczeństwa to nie czytaj dalej- a więc, taka dyche (nie 2x5zł tylko banknot 10zł) zostawiamy na spocie w widocznym miejscu. Nastepnym razem jak będziemy na spocie dwie opcje 1- jest dycha, to bardzo dobrze, nikt sie nie skusił i nikogo tu nie było. 2- nie ma dychy, czyli spot spalony i dycha w plecy Porady w wyborze spota.

To takie trzy pomysły, jak ktoś ma coś do dodania warto napisać.

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    nie chodzic cały czas jedna droga zeby nie wydeptać scieszki nie rzucac smieci koło spota typu butelka po piwie
    0 0

3. Post #3
    Z tą dychą, też jest różnie, lepiej zostawić piwo nieotwarte Porady w wyborze spota.. I po prostu się pofatygować dalej, małe szanse że przypadkowemu spacerowiczowi bd się chciało tyle zapieprzać.
    0 0

4. Post #4
    Hmm po co dyche , ja na moim spocie zostawiłęm cały sprzęt mineło 2 tyg i nic nie ruszone.
    0 0

5. Post #5
    Mój kolega (któremu zresztą pomagałem) przywiózł taczkę gówna krowiego, psiego itp.
    A z drugiej strony, gdzie rosną pokrzywy wszędzie i takie kolczaste roślinki, nie robiliśmy nic ;).

Przez 3 tygodnie z hakiem (czyli do zbiorów, bo taki był czas wyłożenia super "odstraszacza" do zbiorów) nic nie ruszone.
    0 0

6. Post #6
    Można wygooglować jakąś firmę która robi taśmy z nadrukami i po prostu takową zamówić, myślę że będę to w tym roku testował Porady w wyborze spota.
    "Legalise It, Don't Criticise It"
    ~Bob Marley

Zapraszam na moją FR: Magiczny Ogród TomislaV'a 2016
    0 0

7. Post #7
    TomislaV ja np odradzam Ci pomyslu z tasma policyjna bo ja sam jak bym zobaczyl owa tasme to napewno bym nie uciekl stamtad tylko bym poszedl tam zobaczyc co tam jest i w ogole... ludzie sa ciekawscy strasznie wiec trzeba sie stawiac w sytuacji takiego spacerowicza kolesia... raczej watpie ze ktorys z was jak by zobaczyl tasme policyjna to by odszedl stamtad nie patrzac co tam takiego jest:P takze odradzam;p
    0 0

8. Post #8

9. Post #9
    Piwo,dycha...jak dla mnie słabe metody na to by przekonać się czy ktoś był na naszym spocie.
    Ja robię tak: układam jakieś suche/świeże gałązki-w zależności od dostępności i możliwości-tak,aby wiatr lub deszcz ich nie przestawił oraz żeby wyglądały na naturalnie ułożone.I tak dookoła spota na różnych wysokościach układamy.Jeśli któryś z suchych badyli jest zrzucony/złamany lub świeży przestawiony to mamy pewność,że ktoś był i należy pośpieszyć się z przesadzeniem naszych pociech.
    Co do tych taśm policyjnych-pierwsze co robię to wchodzę sprawdzić po co taka taśma jest z takim miejscu Porady w wyborze spota..
    Ja mam spota w odległości max 10m od drogi uczęszczanej przez ludzi.Doszły bezpiecznie ponad 2m planty,siedziałem przy nich nawet gdy ludzie drogą chodzili-ja ich widziałem oni mnie nie Porady w wyborze spota.
    Tak naprawdę nie musimy szukać miejsca bardzo daleko-obserwowałem swojego spota przez ponad rok zanim zdecydowałem się na nim posadzić.Chodzi o to by nie było widać nas,ani plantów,a reszta to już nasza ostrożność. Ogólnie chodzi o to aby nikt nam na spota nie wszedł Porady w wyborze spota. a jak już wejdzie to żebyśmy my o tym wiedzieli a intruzowi ma się wydawać,że żadnych śladów po sobie nie zostawił ;)
    Życzę dobrych miejsc Porady w wyborze spota.
    0 0

10. Post #10
    ciekawe pomysły co do taśmy to macie całkowitą rację Porady w wyborze spota.......

tak to ja polecam obserwować przez pewien czas wybrane miejsce i dopiero sadzić :P

Pozdro Porady w wyborze spota.
    0 0

11. Post #11
    maryjan bardzo ryzykujesz pamietaj ze mery ma silny zapach :P moze ktos wywachac xD odradzam..wlasnie tak dzialaja złodzieje
    0 0

12. Post #12
    Z tą dychą przybitą na spocie na widoku to dobry pomysl...nie wpadalbym tam odrazu z calym sprzetem... dycha to nic a sprzet...
    z taśmą policyjna odradzam, wiem ze sam bym chcial zobaczyc co tam sie stalo, a fakt ze nie ma nikogo dookola dalby mi zielone swiatlo.
    0 0

13. Post #13
    Tylko trzeba ta dyche tak zostawic zeby wiatr nie zdmuchnal a dodatku trzeba ogarniac czy deszcz czasem nie pada Porady w wyborze spota.
    "Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano" ~ Arab
    0 0

14. Post #14
    dyche na sznurku przywiązaną do galezi, jak najbardziej na widoku Porady w wyborze spota.)
    0 0

15. Post #15
    dodam kilka słów na temat spota pamiętajcie ze w nocy też nie może być jakich kolwiek świateł latarni bo wam nawet maleńka ilość tego światła zgubi pełno sezonowce i na jesień skończycie z ręką w nocniku to znaczy z liściami bo wam krzaki nie zakwitną Porady w wyborze spota.
    Pomogłem ? Postaw blanta
    Uwielbiam ten widok...
    Rośnięcia moich dziewczynek które staną się kobietami :p
    FOTORELACJA MOICH MAŁYCH
    dockfoot przyszedł pan z kosą
    diablo tu też po nich został towar i pestki oraz ich córki rosną aktualnie
    No Name = Natalia pokazuje się coraz więcej kwiatków.
    Mix Otwartej Pestki Magda jak wyżej

http://forum.nasionakonopi.pl/356,fo...tml#post214484
    0 0

16. Post #16
    Oo a gdzie mój komentarz O_O

--- Dodano ---

Mój komentarz zniknął nie wiem w jakich okolicznościach więc dam go 2 raz Porady w wyborze spota.

Jak dla mnie sadzenie w lasach to chujnia bo zawsze ktoś może chodzić tam na grzyby,a nie mamy pojęcia czy to czyjaś miejscówka,zawsze ktoś się może zgubić i przypadkiem trafić na nasze planty.
    Ja jakbym zobaczył dychę to bym ją olał i poszedł dalej szukać plantów,również odradzam taśmy ! Porady w wyborze spota.
    Lepiej znaleźć Sb polane tam nikt nie wejdzie bo po chuj ? Ani tam grzybów nie ma ani drzew,kleszcza można złapać albo dzik Cię dojedzie.

Oczywiście - szukanie miejsca w ziemie, gdy wszystko pokrywa śnieg mija się nieco z celem
    -tak naprawdę miejscówki na wyśmienity Outdoor jest najlepiej szukać zimą i tą metodę stosuje kilku mi znajomych osób!!!!
    Porady w wyborze spota.hah rozjebał mnie ^^ jak wklejasz cudze poradniki to chociaż je przeczytaj,a nie takie bzdury wklejasz..
    Ja sam mam spota niedaleko ludzi i jestem zadowolony Porady w wyborze spota.
    0 0

17. Post #17
    XEROboy

ktoś zayebał planty, dlatego niezakończone fotorelacje outdoor 2014 ZAPRASZAM : http://forum.nasionakonopi.pl/356,fo...aze-x-1-a.html

http://forum.nasionakonopi.pl/356,fo...at-f1-fem.html

pomogłem? blant mi na pewno nie zaszkodzi

OGRODNICTWO uzaleznia
    0 0

18. Post #18
    Panowie proponuje żyłkę fluo na ryby to wydatek 20-30 zł dookoła spota rozciągnąć 10-15 cm nad ziemią i sie sprawdza
    dodam że żyłeczka fluo jest w slońcu praktycznie nie widoczna gołym okiem Porady w wyborze spota.
    1 0

19. Post #19
    Cytat Zamieszczone przez Synuthc Zobacz posta
    Panowie proponuje żyłkę fluo na ryby to wydatek 20-30 zł dookoła spota rozciągnąć 10-15 cm nad ziemią i sie sprawdza
    dodam że żyłeczka fluo jest w slońcu praktycznie nie widoczna gołym okiem Porady w wyborze spota.
    najlepszy pomysl z wszystkich tu przedstawionych, sam tez tak robie Porady w wyborze spota.

Piona Porady w wyborze spota.
    0 0

20. Post #20
    Zawsze miej wylaczony gps . Porady w wyborze spota.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl