Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. Post #1
    Gość

Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?

Nie każdy miłośnik cannabisu w nadwiślańskim kraju miał okazję zobaczyć jak naprawdę wyglądają typowe holenderskie coffee shopy. Sam miałem niewątpliwą przyjemność zwiedzić kilka. Postaram się opisać je jak najwierniej.

Klasyczny holenderski coffee shop to miejsce, w którym ludzie relaksują się po męczącym dniu w pracy, odbywają spotkania towarzyskie, a dla niektórych to zwykły sklep, w którym tylko uzupełniają zapasy swoich ulubionych gatunków konopii. Sprzedaje się głównie susz, jednak ‘kofiki’ oferują dużo szerszą gamę produktów – kostki haszyszu, czekoladowe ciasteczka z haszem itp. Polscy amatorzy gandzi mogą tylko pomarzyć o takim asortymencie, szczególnie że nawet mały kofik ma w ofercie kilka gatunków cannabisu – „White Widow”, „Jack Harrer”, „Amnezja”, „Bubblegum”, „Lemon Haze”, „AK 47” i wiele innych – im lepszy coffee shop, tym szerszy wybór. Tak samo wygląda sprawa haszyszu – wybór jest duży, smak i efekty różne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Coffee shopy to nie są typowe sklepy. Bliżej im do klubo-kawiarni. „Indian” w Eindhoven, urządzony w nowoczesnym stylu, ma do zaoferowania billard, telewizory plazmowe, wygodne kanapy. Każdy gram jest odmierzany na oczach klienta, a kolejne gatunki konopii są zamykane w szczelnych pojemnikach. Możemy kupić gotowego ‘lolka’, który wcześniej został skręcony przez pracownika kofika. Jeśli jednak wolimy zrobić go własnoręcznie, za darmo do dyspozycji klientów jest beznikotynowy tytoń, bletki i tipy. Amatorów palenia jointów można znaleźć w niemal każdej grupie społecznej, za sprawą czego możemy tutaj spotkać zarówno szykownego, ułożonego starszego pana, jak i młodych, pełnych energii i wigoru Holendrów (lub Polaków Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? ).

„The Hobbit” w miasteczku Weert był pierwszym coffee shopem, który miałem okazję odwiedzić. Wystrój różni się zdecydowanie od „Indiany” – ciepłe światło, przytulny wystrój oraz spokojna atmosfera sprawiają, że człowiek wcale nie ma ochoty opuszczać tego miejsca.

Sympatyczna obsługa, spokojna muzyka w tle. Osobne, niewielkie pomieszczenie przeznaczone do palenia wcześniej zakupionego suszu, sprzyja nawiązywaniu sympatycznych relacji z innymi klientami. Poza podstawowym asortymentem, znajdziemy tutaj na przykład kunsztownie rzeźbione, drewniane fajki. Polecam to miejsce każdemu, kto chciałby się zrelaksować w naprawdę dobrym klimacie. Dodam tylko, że zachęca również uśmiech słynnej już w Weert „sprzedawczyni w okularach”.

Na koniec wisienka na torcie – „The Bulldog Lounge”, czyli Amsterdam w najlepszym wydaniu. Ogromny asortyment, wystrój – brązowa skóra i ciemnozielone ściany, a do tego wypełniające wszystko wokół uczucie luzu – istna rewelacja. Bardzo przyjazne miejsce, przy tym wyraźnie odczuwa się fakt, że to nie byle jaki lokal. Po dobrym lolku czy kawie, możemy znaleźć dla siebie jakąś pamiątkę – od nieśmiertelników, przez kubki czy czapki, a nawet koszulki. Ceny, jak przystało na stolicę kraju, są nieco wyższe, ale naprawdę nieznacznie. Dla porównania w „Hobbicie” gram amnezji uszczupli nasz portfel o 11 euro, w Bulldogu zaś o dwa euro więcej. To miejsce, do którego chce się wracać. Nawet popularny Ali G (Sasha Baron Cohen, który wcielił się również w postać Borata czy Bruno) podczas swej wizyty w stolicy Holandii, wybrał dokładnie te miejsce do przeprowadzenia wywiadu.
    A Wy? Zwiedziliście jakieś coffee shopy? Podzielcie się swoimi doświadczeniami poniżej.

Źródło: Holenderskie coffee shopy
    0 0

2. Post #2
    No ceny trochę wyższe niż na polskich ulicach, ale za to na pewno czystszy towar, można sobie spokojnie usiąść i bezprzypałowo zapalić. Jak dla mnie 100% fair, nie mogę się doczekać kiedy sam się tam wybiorę i spróbuję Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Moje fotorelacje:
    AKxXWRx [AF] + OG Kush [AF] - PCBox
    White Russian x Flash Babylon [AF] - PCBox

<------- Pomogłem? Postaw blanta

♩♪♫♬
    0 0

3. Post #3
    Pracowalem w Holandi i bywalem w takich kafejkach Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? klimat nieziemski przyjemnie LEGALNIE ale jest jedno ale...

Nie kazdy moze wejsc tam a co gorsza nawet przed wejsciem nie da rady
    0 0

4. Post #4
    możesz mówić jaśniej ? Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

5. Post #5
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Wikki Zobacz posta
    No ceny trochę wyższe niż na polskich ulicach, ale za to na pewno czystszy towar, można sobie spokojnie usiąść i bezprzypałowo zapalić. Jak dla mnie 100% fair, nie mogę się doczekać kiedy sam się tam wybiorę i spróbuję Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Ja mam nadzieje ze dozyje takich czasow ze w PL tak tez bedzie... nie jeden z nas nie bedzie nusial dusic MJ po szafach albo krzakach... i nie jeden nas podpisze koncesje z panstwem i bedzie na legalu uprawial MJ na potreby spoleczenstwa i bedzie mial z tego jakis wplyw do portfela na i LEGALU wszystko...
    0 0

6. Post #6
    Tzn wyglada to tak ze poludnie holandi np w Brabancji (region Holandii) do kofików moga wejsc wylacznie obywatele Holandii badz kazdy ktory ma stale zameldowanie w kraju badz jest zarejestrowany w urzedzie miasta w danym miescie czyli tam gdzie mieszka ( kazdy obcokrajowiec ktory planuje pracowac w Holandii ma obowiazek zarejestrowania sie badz zameldowania w ciagu 9 miesiecy od daty zatrudnienia) Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

7. Post #7
    Cytat Zamieszczone przez FarmerPL Zobacz posta
    Ja mam nadzieje ze dozyje takich czasow ze w PL tak tez bedzie... nie jeden z nas nie bedzie nusial dusic MJ po szafach albo krzakach... i nie jeden nas podpisze koncesje z panstwem i bedzie na legalu uprawial MJ na potreby spoleczenstwa i bedzie mial z tego jakis wplyw do portfela na i LEGALU wszystko...
    I będą Cannafesty w Polsce, ludzie będą się nawzajem częstować swoim paleniem żeby się pochwalić owocami swojej uprawy Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Policja będzie rozdawała poczęstunki na gastro, ale, ale zaraz... Polska.
    The best part of getting out of bed... is a bong rip to the head
    0 0

8. Post #8
    Gość
    Crune nie zalamuj..
    Jak zrobisz bimberek albo naleweczke to czestujesz i nikt sie nie przyjebuje... swojskie kartofle pomidory salate marchewke cebule jak masz nadmiar to rozdajesz po rodzinie i znajomych... a MJ nawet dla siebie miec nie mozesz...
    0 0

9. Post #9
    Wielka szkoda... wracam do Holandii Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

10. Post #10
    Myślicie, że gdy będzie legalizacja to stworzenie Coffka przez prywaciarza, zwykłego młodego chłopaka będzie dobrym biznesem? Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? Może ktoś się orientuje jakie są zarobki właścicieli takich Coffeshopów? Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? Chciałbym w życiu robić to co lubię a nie muszę Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

11. Post #11
    Cytat Zamieszczone przez leaf Zobacz posta
    Myślicie, że gdy będzie legalizacja to stworzenie Coffka przez prywaciarza, zwykłego młodego chłopaka będzie dobrym biznesem? Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? Może ktoś się orientuje jakie są zarobki właścicieli takich Coffeshopów? Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? Chciałbym w życiu robić to co lubię a nie muszę Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Gdy u nas dojdzie do tego, co jest w Holandii to dzisiejsi "młodzi chłopcy" będą już na emeryturze niestety. Obym się mylił.
    0 0

12. Post #12
    Myślę, że nie ma co dramatyzować. Na razie rząd się nie zmienia, ale w końcu ci idioci muszą zdechnąć sami lub z czyjąś pomocą. Kiedyś się pięknych czasów doczekamy Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Moje fotorelacje:
    AKxXWRx [AF] + OG Kush [AF] - PCBox
    White Russian x Flash Babylon [AF] - PCBox

<------- Pomogłem? Postaw blanta

♩♪♫♬
    0 0

13. Post #13
    A ja uwazam ze do takiej legalizacji jak jest w Holandii to nie dojdzie u nas w najblizszym czasie napewno, predzej medyczna ale nawet gdyby tak bylo to uwierz mi nasz rzad skutecznie wyegzekwuje tyle kasy ze ten biznes stalby sie taki sam jak inny Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? a cofikow pojawi sie tyle co grzybow na deszczu Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda? aha co do pytania to napewno mlody chlopak moglby cos takiego otworzyc o ile ukonczyles 18 lat Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

14. Post #14
    Gdyby u nas zalegalizowali w tym samym dniu bym wysial co mam, dokupil , otworzył budke i handel Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Zarobek by był... :P
    0 0

15. Post #15
    Gość
    moment skarbowke bys mial na glowie...
    0 0

16. Post #16
    Cytat Zamieszczone przez amstafik7 Zobacz posta
    Gdyby u nas zalegalizowali w tym samym dniu bym wysial co mam, dokupil , otworzył budke i handel Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    Zarobek by był... :P
    to nie takie proste zanim bys otworzyl pewnie mialbys sporo kontroli jakas 'koncesje' i wysokie podatki :P
    0 0

17. Post #17
    Na bazarach bym sprzedawał, albo prywatnie jak miód na przyklad

--- Dodano ---

A to by odgrywalo taką rolę jak alkohol/papierosy?
    0 0

18. Post #18
    Cytat Zamieszczone przez amstafik7 Zobacz posta
    Na bazarach bym sprzedawał, albo prywatnie jak miód na przyklad

--- Dodano ---

A to by odgrywalo taką rolę jak alkohol/papierosy?
    nie wiem ale wiem jak jest w Holandi pracowalem tam, i tam mozna sprzedawac tylko i wylacznie w cofikach nigdzie indziej to troche skomplikowane ale skoro u nas nie legalizuja a jak juz zalegalizuja to skutecznie utrudnia ci zycie Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

19. Post #19
    Gdyby było jak z papierosami i alkoholem to bym otworzył takie cos ''mariopol'' Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    A na boku i tak handel by kwitl jak posiadanie bylo by legalne
    0 0

20. Post #20
    tak jak w Holandi tam tez spod lady mozna rozne rzeczy dostac Holenderskie coffee shopy – jak to wygląda?
    0 0

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl