Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. Post #21
    nasiona marihuany, nasiona konopi
    Od dnia 7 do 9 widać postęp tego deficytu o ile to jest deficyt.
    0 0

2. Post #22
    7 dzień i niedobór ?
    niemożliwe fhooj, listki są lekko popalone.
    co to za ziemia ? obserwuj roślinkę i na razie nic się nie martw, musi się porządnie zaadaptować
    0 0

3. Post #23
    właśnie też mi się tak wydaje że raczej jakiekolwiek niedobory odpadają.
    Ziema jw. Uniwersalny nawóz ogrodniczy bella 5,5-6,5Ph. Kupiony w growshopie, myślałem że ta ziemia będzie odpowiednia zaczynam mieć jednak co do niej wątpliwości AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    0 0

4. Post #24
    Jeśli to nie deficyt cal-mag ( troche dziwna sprawa) to pewnie ph gleby jest za niskie.
    0 0

5. Post #25
    leje jej 6,0-6,5. Niestety nie podlewam jej na tym etapie tyle żeby mi się przelało dołem a Ph gleby nie mam jak sprawdzić. Myślisz że rozsądne będzie dla testu podlać np. Ph 7?
    0 0

6. Post #26
    aktywowałeś ziemie przed posadzeniem? mozesz spróbować, obserwuj nowe listki bo widac ze wyrastaja tak samo "popalone"
    0 0

7. Post #27
    niestety nie słyszałem nigdy o czymś takim jak aktywowanie ziemii.
    Z tego co się przyglądałem , a przyglądałem się, żadne nowe popalenia się nie pojawiają.
    Jedynie nieznaczny postęp na już obecnych.

Co do niedoboru cal-mag, wydaje mi się to dosyć zaskakujące jak na 9 dzień.
    Dodam że roślina cały czas się rozwija - wydaje się - prawidłowo.

Wezmę próbkę tej ziemii, wsadzę do doniczki i przeleje ją wodą, sprawdze Ph.
    0 0

8. Post #28
    Hejo.Na twoim miejscu jak masz growshop na miejscu kup ziemie lightmixa bioobizz i przesadz tego plancika.Jeśli ziemia jest chujowa możesz mieć problemy z plantem do końca uprawy.
    Pozdrawiam Mroczny
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    AKTUALNA FOTORELACJA---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...tml#post432293
    1 0

9. Post #29
    Właśnie sęk w tym że z tego co widziałem to to była jedyna ziemia jaką mieli.
    Kurwa żesz.
    Poprzedniego plancika jak przesadzałem to wyszło mu to tylko na dobre, jednak wtedy był inny przypadek bo jemu już sporo miejsca brakowało i bryłę korzeniową było bardzo łatwo z przymałej donicy wyjąć, tutaj może to być bardziej skomplikowane i nie wiem jak odbije się na krzaczku.
    0 0

10. Post #30
    Ziomek mam ten sam problem co ty
    1 0

11. Post #31
    Jeszcze nie wiadomo czy to problem. Proponuje sie póki co nie spinać i obserwować krzaczek.
    Jak coś to podrzucaj tu foty i wraz z rozwojem sytuacji bedziemy sie razem zatanawiać
    0 0

12. Post #32
    u mnie 18 dzień i dolne liście tak jak by były spalone ale temp w boxie 26 28 max
    1 0

13. Post #33
    ale dolne masz na myśli pierwsze piętro czy dolna część rośliny.
    Jak młodsze liście?
    lałeś nawozy?
    jaka ziemia i Ph wody?
    nie wiem czy tez masz ak472 - chyba nie powinno to być nic genetycznego nie ? AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    0 0

14. Post #34
    Właśnie zrobiłem mały test, nasypałem tej ziemii do osobnej donicy i przelałem ją wodą.
    Woda którą zalewałem miała 7,5 Ph, woda która wypłynęła dołem miała Ph w granicach 5,5.
    Test mógł nie być w 100% dokładny ze względu na zabrudzenie wody, jednak na skali mojego testu, odczyn powyżej 6 ma odcień zielony, ten który uzyskałem był ewidentnie pomarańczowy co wskazuje na 5,5.

Wychodzi na to że ziemia jest kwaśna, nawet bardziej niż deklaruje producent.

Czy jest jakiś antagonistyczny sposób dla octu?
    Czy sugerujecie mi dyscyplinarne wypierdolenie tej ziemii?
    Czy przesadzanie na tym etapie nie byłoby by zbyt dużym stresem?

Nie jest to up sam w sobie, raczej prośba o kolejną dawke informacji, ale jedną fotkę z dziś podrzucam.
    Proszę o rady i z góry za nie dziękuje ;)
    AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170907_022146.jpg
    1 0

15. Post #35
    Przesadzałam krzaki w różnym stadium , wiec bez dygaczki nic jej nie będzie za 2 -3 dni ruszy ponownie , strata tych kilku dni jest niczym w porównaniu do stresu twojego przez całe grow ze coś nie tak , no i stresu samej rośliny .
    Wychodze z załozenia że jak już coś robić to najlepiej jak tylko możemy .
    Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.
    -
    F. Zappa
    0 0

16. Post #36
    Ja bym ją przesadził na twoim miejscu jesli ta ziemia naprawde ma tak zmienne ph.Przesadzałem kiedyś planta kwitnącego miał 1.5 miesiąca i niezauważyłem żeby to jakoś znacznie oddczuł.Przy przesadzaniu musisz tylko uważać na główny korzeń żeby nie uszkodzić.
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    AKTUALNA FOTORELACJA---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...tml#post432293
    0 0

17. Post #37

18. Post #38
    miałem też zblokowane 4 sezony przez za niskie ph (tania ziemia). Flusha im zajebałem z dodatkiem sody oczyszczonej, długo potrwał ten proces ale w końcu udało mi się zrobić ze dołem wypływało z czterech doniczek ph z przedziału 6-7.
    0 0

19. Post #39

DZIEŃ 14
    Mały up kronikarski.
    Roślina w sobote została przesadzona, słyszałem wiele opini i prosiłem o rady - zdania były podzielone, więc po namyśle postanowiłem jednak pozbyć się tej kwaśnej ziemi żeby uniknąć dalszych cyrków i niepokojów - po prostu nie chcialem się bawić w odkwaszanie ziemii itp.
    Bryła korzeniowa była zadowalająca, korzeń dotarł do dna donicy, roślina po przesadzeniu nie posmutniała ani jakoś bardzo się nie zatrzymała.

Głównym motywem takiego ruchu była ta kwaśna ziemia właśnie i pojawiające się na liściach od samego początku plamy które można było zobaczyć na wcześniejszych fotkach, niestety zaobserwowałem dalszy niewielki postęp, do tego dolne liście lekko przybladły, a kolejne mają niejednolity zielony kolor, mam na myśli że na jednym liściu można na przykład zaobserwować dwa odcienie zieleni.

Myślę że potrzeba kilka dni zanim roślina się przestawi na nową ziemie i ew. postęp zostanie zatrzymany, mimo wszystko po zasięgnięciu wiedzy dedukuje sobie że może to być faktycznie deficyt calmag wynikający z tego kwaśnego (pH 5,5 po przepłukaniu ziemią pH 7,5) odczynu gleby.

Rozważam doraźne zastosowanie soli epsom (dzięki marcopolo), wstrzymam się jednak jeszcze 2-3 dni i poobserwuje.

Co do samej roślinki to kształtuje się już piąte pięterko, zaczęły także wychodzić odrosty.
    Z racji tego że roślinka jest stosunkowo niska i raczej rozłożysta wstrzymuje się jeszcze kilka dni z LST, niemniej jednak będę chciał je za kilka dni popełnić żeby jak najszybciej dać możliwość rozwoju nowym odrostom.

Podlewana sama woda o pH 6,5 +- 0,2
    Nowa ziemia testowana przez przelanie wodą pH 6,5, woda która wypłynęła miała odczyn 6,2-6,3

FOTKI:
    AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170910_231342.jpgAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170910_231346.jpg
    AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170910_231352.jpgAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170910_231405.jpg
    1 0

20. Post #40
    Wstrzymaj sie jeszcze z dzialaniem,jesli posiadasz cos takiego jak cannacare,lub rhizotonic mozesz jej zrobic kilkukrotny oprysk.Tylko rhizotonic rozcienczony z woda/1:5/.
    Ale moim zdaniem po zmianie podloza i kontrolowaniu PH,po kilku dniach wszystko powinno wrocic do normyAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2 Zwracaj uwage na nowe odrosty.Powinno byc OKAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    1 0

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl