Zobacz wyniki ankiety: Ile wyciągnę suchego ze wszystkich krzaków?

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 40-50g.

0 0%
  • 51-80g.

5 29.41%
  • 81-100g.

4 23.53%
  • Ponad 100g.

8 47.06%
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 143
  1. Post #41
    Cytat Zamieszczone przez ProrokX485X Zobacz posta
    no ładnie idą
    z Ciebie to jednak fachowiec jest 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    z fartem 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Jak mawia mój kolega z pracy: "gdybym był fachowcem, to dawno by mnie w tym kraju nie było" 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

INFORMACJA Z TERAZ..
    Klony, które od jakiegoś czasu miały jakby gluta na końcu łodygi.. Okazało się, że one po prostu gniją! Dzisiaj delikatnie otarłem tego gluta o spodek i zauważyłem że łodyga się rozkłada i ciągnie niczym smark.. Drugi klon ma na całej długości zamoczenia do wody taką łodygę. Tak więc, niestety jestem zmuszony ukrócić im cierpienia i je unicestwić!

Zaglądam właśnie do boxa, oglądam rośliny w mroku gdzie widać tylko kontury liści i myślę sobie: "coś mi tu nie gra!".
    Przewiduję już najgorsze.. Świecę na chwilę telefonem a tu "woow!". Rośliny wystrzeliły jak poyebane!
    Sam nie spodziewałem się takiego rezultatu! W najbliższy weekend zarzucę UP`a. Miejmy nadzieję do tego czasu, że nic po drodze się nie stanie hehe
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
    1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
    -
    0 0

2. Post #42
    UP #3
    Dzień 40 (AH) | 42 (JLL, PK)

Kolejny UP i pierwsze niedobory..

Otóż od 2 dni zauważyłem pewne niedobory. Na początku widząc niedobór tylko na obu Juanitach wyglądało to na niedobór Cynku. Dzisiaj widząc jasne listki na 4 roślinach i pewne przebarwienia stwierdzam, że to może być niedobór Azotu. Sam nie jestem przekonany z czym mam do czynienia, dlatego jutro poleję dawkę NPK, oraz będę musiał zakupić gwoździe, tylko jakie?
    Nie wiem czy muszą być ocynkowane czy wystarczą zwykłe.. Nigdzie o tym nie pisze, dlatego nie chcę w sklepie wyjść na idiotę a nie zamierzam mówić, do czego mi są potrzebne..

Dzisiaj od 15:00 zacząłem 24-godzinną ciemnię!

Rośliny mają już odpowiedni staż, aby zacząć działać. Wydają się strasznie słabo rozwinięte i malutkie, ale w rzeczywistości od toppingu odrosty mają po 5-6 pięter, bardzo ciasno umieszczonych. Jedynie na sativach widać poszczególne piętra.
    Jak uda mi się osiągnąć lepszą ostrość aparatu to postaram się dokładnie uchwycić jak to wszystko wygląda.

A tymczasem.. Takie fotki:

Standardowo: z przodu 2x Pineapple Kush, z tyłu 2x Juanita La Lagrimosa, a po lewej w okrągłej doniczce Amnezia Haze, która dopiero teraz mocniej wystrzeliła.

1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

Oby w miarę szybko zatrybiły. Obstawiam, że Pineapple Kush`e będą pierwsze. A wy które obstawiacie? 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

...
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    3 0

3. Post #43
    a muszą być gwoździe? a nie wkręty?
    z wkrętami nie ma problemu, np wkręty do płyt gk nie mogą korodować. można kupić w ciotoramie. ewentualnie brać firmowe spax.
    0 0

4. Post #44
    Wszystko spoko,tylko gdzie fotki?? Chcialbym oko nacieszyc1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    0 0

5. Post #45
    Cytat Zamieszczone przez omujborze Zobacz posta
    a muszą być gwoździe? a nie wkręty?
    z wkrętami nie ma problemu, np wkręty do płyt gk nie mogą korodować. można kupić w ciotoramie. ewentualnie brać firmowe spax.
    To wbijasz w ziemię, więc wszystko jedno - nie musisz wkręcać w glebę 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Zapytam się jutro o gwoździe/wkręty ocynkowane. Ew. poszukam informacji na internecie jakie są potrzebne.

Cytat Zamieszczone przez marcopolo Zobacz posta
    Wszystko spoko,tylko gdzie fotki?? Chcialbym oko nacieszyc1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Właśnie mi też nie ładuje. Myślałem, że to przez zamulony modem, ale jednak wszyscy tak mają.
    Prawdopodobnie coś musiało się stać podczas wgrywania zdjęć. Tak czy inaczej są linki - wystarczy kliknąć i w nowym oknie otworzy się zdjęcie.
    Trochę mało wygodne, ale nic nie poradzę 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

Dzisiaj od 21:00 ciemnia zostanie zakończona i włączam panele na pełną moc. Nie będę bawić się w ustawienia 5-5-1, 5-5-2, ... , 5-5-5 tylko od razu full. Muszą mocno urosnąć w pierwszych dniach bo są maluteńkie aż nazbyt.

A i nie wspomniałem, że filtr został założony kilka dni temu. Mogłem mieć wjazd na chatę, a że nie chciałem wyrzucać krzaków to postanowiłem po prostu zniwelować zapach aby w razie czego uniknąć przypału..

Następny UP już będzie (mam nadzieję) kwitnących roślin! 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

--- Dodano ---

W razie gdyby same linki się nie załadowały (bo ja muszę długo czekać na ten moment) to tutaj podsyłam same linki do zdjęć:

Zdjęcie nr. 1
    Zdjęcie nr. 2
    Zdjęcie nr. 3
    Zdjęcie nr. 4
    Zdjęcie nr. 5
    Zdjęcie nr. 6
    Zdjęcie nr. 7
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    3 0

6. Post #46
    No to teraz czekamy az pieknie wystrzela do gory,moim zdaniem wygladaja bardzo ladnie,a zapewne jeszcze podczas indukcji powyciagaja sie znacznie do gory i na boki1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    1 0

7. Post #47
    UP #4
    Dzień 48 (AH) | 50 (JLL, PK)

Chyba zaczynam głupieć..
    Za nic w świecie nie potrafię zrozumieć o co tym dziewczynom chodzi..! 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

3/5 lokatorek mojego boxa obraziło się na mnie i zaczęło swój gniew manifestować w postaci żółknięć.
    Tak sobie myślałem, że może o Cynk chodzi - raczej nie. A więc może Potas?
    Zgadywać mogę w nieskończoność i zafundować im nawet całą tablicę Mendelejewa a i tak nie wiem czy dotrę do sedna..

Zaczynam na zmianę lać Biohumusa z B-52 w celu naładowania gleby potasem. Myślicie, że obrałem właściwy trop?

Poodcinane liście:

Razem:

1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W] 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

2x Pineapple Kush:

Juanita La Lagrimosa #1:

1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W] 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

Juanita La Lagrimosa #2:

Amnezia Haze:

Razem w świetle panelów LED:

Dodatkowo chcę przypomnieć że dnia 10 Grudnia rozpocząłem ciemnię, a następnego wieczoru pierwszy dzień indukcji. Na przekór mijającego czasu ani jedna nie wyraziła chęci określenia się.
    Chcę poczekać do Środy/Czwartku czy coś ruszy w tym kierunku. Jeśli nie, będę zmuszony jeszcze raz zrobić - tym razem 48-godzinną - ciemnię.

No i kolejny raz Lancer bezradny.. oby to nie był kolejny zaprzepaszczony grow.. ;(

...
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    3 0

8. Post #48
    UP #4
    AH 56 | 2xJLL 58 | 2xPK 58/3

Na dzień dzisiejszy dopiero 2/5 roślin zakwitło!
    I tak jak się spodziewałem - pierwsze pokazały włoski oba Pineaple Kush`e!

Dla reszty roślin dzisiaj mija 15 dzień indukcji.. Nie wiem czy poczekać jeszcze kilka dni czy ponownie walnąć ciemnię na 24-48h.
    Przy Juanitach coś jakby się określała, ale obserwuję cały czas to od kilku dni i żadnych rezultatów jak dotąd..
    I tak po raz kolejny zbyt długo trzymam rośliny na wegu, a liczyłem tym razem na szybką uprawę.

Zdjęcia:
    (trochę mocny mieszający zawiał mi Amnezję, więc dlatego taka przemarznięta ale dzisiaj czuje się dobrze)

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2016_12_25.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28129.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28229.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28329.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28429.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28529.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28629.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28729.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28829.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...2_25_28929.jpg

https://forum.nasionakonopi.pl/galeri..._25_281029.jpg

Z tego schematu wynika, że to był niedobór azotu i magnezu na 100%

(link bezpośredni)
    Tak więc walnąłem już 2 razy dawkę BudCandy po 3ml./1L i na razie obserwuję postępy. Także zacząłem lać niewielkie dawki nawozu na kwitnienie. Strasznie niecierpliwię się z resztą roślin - kiedy i czy zakwitną..

Następna uprawa to będą na pewno automaty.
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    5 0

9. Post #49
    Już widzę te plony przy 50dniach wegetacji 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    z fartem 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    1 0

10. Post #50
    Cytat Zamieszczone przez ProrokX485X Zobacz posta
    Już widzę te plony przy 50dniach wegetacji 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Na dzień dzisiejszy dalej 2x Juanita La Lagrimosa i Amnezia Haze nie zakwitły.. Mimo ustawienia drugiej ciemni ponad 24h ani myślą się przestawić.
    Jak do 30 dni się nie przestawią to coś mi mówi, że w boxie znajdować się będą tylko Pineapple Kush`e 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    0 1

11. Post #51
    Dlaczego wy wszyscy tacy w gorącej wodzie kąpani? Amnezja to krzak ktory dlugo kwitnie bo dlugo tez zbiera sie do zakwitu. Jest zdecydowanie wysoka, nawet bardzo wysoka. Poswieciles tyle czasu na wywegowanie- moim zdaniem o polowe za dlugo :P i chcesz teraz wyjebac krzaki? 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Piszesz też na poczatku ze zetniesz amnezje duzo przed jej dojrzałościa... Hmmm... Lubisz zielone truskawki? Albo surowego schabowego? Ja nie 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W] Skoro chcesz slabszy towar to dlaczego sadzisz jedna z najmocniejszych w Europie odmian? 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

Sprawdz dokladnie ph wyplywajacej wody cos mi sie tam nie podoba z tymi lisciami. Polalbym na wstepie ukorzeniacz im zeby odreagowaly korzenie. Na tej jednej smutnej takiej jesli nie podniesie listkow do gory obawialbym sie grzybicy korzeni. Pomaga tutaj srodek Mineral Magic w proszku. Mozesz sprobowac jak masz 50 zlotych dodatkowe.
    Pozdrawiam i z fartem
    ,, ...Ofiaruje mojej dziewczynie wszystkie kwiaty Holandii... "
    2 0

12. Post #52
    Cytat Zamieszczone przez Miś Ted Zobacz posta
    Dlaczego wy wszyscy tacy w gorącej wodzie kąpani? Amnezja to krzak ktory dlugo kwitnie bo dlugo tez zbiera sie do zakwitu. Jest zdecydowanie wysoka, nawet bardzo wysoka. Poswieciles tyle czasu na wywegowanie- moim zdaniem o polowe za dlugo :P i chcesz teraz wyjebac krzaki? 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Piszesz też na poczatku ze zetniesz amnezje duzo przed jej dojrzałościa... Hmmm... Lubisz zielone truskawki? Albo surowego schabowego? Ja nie 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W] Skoro chcesz slabszy towar to dlaczego sadzisz jedna z najmocniejszych w Europie odmian? 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

Sprawdz dokladnie ph wyplywajacej wody cos mi sie tam nie podoba z tymi lisciami. Polalbym na wstepie ukorzeniacz im zeby odreagowaly korzenie. Na tej jednej smutnej takiej jesli nie podniesie listkow do gory obawialbym sie grzybicy korzeni. Pomaga tutaj srodek Mineral Magic w proszku. Mozesz sprobowac jak masz 50 zlotych dodatkowe.
    Pozdrawiam i z fartem
    Odnosząc się do twojej wypowiedzi, to mówiłem, o przeciągu 30 dni co jest fizycznie nie możliwe aby nie zakwitły. Jak na prośbę wczoraj otwarłem boxa gdy lampy się zaświeciły i chyba jednocześnie Amnezia i Juanity zakwitły! Dzisiaj dokładniej obejrzę je i stwierdzę czy liczyć im już dni flo.
    Amnezję Haze posadziłem bo ziomeczek mnie o to poprosił. Gdy poczytałem recenzję to trochę zbledniałem i dlatego to przypuszczenie o przedwczesnej ścince. Nie wiem jak to będzie, może potrzymam ją dość długo aby na końcu sama pod 2 panelami zyskała jak największą moc. Chciałbym się jeszcze z automatami wyrobić przed latem, ale to chyba będzie niemożliwe 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

pH wody wlewanej jest OK, ale rzeczywiście sprawdzę na wszelki wypadek wypływ wody, oraz korzenie od dołu bo w dużej mierze woda wypływa i zostaje do odparowania na podstawkach.
    Dzięki za rady, może gdzieś tam rzeczywiście kryje się diabeł w tej uprawie 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W] W końcu ktoś, kto udziela obiektywnego wsparcia.

W ten weekend spodziewajcie się update z kwitnącymi roślinkami 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    1 0

13. Post #53
    Doczytalem tam gdzies ze pisałes ze listki robią sie twarde i szorstkie. U mnie tak sie dzieje przy zbyt wysokim EC w pozywce. Jezeli Ph jest zle w ziemii i dopierdzieliles nawozow, których roślina nie jest w stanie wyjeść ze wzgledu na zle ph (tabela przyswajalności pierwiastkow) To w tym momencie ziemia jako bufor przetrzymuje duze poklady minerałow. Jeżeli masz niedobory pierwiastkow sladowych to raczej na 99,9% jest to problem w Ph. Chyba ze podlewasz demineralizowana wodą albo osmotyczna. Liście muszą byc jasno zielone miekkie i przyjemne ze jakbys dolozyl do policzka to masz czuć milutkie myzianie a nie ostre drapanie. jesli to braki azotu to pojawiaja sie one najpierw na dolnych partiach rosliny i postępują w góre. U Ciebie są centki. Na moje na 100% to problem w ph- i radze sie tym jak najszybciej zając bo potem bedziesz sie zastanawial dlaczego jedna dochodzi o 100dni dluzej niz inne. Patrz też czy listki nowych szczytów nie zółkną delikatnie i nie zwijają sie w rulon opadając przy tym - jeśli tak to doszło do zagrzybienia korzeni- bardzo chujowa sprawa.
    0 0

14. Post #54
    UP #5
    AH 67/4 | 2xJLL 69/4 | 2xPK 69/14

Tak! W końcu cały zespół zakwitł!

Rośliny po wysypie żółtych liści w końcu się otrząsnęły. Poodcinałem chore listki, większość sama odpadła i jedynie przy Pineapple Kush`u muszę jeszcze przystrzyc.
    Dwa dni temu dostały dawkę tricho od GHE i teraz tylko czekać na postępy.
    Zastanawia mnie czy nie za mało wody leję roślinkom. Dostaję dokładnie litr wody, który dzielę na całą piątkę. Od kilku dni nic na podstawkę nie wypływa, a to oznacza że zapotrzebowanie mają większe. Będę musiał zwiększyć porcję do 1.5-2l.

Sativy dopiero teraz pokazują swoją prawdziwą naturę - zapach bardzo ładny, sosnowy, wybijają się tak do góry, że Kush`e musiałem podnieść na pudełkach. Po kwiatach moich ananasków prognozuję całkiem ładny materiał końcowy.

Na niższe pożółknięcia nie zwracajcie tak uwagi - już nie postępuje a to są niedobitki z ostatnich kilku dni, których nie usunąłem.

Wszystkie razem:

KLIK

Pineapple Kush`e - widok z góry:

KLIK

KLIK

Sativy.. od lewej - Amnezja Haze, JLL #1, JLL #2:

KLIK

Amnezja Haze:

KLIK

KLIK

2x Juanita La Lagrimosa:

KLIK

KLIK

2x Pineapple Kush z boku:

KLIK

KLIK

Zamieszczam linki pod zdjęciami gdyby znów się nie załadowały.. Jeśli chcecie obejrzeć zdjęcia roślin od samego początku do chwili obecnej to polecam zajrzeć na 1 stronę do pierwszego postu w którym podałem link do albumu tej fotorelacji.

Oby teraz się ładnie rozwijały i rosły w siłę 1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush [0.30m2][LED 140W]

...
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    5 0

15. Post #55
    zobaczymy za dwa tygodnie jak Ci to pojdzie. Bo szczerze mowiac cos mi tu nie gra pod ziemia. Ale może jakis wyczulony jestem...
    1 0

16. Post #56
    @L4nceR
    Szefie mam takie pytanie. Cofnalem się do Twojej wypowiedzi na temat próby sklonowania , mianowice do strony2. Nie chce przedewszystkim byc zle zrozumiany to po pierwsze , bo zaglądam tutaj pokojowo, a po drugie pytaniem zarzuce ;
    Przygotowales sie do klonowania , dobrze. Ale dlaczego zaopatrujac sie w zylete oraz zdezynfekowane narzedzia tortur, a nie zaopatrzyles sie w cokolwiek co pomogloby ukorzenic się twoim rozalinom?
    Polecam Ci klonowanie w żelu badz zamienniku z ogrodniczej do roślin zielonych i wtedy masz 75% szansy na przyjęcie się szczepu. I wtedy nie dojz ze bedziesz mial pożytek to i morale znaczaco na plus.
    Wedlug mnie klonowanie w wodzie ma sens jedynie wtedy gdy mamy jakis system hydro.
    Klony wg mnie Ci zgniły , właśnie dlatego ze w wodzie nie bylo o2 i wytworzyly sie drobnoustroje gnilne i jako obiadek obraly sobie sciany komórkowe twoich klonow.
    0 0

17. Post #57
    Cytat Zamieszczone przez Miś Ted Zobacz posta
    zobaczymy za dwa tygodnie jak Ci to pojdzie. Bo szczerze mowiac cos mi tu nie gra pod ziemia. Ale może jakis wyczulony jestem...
    Ja tam pleśni nie widzę a raczej powinna się tworzyć na glebie lub pod nią. Zresztą litr wody dzielę na 5 roślin co drugi dzień, więc dużo to nie jest. Wcześniej jak zawsze miałem 2 rośliny to dostawały litr na dwie i było OK. Nowe liście są zdrowe, a jedynie najniższe z powodu braku światła i środkowe z powodu deficytów były jakie były. Zresztą zaraz obadam sytuację w boxie.

Cytat Zamieszczone przez apogeum. Zobacz posta
    @L4nceR
    Szefie mam takie pytanie. Cofnalem się do Twojej wypowiedzi na temat próby sklonowania , mianowice do strony2. Nie chce przedewszystkim byc zle zrozumiany to po pierwsze , bo zaglądam tutaj pokojowo, a po drugie pytaniem zarzuce ;
    Przygotowales sie do klonowania , dobrze. Ale dlaczego zaopatrujac sie w zylete oraz zdezynfekowane narzedzia tortur, a nie zaopatrzyles sie w cokolwiek co pomogloby ukorzenic się twoim rozalinom?
    Polecam Ci klonowanie w żelu badz zamienniku z ogrodniczej do roślin zielonych i wtedy masz 75% szansy na przyjęcie się szczepu. I wtedy nie dojz ze bedziesz mial pożytek to i morale znaczaco na plus.
    Wedlug mnie klonowanie w wodzie ma sens jedynie wtedy gdy mamy jakis system hydro.
    Klony wg mnie Ci zgniły , właśnie dlatego ze w wodzie nie bylo o2 i wytworzyly sie drobnoustroje gnilne i jako obiadek obraly sobie sciany komórkowe twoich klonow.
    Tak, masz rację. Klony po prostu zgniły o czym pisałem kilka stron wcześniej. Skoro oglądałeś moją FR od początku to zapewne zauważyłeś, że podałem link do poradnika o klonowaniu w którym grower w zwykłej wodzie (też jakimś tam kubeczku) klonował - żadnego hydro sobie tam nie przypominam, ale być może nie zwróciłem uwagi.. Tak czy inaczej to był tylko test. Zrobiłem FIM a że szkoda było mi tak dużych odpadów wyrzucać postanowiłem spróbować. Jak zabiorę się na poważnie za klonowanie na pewno użyję specjalnej maści aby kloniki się przyjęły.
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    1 0

18. Post #58
    IMHO woda i babelki w zupelnosci wystarcza. Nigdy nic nie dawalem na ukorzenienie, i nie przypominam sobie żeby coś się nie przyjęło. A sorry - dracena raz mi się nie przyjęła - ale ona była jakaś dziwna i tak.
    Nacinam zawszę wzdłużnie pęd rośliny od dołu, na głębokość 1cm, aby powierzchnie "żywej" tkanki zwiększyć i siup do wody z bąbelkami - tydzien i sa korzonki. Jestem zdania że tam gdzie chemia niepotrzebna, to nie nalezy jej na siłę stosować.
    I know that people talk about me I hear it everyday
    But I can prove you wrong cos I'm right first time
    Yeah. Yeah. Alright. Lets go lets go. Watch this man fly.
    Bring on the girls
    Here we are, born to be kings, we're the princes of theuniverse
    1 0

19. Post #59
    Cytat Zamieszczone przez Highlander Zobacz posta
    IMHO woda i babelki w zupelnosci wystarcza. Nigdy nic nie dawalem na ukorzenienie, i nie przypominam sobie żeby coś się nie przyjęło. A sorry - dracena raz mi się nie przyjęła - ale ona była jakaś dziwna i tak.
    Nacinam zawszę wzdłużnie pęd rośliny od dołu, na głębokość 1cm, aby powierzchnie "żywej" tkanki zwiększyć i siup do wody z bąbelkami - tydzien i sa korzonki. Jestem zdania że tam gdzie chemia niepotrzebna, to nie nalezy jej na siłę stosować.
    O, dziękuję za ciekawą informację. Na pewno powrócę do niej kiedyś jak będę na serio brał się za klonowanie. A te bąbelki to domyślam się pewnie będzie trzeba dokupić system do akwariów i bez hydro się nie obejdzie?
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    0 0

20. Post #60
    Cytat Zamieszczone przez L4nceR Zobacz posta
    O, dziękuję za ciekawą informację. Na pewno powrócę do niej kiedyś jak będę na serio brał się za klonowanie. A te bąbelki to domyślam się pewnie będzie trzeba dokupić system do akwariów i bez hydro się nie obejdzie?
    Tak naprawde wystarczy Ci sama pompka (tzw brzęczyk) i kamień napowietrzający. Lub głowica jakiegoś filtra wewnętrznego (Aquaszut, AquaEL) reszta to np wiaderko z przykrywka lub pojemnik na zywnosc - taki kuchenny. wiercisz otwory wiertlem 10-12, ile chcesz. Klony umieszczasz w pokrywie stabilizujac je platkami kosmetycznymi. Te pianki neoprenowe ciezko dostac. a platki kosmetyczne sa zawsze pod reka - przynajmniej u mnie to sie sprawdzilo i tak zostalo :P Jutro porobie fotke mojego zestawu

--- Dodano ---

jak sie uprzesz to 40 zl wystarczy na zestaw do klonowania. Pompke na upartego mozesz pominac, ale to oznacza codzienna podmianke wody
    I know that people talk about me I hear it everyday
    But I can prove you wrong cos I'm right first time
    Yeah. Yeah. Alright. Lets go lets go. Watch this man fly.
    Bring on the girls
    Here we are, born to be kings, we're the princes of theuniverse
    0 0

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl