Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 132
  1. Post #1

3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]

! ! ! WITAM WITAM W NOWEJ FOTORELACJI ! ! !

1. NASIONA:

Tym razem 3 nasionka JACK THE RIPPER ! ! !

Dane na temat nasionek:

Producent Tych Nasion: Zambeza Seeds
    Nasiona Indoor: TAK
    Nasiona Outdoor: TAK
    Nasiona z Autofloweringiem: TAK
    Nasiona Feminizowane 100% Żeńskie: TAK
    Nasiona Regularne Zwykłe: NIE
    Genetyka: Jack Herer x White Widow Autoflowering
    Rodzaj: Przewaga Indica
    Zbiór w Indoor: po 60 dniach
    Zbiór na Outdoor: po 60 dniach
    Wysokość w Indoor: do 60 cm
    Wysokość na Outdoor: do 90 cm
    Plon z Jednej Rośliny w Indoor: do 60 g
    Plon z Jednej Rośliny na Outdoor: do 70 g
    Poziom THC: 17-19%
    Poziom CBD: Średni

2. BOX:

Szafeczka dwudrzwiowa, wyłożona Diamond 100%.
    Wymiar całkowity przeznaczony na uprawę: 70x30x100

3. OŚWIETLENIE:

PHILIPS 150w-14000lm-18000lm

4. WENTYLACJA:

Osiowo-kanałowy wydajność 187m3/h, głośność 14/18 dB(A) 3m (powiew powietrza wyciszony przy wylocie szmatami, ekstra zadziałało, nic prawie nie słychać.)
    Wtłaczający łazienkowy DOSPIEL STYL-II 150mm i taki sam mieszający

5. DONICE:

3 donice 5L z podstawkami
    Na spód cieniutka warstwa Keramzytu PPHU DOLPOL
    Ziemia Gold Label Special Mix !

6. NAWOZY:

Pierwsze 3dni w EazyPlug.
    Dzisiaj o 12:00 przesadzone do donic.
    Przed przesadzeniem zaszczepione:
    - UKORZENIACZ SADZONKI ZIELONE Bros 50g
    - MIKORYZA Uniwersalna 100ml Biopon

7. TRENING:

Low Stress Training

8. FILTR:

FILTR ECO MINI 160-240M3/H FI100
    - do układów wentylacyjnych o średnicy 100mm
    - zawiera aktywny węgiel CTC 55 + filtr wstępny
    - wymiary: h 180mm, przyłącze fi 100mm
    - filtrowania max 240 m3 / h, optymalnie 160 m3 /h
    - waga 1,9kg
    - wersja ekonomiczna
    - możliwość samodzielnej wymiany węgla aktywnego
    - minimalna żywotność 8-12 miesięcy
    - maksymalna kubatura pomieszczenia 20m3

No to lecimy! Poniżej fotki z kiełkowania, przesadzenia i już docelowo w boxie!

DZIEŃ ŻYCIA: 1
    WILGOTNOŚĆ : 60% / TEMPERATURA 27-28 STOPNI CELSJUSZA

RAPORT:
    Moja pierwsza uprawa na samej ponoć bardzo wysokiej jakości ziemi Gold Label Special Mix. Nie planuje żadnych nawozów, chyba że roślinki będą się czegoś domagały, wtedy coś się dokupi i zaaplikuje. Wiem gdzie i kiedy popełniłem błędy, teraz postaram się je całkowicie wyeliminować, i nie spodziewam się żadnych przykrości i problemów po drodze, chociaż wiadomo że te wyskakują zawsze nieoczekiwanie. Przed przesadzeniem do ziemi zaaplikowałem mikoryzę i ukorzeniacz. Po przesadzeniu każda z nich podlana kieliszkiem wody o PH około 6,3. Pozostaje doglądać, kontrolować warunki i chwalić się fotkami. Chociaż najbardziej jak zwykle obawiam się kolejnych przygód z temperaturą. Pozdrawiam!

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Widzę, że połknąłeś bakcyla i nie zwalniasz tempa 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    No i elegancko Przyjacielu, zasiadam i obserwuję oczywiście.
    Powiedz - ile nasion kiełkowałeś, wszystkie wyszły w eazy Plugsach?
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

3. Post #3
    No i pięknie, ledwo skonczyles poprzednia fotorelacje a już ruszyles z nowa, obserwuje z ciekawością. Powodzenia 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    0 0

4. Post #4
    Super się przygotowałeś!
    Zapowiada się ciekawie. Mikoryzę wymieszałeś z glebą czy po prostu przelałeś ziemię roztworem z mikoryzy?
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
    1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
    -
    0 0

5. Post #5
    Ładnie kolego, czekam już na upy 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    Moje fotorelacje:
    AKxXWRx [AF] + OG Kush [AF] - PCBox
    White Russian x Flash Babylon [AF] - PCBox

<------- Pomogłem? Postaw blanta

♩♪♫♬
    0 0

6. Post #6
    To jeszcze "na zachętę" niech każdy jeszcze blanta kopsnie i na pewno się mu bardziej będzie chciało 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

7. Post #7
    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    To jeszcze "na zachętę" niech każdy jeszcze blanta kopsnie i na pewno się mu bardziej będzie chciało 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    Po blancie to kolega się zamuli i nie będzie go przez kilka tygodni 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2] Najpierw uprawa, potem jaranie 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]

A tak na serio to łap blancika, jako motywację i za ładne przygotowanie, złożenie całości. Dalej oczekuję info w sprawie mikoryzy 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    0 0

8. Post #8
    Mikoryza i ukorzeniacz sa bezpośrednio pod eazy plugiem. A eazy plug podlany kieliszkiem wody. Delikatnie te szczepionki przemieszałem z ziemia. Wszystko według instrukcji. Lyzeczka tego i tego do kazdej roślinki. Kielkowalem 3 nasiona tak jak to jest na fotach. Kielkownosc 100%. Sory ze tak napisałem bez ladu i składu ale pisze z telefonu.
    0 0

9. Post #9
    Z ciekawości zapytałem, bo sam właśnie kiełkowałem 35 pestek i w komplecie po 48 godzinach zameldowały się na powierzchni 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

10. Post #10
    No i gra gitara...Nie można marnować czasu i trzeba cały czas sadzić...Każda kolejna uprawa czegoś uczy i zawsze wprowadza się coś nowego(oczywiście jak ktoś lubi eksperymentować). Łap blanta i z Fartem. Co jaki czasz zamierzasz dawać nowe upy?
    "...hodowanie rąk nie brudzi,
    najlepsze ziółka, filterek, bibułka,
    lubię, gdy skarbów pełna jest szkatułka,"
    0 0

11. Post #11
    Optymalnie około tygodnia lub jak będzie jakaś awaria. Nie wiem czy nie będzie problemu z temperaturą.
    0 0

12. Post #12
    Powodzenia.
    Zaraz zrobię UP-a w mojej FR.

Ciekawe czy uda mi sie pobic twój wynik z Easyplant-a.
    0 0

13. Post #13
    Powodzenia 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    0 0

14. Post #14
    No niestety jest problem z temperaturą. Przy zamkniętym boxie jest 33-35 przy tych wszystkich 4 wentylatorach jakie mam. Już nie wiem co wymyśleć. Powiedzcie mi co wyjdzie lepiej taniej i wydajniej? Cooltube czy wymiana na cfl? Przy wymianie żarówek moja instalacja jest do tego przystosowana czy cfl potrzebują innych rozwiązań? Przy boxie otwartym mam 26-29 ale on otwarty kurde ciągle być nie może. Zrobiłem dwa wielkie otwory po wcześniejszej konfiguracji a temp nie spadł nawet o 1. Przeklęty box czy co? Roślinki rosną jakby się w tym eazy plugu roketfjuela najadły karwa kawka.
    0 0

15. Post #15
    Jeżeli masz w tym pomieszczeniu różnicę temperatur pomiędzy dniem a nocą, to świeć im kiedy jest zimniej, czyli raczej nocą.
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

16. Post #16
    Właśnie że za bardzo nie ma różnicy, natomiast może być jak przyjdą upały więc i tak i tak czeka mnie inwestycja ;/.
    0 0

17. Post #17
    Siema. Widzę że jedziesz z tematem 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2] słuchaj ja bym próbował bezpośrednio wiać na lampę jakimś wiatrakiem albo dwoma. Potem jakby nie szło to wstawić szybę albo jakoś próbować dorobić. W dalszym etapie niestety już wydatek bo zakup cooltube. Ale jeszcze może ktoś ci doradzi lepiej to się wypytaj. Z hps bym nie rezygnowal chyba że w ostateczności.
    A tak zapytam nie myślałeś o większych donicach? Mnie to 5l ograniczało, myślę że minimum to 7 chociaż roślinki masz bardzo szybkie to może styknie. Pozdrawiam!
    0 0

18. Post #18
    Planuje zakup cooltube właśnie, bo dmucham wiatrakiem komputerowym na tego hpsa ale przestało to działać, kurde może z wyciągiem coś nie tak jest. Przecież to spory wyciąg, nie powinno być problemów, tyle dziur i wiatraków i nic. Nie wiem czy mi większe donice wejdą bo planuje jeszcze zakup większego nawilżacza, który też zbije temperaturke nieco.
    0 0

19. Post #19
    Cytat Zamieszczone przez PanBadura Zobacz posta
    No niestety jest problem z temperaturą. Przy zamkniętym boxie jest 33-35 przy tych wszystkich 4 wentylatorach jakie mam. Już nie wiem co wymyśleć. Powiedzcie mi co wyjdzie lepiej taniej i wydajniej? Cooltube czy wymiana na cfl? Przy wymianie żarówek moja instalacja jest do tego przystosowana czy cfl potrzebują innych rozwiązań? Przy boxie otwartym mam 26-29 ale on otwarty kurde ciągle być nie może. Zrobiłem dwa wielkie otwory po wcześniejszej konfiguracji a temp nie spadł nawet o 1. Przeklęty box czy co? Roślinki rosną jakby się w tym eazy plugu roketfjuela najadły karwa kawka.
    Zakup mocniejszy wentylator wyciągający, ewentualnie jak masz możliwość, to dodaj drugi.

Ja przez kilka tygodni jechałem na HPS 100W w Bass-Boxie 30x40cm (~60cm. wysokości), to wszystko było pięknie, do puki lampa nie była 12cm. od szczytów 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]
    Nie wiem jak mocniej nagrzewa się 150W, ale te 50W na pewno robi sporą różnicę. Kombinuj ewentualnie z jakąś szybką, większą wilgotnością, cooltube.

Wiej jednym wentylem na rośliny, drugim na lampę. Temperaturę sprawdź termometrem odwróconym do ziemi i na doniczce, bo być może w innym miejscu pokazuje nieprawidłowe wartości. Wsadź rękę do boxa, i jak parzy bądź jest bardzo ciepło (nie za bardzo przyjemnie) to znaczy, że temperaturę trzeba ogarnąć. Jak jest po prostu ciepło, to nic się nie stanie o ile będziesz regularnie podlewać no i trzymać odpowiedni dystans między lampą a szczytami.
    Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
    -
    0 0

20. Post #20
    Okej na razie będę obserwował, zamknę tam jeszcze analogowy położony na ziemi, jak po 20 minutach będzie +30 to cooltuba i większy nawilżacz. Szyba oddzieliłaby zarówno hpsa jak i filtr, więc działanie filtra byłoby bezsensowne. Musiałaby być lampa przy suficie potem szyba a niżej filtr, ciężko by to było zrobić i raczej mija się niestety właśnie z celem. Póki co obserwacja temperatury + zachowania roślin, i ewentualnie cooltuba + większy nawilżacz. Eh same problemy 3 x Jack The Ripper HPS150w [0,21m2]

--- Dodano ---

No to tak, około godziny czasu box był zamknięty. Oto rezultaty:

Analogowy położony na ziemi zaraz obok planta pokazuje 28,0
    Stacja pogody na OUT (czujnik przy roślince na ziemi) 28,1
    Stacja pogody na IN (stoi na ziemi w doniczce) 31,1

Pomiar ręki wykazał że jest ledwo ciepło przy samych roślinkach, do tego czuć na roślinkach wiatr z wtłaczających i mieszającego, wszystkie roślinki się delikatnie kołyszą. Więc chyba tragedii nie ma, ale co jak mnie nie będzie a tam się zagotuje wszystko do 35 ;/

Póki co się nie przejmować i tak zostawić wszystko?

Zdjęcie całej konfiguracji:

0 0

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl