Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121
  1. Post #1

Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]

Witam, moje pierwsze sadzonko, w pierwszym boxie własnej roboty, a co za tym idzie pierwsza foto relacja. Mam nadzieje że coś z tego będzie i mam też nadzieje że w razie problemów pomożecie.

Box to przerobiona szafka z oddzielonym na górze miejscem na wentylator osiowo kanałowy i te wszystkie elektryczne rzeczy na których się nie znam, na górze znalazło też się miejsce na termometr z funkcją pokazywania wilgotności, chociaż mu za bardzo nie ufam.

3CIA DOBA ŻYCIA

1. Nasiona: Wszystkie od thc-thc:

LEWA DONICA:

#001 EASY PLANT:
    Producent Tych Nasion: Akseeds
    Nasiona Indoor: TAK
    Nasiona Outdoor: TAK
    Nasiona z Autofloweringiem: TAK
    Nasiona Feminizowane 100% Żeńskie: TAK
    Nasiona Regularne Zwykłe: NIE
    Genetyka: Ruderalis x Ak47 x Power Plant
    Rodzaj: Przewaga Sativa
    Zbiór w Indoor: po 75 dniach
    Zbiór na Outdoor: po 75 dniach
    Wysokość w Indoor: do 100 cm
    Wysokość na Outdoor: do 100 cm
    Plon z Jednej Rośliny w Indoor: do 120 g
    Plon z Jednej Rośliny na Outdoor: do 120 g
    Poziom THC: 18-20%
    Poziom CBD: Średni

ŚRODKOWA DONICA:

#002 BIG DEVIL:
    Producent Tych Nasion: Akseeds
    Genetyka: Ruderalis x Ak47 x Big Devil
    Rodzaj: Przewaga Sativa
    Zbiór w Indoor: po 80 dniach
    Zbiór na Outdoor: po 80 dniach
    Wysokość w Indoor: do 130 cm
    Wysokość na Outdoor: do 130 cm
    Plon z Jednej Rośliny w Indoor: do 150 g
    Plon z Jednej Rośliny na Outdoor: do 150 g
    Poziom THC: 18-20%

PRAWA DONICA:
    #003 BLUEBERRY:
    Producent Tych Nasion: Zambeza Seeds
    Genetyka: Blueberry x Northern Light Autoflowering
    Rodzaj: Przewaga Indica
    Zbiór w Indoor: po 55 dniach
    Zbiór na Outdoor: po 55 dniach
    Wysokość w Indoor: do 60 cm
    Wysokość na Outdoor: do 90 cm
    Plon z Jednej Rośliny w Indoor: do 50 g
    Plon z Jednej Rośliny na Outdoor: do 60 g
    Poziom THC: 14-16%

2. GROWBOX:
    Szafeczka dwudrzwiowa, wyłożona kocem ratunkowym.
    Wymiar całkowity: 70x30x100
    Wymiar na uprawę: 70x30x70

3. OŚWIETLENIE:
    PHILIPS 150w-14000lm-18000lm

4. WENTYLACJA:
    Osiowo-kanałowy wydajność 187m3/h, głośność 14/18 dB(A) 3m (powiew powietrza wyciszony przy wylocie szmatami, ekstra zadziałało, nic prawie nie słychać.)
    Wtłaczający łazienkowy DOSPIEL STYL-II 150mm i taki sam mieszający

5. DONICE:
    3 donice 5L z podstawkami
    Na spód (jakieś 20% donicy) i trochę na wierzch poszło 4 z 5l kremazytu PPHU DOLPOL
    Ziemia BioBizz AllMix (90%) wymieszana ze zwykłą ziemią uniwersalną z tesco (10%)

6. NAWOZY:
    Pierwsze 6dni w EazyPlug.
    Dzisiaj o 18:00 przesadzone do donic.
    Przed przesadzeniem zaszczepione:
    - UKORZENIACZ SADZONKI ZIELONE Bros 50g
    - MIKORYZA Uniwersalna 100ml Biopon
    W zanadrzu jeszcze:
    - Plagron Alga Grow - 100ml
    - Plagron Alga Bloom - 100ml

7. TRENING:
    Nie mam pojęcia jaki trening, ale mam nadzieje że coś doradzicie z czasem, o ile coś w ogóle z tego będzie.

8. FILTR
    FILTR ECO MINI 160-240M3/H FI100
    - do układów wentylacyjnych o średnicy 100mm
    - zawiera aktywny węgiel CTC 55 + filtr wstępny
    - wymiary: h 180mm, przyłącze fi 100mm
    - filtrowania max 240 m3 / h, optymalnie 160 m3 /h
    - waga 1,9kg
    - wersja ekonomiczna
    - możliwość samodzielnej wymiany węgla aktywnego
    - minimalna żywotność 8-12 miesięcy
    - maksymalna kubatura pomieszczenia 20m3

9. Mam teraz kilka pytań:

a. Kiedy zacząć nawozić tym Plagronem? W tej chwili mija 3cia doba życia roślinek.
    b. Czy ziemię którą zużyje mogę później jeszcze raz wykorzystać?
    c. Dlaczego cały koc i łańcuszki mnie kopią? Nie wiem czy elektryzuje się tam wszystko jak jest uruchomione czy coś, ale mnie kopie, będę chyba zaraz odłączać wszystko i sprawdzać co powoduje takie naelektryzowanie. Słychać ciągle takie strzelania jakby koc się naelektryzował czy coś.
    d. Jak oceniacie na teraz ich kondycję? Miały przygody z pleśnią i chyba delikatny opóźniony start, nie były też ponownie podlewane w eazyplug, w takim sensie że od posadzenia, tj. od czwartku ich nie podlewałem, teraz przy przesadzeniu podlałem dołek z nawozami, a po przesadzeniu podlałem je dosyć obficie i jutro sprawdzę czy mają sucho czy jak.
    e. W jakich ilościach podlewać gdy mają sucho? 100 200? 500 czy 1000ml? Czy aż się zrobi bajorko czy jak?

W tej chwili całość wygląda tak: (nie śmiejcie się z boxa) xD Nie wiem dlaczego ale wrzucają się poziomo. Proszę o poprawienie.

Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Na nawozach masz od kiedy lac. Zwykle krzaczek musi osiagnac jakis rozmiar zanim dostanie papu, jeszce nie pora ;)

Ziemie mozesz potem zalac i zrekultywowac, powiedzmy biohumem, niech sie przekisi w piwnicy z 2 miechy i bedzie dobra

Lampa ma przebicia gdzies, mozesz tez nie miec gniazdek z uziemieniem, zwroc na to uwage bo Cie kiedy pierdolnie prąd to nie bedzie fajnie, zwlaszcza te kable po trafoku maja pare kilovat, czy tam nie ma gdzies zdartej izolacji czy cos. Pilnuj zeby sie nie wyciągały, odpowiednia odleglosc lampy. Ale tempa musi byc odpowiednia

Plecha juz sie nie pojawi to nie boj sie podlewac, jak sa dziury to nadmiar splynie. Wentylacja powinna byc tak dobrana zeby wysuszalo akurat co te 3 dni zeby podlewac, bedziesz widzial po ciezarze donic
    0 0

3. Post #3
    okazało się że to jonizator umieszczony w środku niestety tak działał. na tę chwilę tempa jest 31 a wilotnosc 41 (po około 3 godzinach chodzenia sprzętu), niestety musze odlaczyc wszystko bo wychodze, a boje się o pożar itp. Jutro wracam i od 6 do 22 sprzęt będzie chodził. Zauważyłem że listki roślinek zawijają się w dół. Jestem ciekawy czy tak powinno to być przy tak małych sadzonkach czy coś już na starcie jest nie tak. Pozdrawiam.
    0 0

4. Post #4
    Na początku te dwa pierwsze okragłe listki z regóły opadają w dół.
    Często opadanie liści ku dołowi to też za wysoka temperatura - ale to zobaczysz na kolejnych listkach.
    Podlej roślinki bo ziemia wyglada na suchą.
    Lej obok łodygi 5cm, aby korzonki sięgały dalej po wodę i dobrze się rozwijały. Wraz ze wzrostem podlewaj coraz dalej aż dojdziesz do krawędzi.

Wilgotność fajnie jakbyś mial wiekszą, około 65%. Jak zaczna kwitnąć to 40-50% będzie spoko.
    Jak chcesz zwiekszyć to proponuje słoiczki z wodą i włóż do nich szmatki, tak aby połowa wystawała za słoiczek.
    Ja miałem słoiczki a w nich dziecięce skarpetki Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] - zdało egzamin.

Temperaturę zbij do maks 29.
    Te ręczniki na wylocie powodują że zmniejszyłeś wyddajność wentylatora, dlatego masz tak ciepło.

Nie mieszaj z godzinami słoneczka.
    Jak już raz ustawisz że mają słoneczko od 6 do 22 to tego się trzymaj.
    Przy czym ja bym zrobił od 6 do 24 bo 18 godzin słonka na autoflower jest optymalne.
    Zainwestuj w coś takiego jak nie masz jak włączać i wyłaczać lampek.
    PROGRAMATOR ELEKTRONICZNY CZASOWY OR-PRE-409 ORNO (5740602256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jak chcesz porównać roslinki to zajrzyj do mnie.
    Ja mam Bluberry od Zambeza Seeds.

Na zachętę łap blancika.
    0 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez Koncentrat Pomidorowy Zobacz posta
    Na początku te dwa pierwsze okragłe listki z regóły opadają w dół.
    Często opadanie liści ku dołowi to też za wysoka temperatura - ale to zobaczysz na kolejnych listkach.
    Podlej roślinki bo ziemia wyglada na suchą.
    Lej obok łodygi 5cm, aby korzonki sięgały dalej po wodę i dobrze się rozwijały. Wraz ze wzrostem podlewaj coraz dalej aż dojdziesz do krawędzi.

Wilgotność fajnie jakbyś mial wiekszą, około 65%. Jak zaczna kwitnąć to 40-50% będzie spoko.
    Jak chcesz zwiekszyć to proponuje słoiczki z wodą i włóż do nich szmatki, tak aby połowa wystawała za słoiczek.
    Ja miałem słoiczki a w nich dziecięce skarpetki Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2] - zdało egzamin.

Temperaturę zbij do maks 29.
    Te ręczniki na wylocie powodują że zmniejszyłeś wyddajność wentylatora, dlatego masz tak ciepło.

Nie mieszaj z godzinami słoneczka.
    Jak już raz ustawisz że mają słoneczko od 6 do 22 to tego się trzymaj.
    Przy czym ja bym zrobił od 6 do 24 bo 18 godzin słonka na autoflower jest optymalne.
    Zainwestuj w coś takiego jak nie masz jak włączać i wyłaczać lampek.
    Dzięki że odpowiedziałeś i nieco pomogłeś. Sprawa wygląda tak że te ściereczki nie są na wylocie, wylot jest rurą taką samą jak przy wlocie (powietrze wchodzi do wentylatora rurą z jednej strony od filtra, a wychodzi rurą z drugiej i jest wyprowadzane aż za szafkę dziurą z tyłu). Szmatki to tylko otulina rury, która redukuje szum powietrza w rurze. O temperaturze i wilgotności nieco w nocy poczytałem, schowałem czujnik stacji pogody pod kartonik i przykleiłem go do boku doniczki. Wstawiłem też termometr analogowy. Teraz odczyt powinien być właściwy. Cała stacja pogody też stała półkę wyżej co było bezsensu. Całość działała od około 6:40 do teraz (7:33) i temp. wynosi 29-31, a wilgotność 45. Nie wiem dlaczego taka temperatura, uważam że jest dosyć przewiewnie, po południu ustawie wiatrak mieszający tak aby wiał bezpośrednio na lampę, może to coś pomoże? i zrobię wtedy ten słoik ze szmatkami żeby podnieść wilgotnośc i je podleje, mam nadziej że do tej 14 nic im nie będzie, nie upieką się itp. Chociaż test ręki wskazuje raczej bardzo przyjemną dozę ciepełka niż jakieś mega parzenie. Stwierdziłem też że od dzisiaj wiatraki chodzą 24h a lampa tak jak mówiłeś 6:00 do 00:00 18h. Cieszę się że plant z lewej doniczki się wreszcie podniósł!!! Podnosi mnie to na duchu. Devil idzie jak burza, Blueberry też bardzo ładnie. Nad programatorem się zastanawiam cały czas, z tym że póki co do 10tego brak pieniędzy na takie rzeczy, ale to się jeszcze zobaczy. Kilka dni będę to robił ręcznie. Boje się też o bezpieczeństwo całego boxa, cały składa się z rzeczy łatwopalnych. Martwi mnie to trochę, a te instalacje wszelakie też profesjonalnie zrobione nie są. Wieczorem nowe fotki, nowym dużo lepszym aparatem, będą też makro. Pozdrawiam.

--- Dodano ---

4 DOBA ŻYCIA ROŚLINEK

ODCZYT TEMPERATURY: 27-30
    WILGOTNOŚĆ 27-35

Wykonano następujące operacje:
    -Podsypanie ziemią, ze względu na płytko osadzone pestki i fakt że jedna z roślinek leżała na ziemi, teraz już wszystko ok.
    -Zasypano ziemią cały keramzyt i podsypano z wierzchu nowym.
    -Wstawiono słoik i szklankę z wodą.
    -Podlano wodą o PH między 6.0 a 7.0 (ciężko to sprawdzić tym kropelkowym).
    -Zmieniono pozycję termometra.
    -Dodano analogowy (odczyty takie same jak elektroniczny).
    -Osłonięto czujnik termometra elektronicznego kartonikiem i przyklejono do boku lewej donicy.

Na dzisiaj jeszcze w planach:
    - obniżenie wiatraka mieszającego na poziom lampy HPS, w celu zbicia temperatury o kilka stopni.

W tej chwili wygląda to tak:

0 0

6. Post #6
    Siemka.

Zacznę od termometrów.
    Postaraj się umieścić je na wysokości roślinek, najlepiej w doniczce.
    Na dole boksa nie ma znaczenia jaka jest temperatura.
    Musisz wiedzieć co się dzieje od roślinek w górę - tam gdzie będą rosły.

Wiatrak mieszający.
    Takie umieszczenie wiatraka mieszającego powoduje że kieruje on ciepłe powietrze na roślinki.
    Ja bym go na razie wyłączył. Powinno to rozwiazać problem temperatury.
    Jak roślinki podrosną to wtedy umiesciłbym go na bocznej ściance, ale żeby dmuchał na roślinki w kierunku wylotu powietrza.

Co to jest to po lewej na górze ? - raczej będzie przeszkadzać jak światło podniesiesz.

Co do słoików i szmatek. Możesz dać wiecej na tak dużego boksa.

Doniczki.
    Proponuje nastepnym razem zakupić kwadratowe - dałbys radę nawet 4 roślinki na raz chodować Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]
    Opisz doniczki co gdzie rośnie. Twoje roślinki mają różny czas końca uprawy - jak opiszesz doniczki to będziesz wiedział mniejwiecej co kiedy ścinać.

Jak umieszczasz zdjęcia to opisuj jaka roślinka na danym zdjęciu Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]

Generalnie piekna szafeczka. Też już myślę nad zrobieniem takiego cudeńka.

Pozdro.
    0 0

7. Post #7
    Czujnik termometru jest ustawiony właśnie na wysokości roślinek, przy końcu doniczki.

Wiatrak jest w tej chwili na ścianie po prawej stronie i wieje prosto na żarówkę, w tej chwili temperatura dzięki temu wynosi 27-28 stopni więc tak na razie zostawie.

Co do słoików i szmatek to chyba właśnie tak będę musiał zrobić bo wilgotność w tej chwili jest ledwo 36-37 ;/

Doniczki są ustawione w odpowiedniej kolejności od lewej do prawej, i wiem gdzie co rośnie, znam też mniej więcej daty ścinek. W pierwszym poście opisałem bardzo dokładnie każdą doniczkę. Możesz sobie to zobaczyć. Najbardzej jestem ciekawy środkowej i prawej. EasyPlant coś wolniutko póki co i jest daleko w tyle, ale mam nadzieje że dogoni.

W suficie szafki jest pełno powkręcanych haczyków, więc jak będzie trzeba podnieść światło to przewieszę lampę nieco w prawą stronę i spokojnie wejdzie.

Po lewej pod sufitem jest podwieszony filtr węglowy przeciwzapachowy, z niego powietrze idzie na górę właśnie do wentylatora osiowego, rurą. Z rury idzie dalej w prawo następną rurą, tą obłożoną szmatami żeby wyciszyć nieco szum.

Ogólnie, schematycznie to wygląda to tak:
    1. EASY PLANT
    2. BIG DEVIL
    3. BLUEBERRY

Jak masz jeszcze jakieś spostrzeżenia to pisz śmiało. Dzięki Ci bardzo za każdą radę.
    0 0

8. Post #8
    No i elegancko Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]

Dodaj tylko słoiczki i będzie super.
    0 0

9. Post #9
    Witaj. ogólnie ogarniasz temat,będę zaglądał. Łap blanta na zachęte.
    0 0

10. Post #10
    5 DOBA ŻYCIA ROŚLINEK

PARAMETRY NOC: 50% wilg. 24,2C
    PARAMETRY DZIEŃ: 26% wilg. 27,7C

Cytat Zamieszczone przez Samuel. Zobacz posta
    Witaj. ogólnie ogarniasz temat,będę zaglądał. Łap blanta na zachęte.
    Dzięki za miłe słowa, ale mam wrażenie że nie ogarniam tematu, nie wiem jeszcze co mam zrobić żeby podnieść tą cholerną wilgotność. Nastawiałem już słoiczków ze ściereczkami tyle co się da. Zerowy efekt. Co byście powiedzieli jakbym wstawił zagotowany czajnik elektryczny, i zrobił efekt takiego nawilżacza parującego?

AKTUALNE ZDJĘCIA BOX:

BLUEBERRY:

BIG DEVIL:

EASY PLANT:

0 0

11. Post #11
    Rosną dobrze.

Może sama stacja pogodowa jest uszkodzona. One tak często mają.
    Idź z ta stacją pogodową do łazienki wstaw ją pod prysznic. Puść gorącą wodę i zrób saunę.
    Powinna pokazać ponad 80% wilgotności.
    0 0

12. Post #12
    Martwi mnie ta wilgotność, może masz rację i ta stacja pogody jest kijowa, sprawdzę to w weekend. Zauważyłem że roślinki tak jakby stoją w miejscu, jak ruszą znowu to dodam nowe zdjęcia. Póki co nic tak na prawdę się nie dzieje. Podlewam raz na dwa/trzy dni. Jutro będzie trzeba podlać znowu. Od jutra działam z programatorem, dzisiaj nie miałem czasu go kupić. Temperatury i wilgotność bez zmian. Woda, którą podlewam ma PH od około 6,3 do 7,0. Mam nadzieje że nic im nie będzie od takiego PH. Sprawdziłem ręka wylot ciepłego powietrza, ciepłe to ono wcale nie jest. Może wiatrak mieszający wiejący blisko filtra powoduje że filtr zasysa powietrze właśnie z mieszającego zamiast ciepłe. Z drugiej strony tak bardzo bardzo ciepłego powietrza to w boxie nie ma, więc może zasysa prawidłowe. Może powinienem umieścić wiatrak mieszający na tej samej ścianie co filtr? Na razie nic nie będę kombinował i dam roślinkom nieco odpocząć od stresu (ciągle przestawiam, coś wstawiam, podsypuje, sprawdzam), niech trochę odpoczną. Jak ktoś ma pomysł na modyfikacje, ulepszenia to pisać śmiało. Karwa kawka.
    0 0

13. Post #13
    Najbardziej optymalne PH do uprawy w ziemi to 6.5
    Ja leje odstaną wodą która ma PH 7
    0 0

14. Post #14
    6 DOBA ŻYCIA ROŚLINEK

PARAMETRY NOC: 50% wilg. 24,0C

RATUNKU! Nie pisałbym dzisiaj nic gdyby nie to że w nocy nastąpiły nieprzewidziane komplikacje. Coś niedobrego (tak sądzę) stało się przez noc z moimi dziewczynkami. Dwie największe z nich mają żółte plamki. Wczoraj wieczorem jeszcze tego nie było. Raduje mnie tylko to że nieco podrosły. A te żółte plamki? w czym problem? może właśnie zła wilgotność? ;/ Ziemie mają jeszcze wilgotną, podlewane 2 dni temu.

Pierwsza roślinka (Blueberry) najbardziej dotknięta żółtymi plamkami:

Nocne parametry w boxie:

Druga roślinka (Big Bevil) ma jedynie nieco żółtawe końcóweczki:

Trzecia roślinka (Easy plant) Tej nic nie jest (póki co i oby tak zostało):

--- Dodano ---

WYKLUCZYŁEM:
    Zimno
    Gorąco
    Wilgotność
    Spraye
    Za mało światła
    Przenawożenie - chyba że ta ziemia którek używam jest nie za bardzo dla tak małej roślinki.

Rozważam:
    Zle ph - ale to muszę sprawdzić jak woda wyleci na podstawkę, a póki co mają wilgotno więc nie podlewam, jak będzie sucho to zmierzę ph tej wody, która się wydostaje na tackę.
    Niedobór żelaza - ale czy to możliwe przy ziemi którą używam?

A może wszystko jest ok? Może nie potrzebnie panikuje?
    0 0

15. Post #15
    9 DOBA ŻYCIA ROŚLINEK

WARUNKI W BOXIE:
    DZIEŃ 27-32C / 30-54%
    NOC 22-26C / 56-80%

Wstawiłem 0,8l nawilżacz powietrza, co dało znaczną poprawę. Zastanawiam się nad zbiciem temperatury ale nie mam za bardzo pomysłu. Blueberry wypuściła nowe listki, które już nie są żółte. Cały czas zastanawiam się co powoduje u niej taie plamki, nie powiększają się one jednak i nie postępują. Mam nadzieje że dalej będzie bez przygód. Lampa podniesiona na maksimum. Pozostałe Panienki mają się dobrze, z tym że mam wrażenie że coś wolno postępują. 9 doba życia a one dalej takie malutkie... no nie wiem... Poniżej nowe fotki:

EASY PLANT:

BIG DEVIL:

BLUEBERRY:

BOX PO KOLEJNYCH PRZERÓBKACH:

0 0

16. Post #16
    Regulujesz wodę która podlewasz?? Bardzo słabo idą...
    0 0

17. Post #17
    10 DOBA ŻYCIA ROŚLINEK.. następna aktualizacja jak już będą dwutygodniowe

WARUNKI W BOXIE:
    DZIEŃ 25-32C / 30-54%
    NOC 22-24C / 56-80%

ph wody którą je karmie to 6.5 -> 7.0 bliżej 6.5
    ph wody z podstawki to równiutkie 7.0

więc chyba bez tragedii.

Obficie je podlałem, poprawiłem warunki w boxie na tyle ile się dało. Widać że coś się zaczyna dziać bo pokazały się boczne listki. Z tego co czytałem to automaty tak mają że na początku mogą mulić. Druga sprawa że najpierw moc jest kierowana w korzenie a później w liście. Być może że błąd też zrobiłem że dałem je do dużej donicy odrazu, bo ponoć korzeń musi dotknąć podłoża czy coś. No zobaczymy, bo ile w tym wszystkim prawdy to nie wiem. Mam nadzieje że w 14 dniu życia będą porównywalne z innymi automatami 2 tygodniowymi na innych fotorelacjach. Kiedy zaczynać nawozić na weg? Świece im teraz 18/6 od 6 do 24 i tak póki co zostanie, ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?. Korzystam już też z programatora. Druga moja uprawa to też będzie automat, w celu sprawdzenia warunków w boxie po planowanych przeze mnie przeróbkach, jak już wszystko będzie cacy to w trzeciej serii puszczę jakieś regularne. Póki co bawię się i testuje automaty a każda ilość suchego mnie zadowoli bo u mnie dużo tego nie schodzi.
    0 0

18. Post #18
    To skoro wypływa Ci na podstawkę 7.0, powinieneś obniżać pH wody.
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

19. Post #19
    Czyli jeśli ph jest równiutkie 7.0. Podlewam 6.5 to powinienem podlewać 5.5 żeby zbić do 6.0 ? Przy następnym podlaniu zbije ph wody sokiem z cytryny. Mam 3 donice 5l i je podlewaam 2l wody na 3. Będę musiał dodawać po 1ml tego soku z cytryny i mierzyć. Dobrze to wszystko rozumiem?

EDIT: Ciesze się że się wypowiedziałeś w mojej fr Al. Pomagałeś przy budowie boxa i w sumie jesteś jego ojcem chrzestnym, a przynajmniej doradziłeś dobrze z oświetleniem karwa kawka hehe Easy Plant, Big Devil, Blueberry, HPS150w [0,21m2]
    0 0

20. Post #20
    DOKŁADNIE 2 TYDZIEŃ ŻYCIA (14dzień)

Co słychać u mnie? Lepiej... dużo lepiej! Roślinki od 3 dni zmieniły się nie do poznania. Codziennie bardzo się zmieniają. Wreszcie ruszyły. Mają teraz dokładnie 2 tydzień. Dawać nawóz na weg od następnego podlania? Następne podlanie planuje we Wtorek. Może by tak pół dawki chociaż? Blueberry nie ma już tych plamek żółtych na nowych liściach. Wczoraj podlałem ph około 5.0 to może spadnie. Warunki w boxie też poprawione, po pierwsze lampa dużo niżej, wiatrak mieszający tak samo. Niestety Blueberry miała przykrą przygodę z wiatrakiem ale się wylizała błyskawicznie i jest ok. I tak uważam że są małe jak na 2 tydzień ale podgonią. Na pewno!

BIG DEVIL:

EASY PLANT:

BLUEBERRY:

BOX:
    0 0

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl