Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. Post #1

Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]

nasiona marihuany, nasiona konopi
    1. Nasiona - Blueberry kush auto fem (nirvana) 2.Wymiary boxa - 17x40 wys 46 cm, folida diamond 3.Oświetlenie 3x CFL osram 23W 1450 lm 2700K 4.Wentylacja wyciągający 12mm, mieszający 8 mm z regulacją napiecia, chodzą na 4,5v, wlot pasywny 5.Ziamia do kaktusów ph 5,5-6,9 wymiszana z kokosem z cegły 40% 6.donica balkonowa coś ok 6l 7.nawozy bohumus na weg na flo pewnie planton k 8.trening tylko lst 9.filtr węglowy będzie z maty węglowej i plastikowej puszki Witam na fotorelacji mojej pierwszej uprawy indoor. Fotorelację zakładam, ponieważ jestem totalnym nowicjuszem w uprawie indoor, uprawiałem raz outdoor ale to inna para kaloszy.Dzisiaj jest pierwszy dzień życia mojej rolślinki wyłoniła się z ziemi wczoraj wieczorem. Warunki panujące w boxie to temp 23,8 st C i wilgotność 55 % przy włączonych lapmach , w nocy temp 17,6 st C a fotopreroid 18/6. Zapraszam do oglądania i komentowania, zjebki mile widziane.Pozdrawiam. Dzień 1
    Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171206_130032.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171206_130201.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171206_130350.jpg
    5 0

2. Post #2
    Witam. Dziś wieczorem stuknie 5 dzień życia mojej roślinki. Rośnie sobie pomału podlewam ją samą wodą ok.100 ml na dzień. Rzeczą która zaczęła mnie martwić jest temperatura okazało się, że zjebałem coś przy pierwszym pomiarze i prawdziwa temperatura wynosi ok. 29,5 st, a kiedy zasłonie wylot matą węglową aby światło nie wydostawało się z boxa przekracza 32 st. ;/, martwi mnie co będzie jak założę filtr.Podejrzewam, że może to być spowodowane zasłonięciem wlotu pasywnego doniczką, może w przyszłości dodam jescze jeden wentylator wtłaczający jak wysoka temperatura będzie się utrzymywać. PH narazie nie mierzę jak będzie szła za wolno to kupię płyn i sprawdzę. Jak oceniacie postępy roślinki przez 4 dni? Nie jest za mała jak na swój wiek? Pozdro.
    Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171209_132643.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171209_132653.jpg
    0 0

3. Post #3
    wyluzuj to dopiero niecaly tydzien Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]
    ...pomogłem?
    Postaw blanta
    Youtube> CastomGrow420
    Ktoś Ci naruszył ? TNIJ i spierdalaj!! lepiej mieć coś niż nic!!!!!
    Poradniki:
    Makumba
    http://forum.nasionakonopi.pl/292,pr...a-makumba.html
    Mikroskop za 3ZŁ!!!
    http://forum.nasionakonopi.pl/310,ja...tml#post249866
    0 0

4. Post #4
    na flo pewnie planton k
    planton k zamień na burzę kwiatów do pelargoni (pomarańczowe opakowanie) 1g/1L (plantok K zmienił skład i ma więcej azotu co trochę nie pasuje na FLO)

Rzeczą która zaczęła mnie martwić jest temperatura okazało się, że zjebałem coś przy pierwszym pomiarze i prawdziwa temperatura wynosi ok. 29,5 st, a kiedy zasłonie wylot matą węglową aby światło nie wydostawało się z boxa przekracza 32 st. ;/, martwi mnie co będzie jak założę filtr.Podejrzewam, że może to być spowodowane zasłonięciem wlotu pasywnego doniczką, może w przyszłości dodam jescze jeden wentylator wtłaczający jak wysoka temperatura będzie się utrzymywać.
    Temperaturą się nie przejmuj, da sobie radę ale wiadomo że nie jest idealnie, na wegu spoko gorzej będzie na FLO.
    Możesz robić oprysk wodą żeby zwiększyć rh i trochę zbijesz temperaturę.

PH narazie nie mierzę jak będzie szła za wolno to kupię płyn i sprawdzę.
    Jak będą problemy to zmienisz zdanie co do mierzenia pH, a prawdopodobnie będą prędzej czy później.
    A może i nie będą Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box] na wegu, ale na FLO byś musiał dawkę odpowiednią lać w co wątpię że się uda wstrzelić w odpowiednie pH.
    Więc polecam zakup, tak czy siak się przyda a 20-30zł za płyn czy tam 40-60zł za elektroniczny to nie jest ogromny wydatek a jaki spokój z pH.

Jak oceniacie postępy roślinki przez 4 dni? Nie jest za mała jak na swój wiek? Pozdro.
    Dobrze wygląda, masz dla porównania 4 dzień sezona na 12/12.
    Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]
    Na początku roślina bardziej idzie w korzeń, dopiero później jak zwiększy powierzchnię do fotosyntezy to ruszy.
    2 0

5. Post #5
    8 dzień

Siema.Dzisiaj 8 dzień życia roślinki.Dzięki za rady Uagder dał bym bucha ale nie dam rady narzie bo za mały staż, na flo kupie tak jak radziłeś burzę kwatów, jeżeli roślinka dożyje flo, bo dalej mam problem z temperaturą już nawet kupiłem zwykły termometr i higrometr, bo myślalem, że tamten elektroniczny się zjebał ale o dziwo pokazuje to samo czyli przy zamkniętych drzwiczkach od boxa pokazuje ok 34-35 st CBlueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box].Jak założę filtr to roślinka umrze na 100%.
    Czy to jest możliwe, że przy tak małym boxie i 2 wentylatorach włączonych na max czyli 12v tak wysoka temperatura się utrzymauje?Wyciągający ma wydajność na max ok.97m^3/h.W planach mam zamiar kupić jescze 1 wtłaczający może rozwiąże problem, jeżeli nie to już sam nie wiem może wykręcę 1 żarówkę albo obniżę donicę.Z wilgotnością też nie jest za kolorowo bo oscyluje między 35-42% ale to raczej mniejszy problem.
    Roślinkę podlewam ok 150 ml co 3 dni czystą wodą. Pzodrawiam.
    Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171213_204736.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171213_205233.jpg
    1 0

6. Post #6
    Proponowałbym spryskiwać codziennie ziemię ,zmniejszysztym temperature i zwiększysz wilgotność.
    0 0

7. Post #7
    ja polecam zmienic zarowke na led
    ...pomogłem?
    Postaw blanta
    Youtube> CastomGrow420
    Ktoś Ci naruszył ? TNIJ i spierdalaj!! lepiej mieć coś niż nic!!!!!
    Poradniki:
    Makumba
    http://forum.nasionakonopi.pl/292,pr...a-makumba.html
    Mikroskop za 3ZŁ!!!
    http://forum.nasionakonopi.pl/310,ja...tml#post249866
    0 0

8. Post #8
    Dobrze że podlewasz co parę dni, mi tak wychodzi co 2-3-4 dni. Wszystko zależy od warunków i nie należy się tego trzymać tylko sprawdzać paluchem (2-3cm) w glebę i jak ma wilgotno to zostawiasz. Co do temperatury to umieszczenie wentylacji ma kluczowy wpływ, zrób zdjęcia wentylacji i coś doradzimy. Przy wentylacji nie ma ograniczonego przepływu? Na CFL to normalne że jest większa temperatura, po przejściu na LED z CFL nie ruszając boxa mam spadek około 5-7C Tylko zmniejszyła mi się wilgotność, nie ma grzania to parowanie też się zmniejszyło dodatkowo jeszcze mniejsza donica.
    0 0

9. Post #9
    Ja bym próbował zwiększyć wilgotność by dobiła do 80% przez to temperatura powinna nieco spaść. Dobrze daj jakiś kubek lub co kolwiek i włożyć do tego część szmaty, z biegiem parowania materiał będzie pobierał wodę z naczynia niczym knot w świeczce.
    0 0

10. Post #10
    No żeby zwiększyć wilgotność to musiałbym kupić jakiś nawilżacz bo obecny patent daje może 5-10% i ciężko mi jest przekroczyć 40 % przy tej temperaturze, ale wezmę to pod uwagę. Co do oświetlenia led to może zdało by to egzamin jeżeli kupił bym jakiś panel ale to chyba przekracza mój budżet i zresztą w pcboxie troche mało miejsca na penel led bo słyszałem, że musi być większa odległość od planta przy ledach aby było to efektywne, chyba że zwykłe żarówki led ale to bym musiał przerobić trochę boxa i zamontować oprawki wertykalnie. Jutro zamontuje ten wiatrak wtłaczający i zobaczymy co będzie z temperaturą. Niżej wstawiam fotki wentylacji, oceńcie ale wydaje mi się, że jest ok. Dzięki wszystkim za rady i komentarze,Pozdrawiam.
    Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171213_221346.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171213_221515.jpg Blueberry kush auto, CFL 69 W,[PC Box]-img_20171213_221650.jpg
    0 0

11. Post #11
    Box, bardzo baaardzo zbliżony do mojego. Niestety ja z temperaturą radzę sobie tak ze boczna ścianka jest uchylona, latem ściągnięta całkowicie. To jest tak szczelna pucha że tylko zimą daje radę. Latem mi się liście marszczyły. Nie wiele możesz zrobić, albo mini nawilżacz usb, albo usunięcie jakiejś ścianki/rozszczelnienie.
    1 0

12. Post #12
    No właśnie stosuje ten sam patent co ty po prostu uchylam boczną pokrywę wtedy mam te 32 st i jakoś to idzie ale na flo jak otworzę to może za bardzo jebać w pokoju skunem.Zobaczymy co będzie po zamontowaniu wiatraka wtłaczającego. I jescze mam zrobiony filtr węglowy z puszki plastikowej, wiatraka 12x12 i 1 warstwy maty węglowej mam zamiar go przykręcić od wewnątrz do wiatraka wyciągającego, podejrzewam że temperatura po jego założeniu może być nieciekawa.
    0 0

13. Post #13
    Zobacz sobie moją FR, LED w PC boxie.
    https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...ox-0-09m2.html

Dobrze czytałeś o odległości od LED'a ale przy cobach trochę lepiej wygląda ta sytuacja, najlepiej COB i małej mocy.

--- Dodano ---

Cytat Zamieszczone przez SzalonyRolnik Zobacz posta
    No właśnie stosuje ten sam patent co ty po prostu uchylam boczną pokrywę wtedy mam te 32 st i jakoś to idzie ale na flo jak otworzę to może za bardzo jebać w pokoju skunem.Zobaczymy co będzie po zamontowaniu wiatraka wtłaczającego. I jescze mam zrobiony filtr węglowy z puszki plastikowej, wiatraka 12x12 i 1 warstwy maty węglowej mam zamiar go przykręcić od wewnątrz do wiatraka wyciągającego, podejrzewam że temperatura po jego założeniu może być nieciekawa.
    Ja stosuje smell-ex/smell away/ i tego typu neutralizatory.
    Na jedną roślinę i taką powierzchnię daje radę.
    Tutaj masz recenzję na naszym forum: https://forum.nasionakonopi.pl/400,r...-recenzja.html
    2 0

14. Post #14
    Dokładnie smell-ex/smell away w chuuuuuj pomaga przy pcboxie, aczkolwiek jest problem z padającym światłem na ścianę z pcboxa. No te konserwy to lipa właśnie ;/
    0 0

15. Post #15
    Cytat Zamieszczone przez Uagder Zobacz posta
    Zobacz sobie moją FR, LED w PC boxie.
    https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...ox-0-09m2.html

Dobrze czytałeś o odległości od LED'a ale przy cobach trochę lepiej wygląda ta sytuacja, najlepiej COB i małej mocy.

--- Dodano ---

Ja stosuje smell-ex/smell away/ i tego typu neutralizatory.
    Na jedną roślinę i taką powierzchnię daje radę.
    Tutaj masz recenzję na naszym forum: https://forum.nasionakonopi.pl/400,r...-recenzja.html
    Fajny box i panel. Ile cię wyniosła budowa od 0? Jak nic nie oda mi się wskurać to pomyśle nad zrobieniem podobnego.
    0 0

16. Post #16
    Cytat Zamieszczone przez SzalonyRolnik Zobacz posta
    Fajny box i panel. Ile cię wyniosła budowa od 0? Jak nic nie oda mi się wskurać to pomyśle nad zrobieniem podobnego.
    Dzięki, łap:

Radiator ~60zł
    Cob 10W 1szt. ~10zł x 4 = 40zł
    Led deep red 1szt. ~10zł x 4 = 40zł
    Driver LED do cobów 1szt. ~60zł
    Driver LED do deep redów 1szt. ~40zł

Resztę pierdół miałem, kosztują grosze i możesz sobie je wymontować z innego sprzętu.
    Przewody do podłączania ledów,przewody do zamocowania,cyna,kalafonia,silikon,przełącznik,gni azdo,termokurcze,kostka elektryczna,lutownica,wiertarka

Oczywiście nie myśl że to najlepszy led i podaje tobie rozpiskę co masz kupić, sam poczytaj trochę i może twój będzie lepszy.
    Testuje dopiero tą lampę i na tą chwilę sprawuje się dobrze, teraz mam FLO i sam nie wiem jak to wyjdzie.
    Wygląda wszystko OK, roślina była w odległości około 7cm i nic się nie paliło.
    Myślę że COB 20W też by weszło ale trzeba to przetestować.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl