Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. Post #1

1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Jest to moja: pierwsza uprawa indoor
    Nasiona: Amnezja af,Chronic Ryder af,seedsman, greenhay
    Growbox: 32x45x55-samoróbka
    Oświetlenie: cfl 200w,phytolite
    Wentylacja: jeden wentylator wyciągający 125mm.
    Ziemia: zwykła
    Donice: małe
    Nawozy: Plagron
    Filtr węglowy: brak

Witam,jestem nowy więc siemka wszystkim i liczę na ewentualną pomoc 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2] Dałem sobie z outdoorem spokój więc trzeba było coś innego wymyśleć. Amnezja ma ok 21 dni i była na początku pod żarówkami z castoramy bez wentylacji,od 2 dni jest w boxie. Chronic się właśnie wykiełkował i jutro trafia do ziemi. Zamieszczam na razie zdj amnezji-oceńcie czy jak na ten wiek jest ok.
    1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-1.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-2.jpg

Przeczytaj o tym więcej:

5 0

2. Post #2
    Witam i odświeżam temat. Amnezja ma teraz 31 dni a Chronic Ryder 8. Co jest z tą Amnezją że liście na dole żółkną ? Ma za mało światła czy jest przelana ? Światło 12/12,podlewałem na początku dziennie po trochu a teraz dla testu przelewam ją raz na 3 dni. Amnezja była podlewana Plagronem na wzrost ale przestałem ją już lać a Chronic od początku wodą sklepową. Podwiązałem Amnezję po przesadzeniu bo było już blisko lampy i widzę że rosną na dole nowe liście a roślina się układa w stronę światła. Zaczyna coraz mocniej dawać o sobie znać zapachem-jakieś sprawdzone tanie patenty na to ? Czy włoski na szczytach oznaczają początek kwitnienia ? Kiedy będą się topy robić ? Pozdrawiam
    1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-7.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-6.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-5.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-4.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-3.jpg
    2 0

3. Post #3
    Nic złego się nie dzieje i prawdopodobnie żółknące liście są wynikiem przejścia z fazy vegetatywnej na kwitnie. Mam natomiast wątpliwości co do jakości ziemi. Ziemia powinna być pulchna najlepiej z perlitem i kokosem. Musisz pamiętać żeby stosować odpowiednie nawozy dla fazy veg/ flo ponieważ zapotrzebowanie na składniki mineralne dla obu faz są inne.
    1 0

4. Post #4
    Myślę właśnie czy nie zacząć lać tego Chronica tym Plagronem na wzrost a skoczyć po Plagron na kwitnienie dla Amnezji tylko nie wiedziałem czy przy tej Amnezji nie przesadziłem z tym jak zobaczyłem że liście żółkną.
    0 0

5. Post #5
    Amnezja 33 dni a Chronic 10,wygląda na to że wszystko idzie w dobrym kierunku. Byłem dzisiaj na zakupach i doszedł wentylator mieszający 100mm-20 zł,filtr węglowy-15 zł i termometr mierzący też wilgotność-15 zł,śmieszne ceny-polecam zakupy w castoramie 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2] Wilgotności jest ok 40,za mało ? Jeśli tak to jak to wyregulować i ile ma być ? Chronic dostał Plagron na wzrost a Amnezja Green House Seeds na kwitnienie i widzę że te pączki z białymi włoskami na Amnezji już coraz większe. Temp 25 st i zamknięty box w zamkniętej szafie-PROFI !!
    1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-8.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-9.jpg
    4 0

6. Post #6
    Cytat Zamieszczone przez RastaMann Zobacz posta
    Amnezja 33 dni a Chronic 10,wygląda na to że wszystko idzie w dobrym kierunku. Byłem dzisiaj na zakupach i doszedł wentylator mieszający 100mm-20 zł,filtr węglowy-15 zł i termometr mierzący też wilgotność-15 zł,śmieszne ceny-polecam zakupy w castoramie 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2] Wilgotności jest ok 40,za mało ? Jeśli tak to jak to wyregulować i ile ma być ? Chronic dostał Plagron na wzrost a Amnezja Green House Seeds na kwitnienie i widzę że te pączki z białymi włoskami na Amnezji już coraz większe. Temp 25 st i zamknięty box w zamkniętej szafie-PROFI !!
    Wilgotność na wegu około 40-70% można i więcej trochę, na FLO zmniejszasz do 40-50%
    Masz boxa w szafie zamkniętej, masz jakieś otwory większe? Roślina musi mieć dostęp do powietrza 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]
    1 0

7. Post #7
    Czyli jak mam jedną roślinę na weg a drugą na flo to powinienem to wyśrodkować 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2] Jak tanim kosztem tym regulować ? Mokra szmatka na talerzu ? Niestety z czasem przy zamkniętej szafie temp wzrosła do ponad 30 st więc jak box włączony to drzwi są lekko uchylone,jak wyłączam to drzwi zamykam. Mam jeszcze dylemat z zapachem bo zrobiłem wczoraj matę na wylotowym więc działa to jak box jest włączony ale przecież wpadł też mieszkający który nie był w planie. Czy mieszający też mogę taką matą zakryć by być pewny że żaden zapach nie będzie się ulatniać jak box wyłączony ? Ciekawe ile to przewiewu zabiera. Nawozy lać przy każdym podlewaniu biorąc pod uwagę to że trzymam się instrukcji co do dawkowania czy lepiej co 2 podlewanie ich używać ?
    0 0

8. Post #8
    Ja na wilgotność mam taki patent że opryskuje delikatnie ziemię z góry woda na całej powierzchni ziemi ( używam zwykłego spryskiwacza) , tak zedwa razy dziennie, w twoim przypadku robiąc to tylko na tej młodszej roślinne, ona będzie miała większą wilgotność a ta kwitnąca taka jak w boksie.
    Druga sprawa nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tego co pisałeś ale czy chcesz wyłączać wentylacje w boxie jak wyłączasz lampę?? Jeśli tak to nie polecałbym Ci tego robić bo wzrasta ryzyko pleśni, sam tak kiedyś straciłem dwie roślinki ładnie się zapowiadające :/
    1 0

9. Post #9
    Mam taki psikacz i właściwie tylko tego używam do podlewania. Pryskam teraz raz na 3 dni obie do przelania więc czy jak będę trochę pryskał tą młodą dodatkowo jak opisałeś czy nie będzie gniła ? Niestety czasem muszę całkowicie wyłączać boxa z pewnych powodów ale jeśli tylko będzie opcja to bez lampy będę zostawiał wentylację-dzięki za radę ziomek.
    0 0

10. Post #10
    Psikasz delikatnie sama powierzchnię ziemi tak żeby była tylko wilgotna, nie mokra, pod wpływem temp i powietrza ta woda ci szybko paruje i daje wilgoć koło roslinki, po pol dnia powinna być ziemia spowrotem sucha i powtarzasz zabieg. Rano i w południe, nie rób tego na fazę bez światła. Sądzę że chwilowe wyłączanie nie powinno mocno zaszkodzić, ale napewno nie mozesz na dłużej wyłączać wentylacji. Do podlewania normalnego to chyba lepiej butelkę czy konewkę, chyba że cwiczysz mocny uścisk tym psikaczem ;) ale każdy ma swoją technikę jak tak Ci lepiej i pewniej się czujesz to trzymaj się swoich sprawdzonych metod 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]
    1 0

11. Post #11
    Witam.Tej kwitnącej nic się nie stanie jak będzie miała większą wilgotność.Ważne jest żeby wilgotność obniżyć gdy już są związane topy żeby plecha nie weszła.Co do wentylacji u mnie przy zgaszonym oświetleniu wyciągający na wega jest wyłączony tylko mieszajacy działa i wtłaczający.Na flo przydałoby się żeby wyciąg chodził 24 na dobę.
    Musisz zwracać uwagę na warunki w boxie żeby były odpowiednie.Nawozy lej według zapotrzebowania rośliny jak zobaczysz że głodna po dolnych liściach wtedy podlewasz nawozem.Raz na jakiś czas przydałoby się podlać czystą wodą.A najlepiej zaopatrz się w jakieś opryski to działa najszybciej w razie niedoborów.Mieszaka nie musisz niczym zakrywać po to jest żeby robił ruch powietrza wewnątrz boxa.Pozdrawiam Mroczny
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    AKTUALNA FOTORELACJA---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...tml#post432293
    1 0

12. Post #12
    Używam psikacza żeby ziemia powoli chłonęła wilgoć,nie wiem jak na kwitnieniu ale na początku wzrostu czytałem że to istotne ale oczywiście z butelki było by wygodniej. Co do odżywek to nie mam wprawy i nie umiem przeczytać rośliny. Amnezja miała żółte liście na dole które obciąłem,nie wiem czy to był niedobór czy było to związane wejściem w fazę kwitnienia. Dzięki za rady,za jakiś czas znowu wrzucę jakieś foto.
    Mam jeszcze pytanko-teoretycznie robiąc idealne lst można z 1 rośliny osiągnąć taki wynik jak ze 2 robiąc lst od tak byle jak żeby tylko je w boksie zmieścić i na siebie nie zachodziły ? Mały ten mój box i 2 rośliny na wzroście nie zmieszczą się dlatego taką taktykę obrałem. Myślę natomiast czy kolejnej nie zrobić tak że kupuję prostokątną donicę na całą długość prawie boxa i sadzę ją na początku a do samego końca podwiązuję.
    0 0

13. Post #13
    Amnesia 36 dni,Chronic 13. Okryłem też wentylator mieszający matą węglową-czy to zniweluje zapach jeśli box będzie wyłączony ? Wyciągający też jest szczelnie zasłonięty matą węglową. Amnesia już daje mocno.
    1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-10.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-11.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-12.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-13.jpg
    2 0

14. Post #14
    41 dzień Amnezja,18 Chronic Ryder. Musiałem Amnezje powyginać bo była zbyt blisko lampy i lekko przypaliły się końcówki liści na szczytach. Nie podoba mi się na Amnezji 1 liść widoczny na zdjęciu-co to jest ? Chronic ładnie wygląda,myślę czy tych 4 łodyg nie podwiązać a potem szczytu ma bok jak podrośnie. Poza tym mam problem z wilgotnością po 10h przy wyłączonym boxie z wilgotnością-jest 80. Jakieś sposoby na obliżenie oprócz wentylacji 24h ? Światło stale 12/12h. W jakim wieku automaty przechodzą w kwitnięcie ? Zastanawiam się kiedy Chronicowi dać odżywkę na flo.
    1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-14.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-15.jpg 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]-16.jpg
    0 0

15. Post #15
    Światło stale 12/12h. W jakim wieku automaty przechodzą w kwitnięcie ?
    Automatom świecisz 12h? 18 minimum.
    1 0

16. Post #16
    ok 3 dni w tyg mają po 20 a reszta tyg 12,niestety z pewnych względów nie mogę mieć boxa zawsze włączonego.
    0 0

17. Post #17
    Cytat Zamieszczone przez RastaMann Zobacz posta
    ok 3 dni w tyg mają po 20 a reszta tyg 12,niestety z pewnych względów nie mogę mieć boxa zawsze włączonego.
    Było wybrać sezonówki, nie miał bys tego problemu. Teraz licz sie z tym ze plon nie bedzie powalający....

Wentylacja musi chodzic 24h/7 jak nie to złapią pleche i za przeproszeniem huja se zapalisz. Pozdro z kaczejdoliny 1 x Amnezja auto, 1 x Chronic Ryder auto - CFL 200W [0,14m2]
    ZAKONCZONA FOTORELACJA! ZAPRASZAM!!! ! ---> https://forum.nasionakonopi.pl/341,m...0w-0-36m3.html

AKTUALNA FOTORELACJA! ZAPRASZAM!!! ! ---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...0w-0-36m3.html
    1 0

18. Post #18
    To nie od lampy tylko za duzo azotu tam walisz
    2 0

19. Post #19
    Czyli za dużo nawozu ? Wczoraj właśnie dostały po pół litra czystej wody. Nie wiem czy bym pomieślił sezon w tak małym boxie i liczę się z tym że plon będzie mniejszy. Poza tym sezony wymagają z tego co wiem na wegu 18h więc przy moich możliwościach świecenia bym jej pewnie namieszał. Mam teraz możliwość ok 2 tyg by box trybił non stop-warto? Narazie się uczę i obserwuje korzystając z rad. Jak zdobędę doświadczenie to będę wybierał odpowiedniejsze rozwiązania,być może zmiana sprzętu itp.
    0 0

20. Post #20
    Hej.Ze zdjęć widać że ma za dużo azotu.Zmień tej wiekszej nawóz na flo i nie podawaj tyle azotu.Pewnie już słabo przyswaja potas i stąd te liście.Ph mierzysz?
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    AKTUALNA FOTORELACJA---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...tml#post432293
    1 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl