Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 128
  1. Post #41
    nasiona marihuany, nasiona konopi
    Niestety problem postępuje, roślina co prawda w dalszym ciągu rośnie, powiększają się odrosty, jest już 5 dobrze wykształconych pięter liści, mimo to jest stosunkowo niska.

Dwa dolne liście w połowie uschły, a te kropki/plamki widoczne na zdjęciach wyżej pojawiły się na wyższych piętrach liści.

Warunki bez zmian, podlewana raz na dwa dni 200ml wody pH 6,5 +-0,2

Raz za radą marcopolo zrobiłem oprysk z niewielkim stęzeniem biohumusa ale z tego co widzę nie pomogło to za bardzo.

Jeszcze raz proszę o rady opinie i sugestie.
    0 0

2. Post #42
    Masz tam niedobory wapnia badz magnezu
    1 0

3. Post #43
    czy jest możliwość temu jakoś zaradzić w sposób domowy?
    szukałem dzisiaj soli epsom na mieście niestety bez skutku.
    Dziękuje za szybką odpowiedź
    0 0

4. Post #44
    1g szkolnej kredy na L wody i podlewasz
    0 0

5. Post #45
    Cytat Zamieszczone przez Pan Ferdek Zobacz posta
    czy jest możliwość temu jakoś zaradzić w sposób domowy?
    szukałem dzisiaj soli epsom na mieście niestety bez skutku.
    Dziękuje za szybką odpowiedź
    Panie Ferdek nie panikuj pan pierwsze wiatraki roślina dość szybko odrzuca.Sól epsom /siarczan magnezu /nie kupuje się na mieście tylko w aptece.Opserwuj pan nowe liście czy wszystko ok a nie uszkodzone
    pierwsze wiatraki.Zdjęcie pan wrzuć jakieś jak to teraz wygląda.
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    0 0

6. Post #46
    mroczny dzięki, nie martw się nikt tu nie panikuje po prostu dostrzegam postęp problemu i nie chce go bagatelizować AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    co do "na mieście" to oczywiście że szukałem w aptekach, moja luba własnie pojechała na rundę drugą do sąsiedniej dzielnicy, poinstruowałem ją żeby pytała ew o siarczan magnezu bo tutaj też niekompetencja sprzedawców może być czynnikiem który utrudnia zakup AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2

A co do zrzucania wiatraków, tak ja wiem że to normalne, ale nie jestem pewien czy w 14 dniu, poza tym to nie jest zwykłe odrzucenie starych liści tylko ich ew. usychanie.
    Doświadczonym growerem nie jestem ale z szeroko pojętymi roślinkami i ich hodowlą miałem troche doczynienia i widze że to nie jest ze "starości"

Dzięki za odpowiedź, zaraz zrobię jakąś fotke na szybko
    0 0

7. Post #47
    AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170913_055724.jpg

jak widać jest to etap którego lepiej już nie bagatelizować, nikt tu nie mówi o panice mroczny, po prostu zarejestrowałem się na tym forum by być podpięty pod te fontanne mądrości której do tej pory nie posiadłem AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    0 0

8. Post #48
    Wczesniej pisałeś że ją przesadziłeś możesz napisać do jakiej ziemi bo wczesniej nie wspomniałeś.Całej roślinki zdjęcie jeśli można
    Pomogłem? Postaw blanta

1 0

9. Post #49
    Zrob jeszcze fotkę szczytu
    0 0

10. Post #50
    Moja pociecha z pc boxa tez ma takie liście dolne, chociaż podawałem wczesniej sensi cal mag to problem postępował dopiero teraz to się ustabilizowało i nic więcej nie postępuje. Wgl ogarnałem ze każda mj jaką miałem nie wazne w jakiej ziemi była to miały zawsze takie slady czyli ten deficyt - one lubią poprostu jak im stare liście umierają.
    0 0

11. Post #51
    Cytat Zamieszczone przez benger Zobacz posta
    Moja pociecha z pc boxa tez ma takie liście dolne, chociaż podawałem wczesniej sensi cal mag to problem postępował dopiero teraz to się ustabilizowało i nic więcej nie postępuje. Wgl ogarnałem ze każda mj jaką miałem nie wazne w jakiej ziemi była to miały zawsze takie slady czyli ten deficyt - one lubią poprostu jak im stare liście umierają.
    A skad niby roślina ma pobierać składniki jesli z ziemi nie moze lub w niej nie ma?
    1 0

12. Post #52
    dzięki za odpowiedzi,
    jak widać została lekko dogięta jednym drutem, mam świadomość że jest stosunkowo mała ale zależało mi na odsłonięciu pojawiajacych się odrostów by jak najszybciej umożliwić im wzrost.
    Niektóre ciemne plamki to zabrudzenia po jednorazowym oprysku z biohumusa która został mi zalecony AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170913_060944.jpgAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170913_061036.jpgAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2-20170913_061221.jpg

co do ziemii to uniwersalne podłoże z tesco o pH 5,5-6,5 - testowałem te ziemie po przelaniu wodą 6,5 wypływała 6,3 więc uznałem że będzie ok.
    z dawką startową nawozu NPK 14-16-18.

dodam też że zaczął być odczuwalny lekki zapaszek gandzi
    0 0

13. Post #53
    Nie wygląda mi to na braki magnezowe.Ten oprysk co robiłeś nie zaduże miał stężenie?Biochujusy sa różne mineralne organiczne.Jak wczesniej radzilem przesadzic do odpowiedniej gleby nie miałem na myśli gleby z tesco nafaszerowanej npkAK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2Miernik ph do roztworów jest ?
    Pomogłem? Postaw blanta

1 0

14. Post #54
    biuhumus był organiczny, połowa dawki zalecanej (pół nakrętki na 200ml)
    pH mierze testem akwarystycznym
    0 0

15. Post #55
    A Ty tą ziemie ubijałeś? tak wygląda jakby była zbita albo to tylko moje odczucie
    0 0

16. Post #56
    ziemia jest w ogóle nie ubita, bez problemu można wsadzić cały palec w podłoże, w miare jak sama będzie się ubijała zamierzam podsypywać.
    0 0

17. Post #57
    Cytat Zamieszczone przez Pan Ferdek Zobacz posta
    biuhumus był organiczny, połowa dawki zalecanej (pół nakrętki na 200ml)
    pH mierze testem akwarystycznym
    Ta dawka była na oprysk ?Czy podlanie ?AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2coś duzo mi się wydaje jak na oprysk.Ja bym nic nie kombinował tylko poczekał aż dojdzie do siebie z tydzień czasu.Jeśli dużo było ziemi zmienionej to z nawozem bym się wstrzymał przynajmniej z tydzień.Te zniszczone wiatraki i tak szlag trafi przy podlewaniu bo szurają po glebie.Jeśli te najmniejsze liście z odrostów są ok to nie ma czym sie martwic nowe wyrosną tych nie będzie.Ja bym te stare liście odchylił całkiem żeby więcej światła dostały te nowe co wychodzą z odrostów.Ziemia z tesco dobra na out niebardzo do doniczek.
    Pomogłem? Postaw blanta

2 0

18. Post #58
    te liście co rusz trzeba poprawiać bo wiadomo, roślina pracuje AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    co do nawozów to na te chwilę nie stosuje, raz jakiś tydzień temu podlałem z biohumusem ale to jeszcze w tej starej ziemii, ja ją całą wypierdoliłem dyscyplinarnie bo była kwaśna.
    Z odrostami na ten moment wszystko jest ale zauważyłam dwa liście w wyżysz partiach mają takie same kropki jak były na początku przy wiatrakch.

Sądzicie jednak że to nie calmag? Bo właśnie zdobyłem saszetke 25g soli epsom.
    0 0

19. Post #59
    Od oprysku z siarczanu magnezu nic się nie stanie jak zrobisz.Braki magnezowe zazwyczaj wychodziły mi podczas flo.Ja uważam że za dużo tego biohujuska dojebałeś do oprysku i tyle a te pierwsze popalonka końcówek były od lipnego podłoża które i tak nie zmieniłeś na odpowiednie np (biobizza,plagrona).Na nastepny raz wymieszaj ziemię z perlitem żeby ją napowietrzyć jak jego nie ma w podłożu . Niech ktoś jeszcze coś doradzi co o tym sądzi.
    Pozdrawiam Mroczny
    Pomogłem? Postaw blanta

1 0

20. Post #60
    ziema jest wymieszana z keramzytem, jednak nie widać go na powierzchni, spryskałem roztworem z niewielką ilością soli.
    Zobaczymy jak będzie szło dalej, dziękuje za pomoc.
    Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się że będzie taki problematyczny początek w dodatku wynikający najprawdopodobniej z mojego błędu AK472  AF ak seeds - PC BOX - 3x cfl 23W - 4800lm - 0,09m2
    0 0

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl