Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. Post #1

Cool Tube, Czym jest, do czego służy ?

Cool Tube to system wentylacyjny mający na celu odprowadzenie jak największej ilości ciepła wyprodukowanego przez lampe. Konstrukcja jest bardzo prosta, powietrze może byc zasysane z zewnątrz boxa lub z jego wnętrza osobiście uważam to za lepsze rozwiązanie bo dodatkowo mamy poprawioną cyrkulacje powietrza wystarczy zrobić pasywny wlot i nie musimy sie martwic o temperature Cool Tube, Czym jest, do czego służy ?. Cool tube stosuje sie wraz z lampami sodowymi które podczas pracy nagrzewają sie do dużych temperatur w przypadku świetlówek lub diod led nie jest to wymagane. Do zbudowania cool tube niezbędna jest szklana osłona lampy w owalnym kształcie do kupienia w każdym groow shopie i kawałek rury wentylacyjnej.

Wszystko łączymy i uszczelniamy aby efekt końcowy był podobny do tego

W instalacji cool tube zazwyczaj (powinno sie ) stosuje sie wentylatory kanałowe zapewniają one dużo lepszą wydajność od zwykłych wentylatorów.

Instalacje Cool tube można sprytnie połączyć z filtrem węglowym w celu neutralizacji zapachu. Na zdjęciu zastosowano filtr własnej roboty. Gdy stosujemy filtr niemal obowiązkowym jest zastosowanie wentylatora kanałowego gdyż zwykły może sobie nie poradzić zastosowanie filtra drastycznie zmniejsza przepływ powietrza.

I na koniec zdjęcie mojego cool tuba, zamontowałem w nim wentylator łazienkowy dobra alternatywa dla kanałowego, jest bardzo wydajny niestety równie bardzo hałaśliwy. Tak jak pisałem wyżej wlot pasywny, bez filtra węglowego.

Pozdro Kod.

Przeczytaj o tym więcej:

-W jakiś sposób Ci pomogłem ?
    -Daj reputacje.

"...ale czy marihuane robi sie z konopi ?..."
    0 0

2. Post #2
    4 zdjęcie wygląda jak turbosprężarka w aucie Cool Tube, Czym jest, do czego służy ? hah!!
    ale dobry temacik Cool Tube, Czym jest, do czego służy ?
    0 0

3. Post #3
    dla jednych to turbina i filtr stożkowy dla inny zwykła wentylacja. Widze że benzyna płynie w twoich żyłach
    -W jakiś sposób Ci pomogłem ?
    -Daj reputacje.

"...ale czy marihuane robi sie z konopi ?..."
    0 0

4. Post #4
    Chyba najlepsza wentylacja jednak Koszty są dość spore.
    0 0

5. Post #5
    koszty i miejsce ;/
    0 0

6. Post #6
    Jaki kupic wentylator do cool tube z hps 150? Chodzi mi o przepływ powietrza.
    0 0

7. Post #7
    dobierz wentylator do wyiarów twojego boksa. Poszukaj sobie na stronach growshopów gotowych zestawów uprawowych i na ich podstawie bedziesz w stanie mniej wiecej zobaczyć jaki wentylator jest odpowiedni Cool Tube, Czym jest, do czego służy ?
    0 0

8. Post #8
    jak przeinstalowac lampe do cool tuby ? chodzi mi o kabelki co gdzie i jak.
    0 0

9. Post #9
    ok a jak zmiejszyć temperatórę w grow box 40*40*120 przy oświetleniu Led 300,filtrze węglowym i wentylatorze...?...
    0 0

10. Post #10
    Cytat Zamieszczone przez Bob M. Zobacz posta
    ok a jak zmiejszyć temperatórę w grow box 40*40*120 przy oświetleniu Led 300,filtrze węglowym i wentylatorze...?...
    wyjebać LED, wsadzić HPS i dołożyć cooltube.
    0 0

11. Post #11
    Cytat Zamieszczone przez Bob M. Zobacz posta
    jaki wentylator i ewentualnie polepszyc wentylacje dac mieszające do środka ogólnie mało danych by coś konkretnego pomóc
    0 0

12. Post #12
    nie da rady wyjebać mam 3lapy tego typu i jestem bardzo z nich zadowolony i po testach mogę zdrowo stwierdzić że nie kupie już HPS....przy ledach mam szybszy wzros i krótszy czas upawy...tylko ta jeb...temperatura...

--- Dodano ---

dzieki CZE...pujdę za twoją radą i sprubuję wentylacji mieszającej...pozdrawiam...
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl