Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. Post #1

Pierwszy Box

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Cześć,

Jestem całkowicie początkujący i mam zamiar po raz pierwszy, samodzielnie coś posadzić. W tym celu mam zamiar przerobić jedną ze swoich szafek na growbox. Będę tutaj wstawiał fotorelacje z tego procesu ale też będę was prosił o pomoc.
    Przejdźmy do konkretów:

Szafka ma wymiary: 47x35x80 0,132 m3 obita będzie razem z podłogą kocem ratunkowym albo białą folią ( możecie doradzić ).

1) Planowane oświetlenie HPS 100W
    Wyliczone - 0,16 m2 - 8000 lumenów - Moja lampa zapewni 10700
    Mam w planie poniższy zestaw
    Philips HPS 100W, zestaw oświetleniowy (6928681051) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2) Wentylacja
    Tego tematu troszeczkę nie rozumiem i tu liczę na rady.
    Moje wyliczenia: 0,132 m3 - wymiana powietrza ma się odbyć w 5 minut więc potrzebuje wentylatorka o mocy 1,6 m3/h natomiast 2 wiatraki komputerowe które mnie interesują czyli takie ( jeden do wtłaczania i drugi do odciągania powietrza ):
    Wentylator SILENTIUM PC Zephyr 140 14cm wydajny (5212778054) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    ma aż 79,9 m3/h i co to ma być ? toż to teoretycznie huragan w c*uj nawet jeżeli dodam poniższy regulator napięcia ustawiony na 1/4 mocy
    ZASILACZ UNIWERSALNY 1200mA 3-12V 6 WTYKÓW 7021 (7118562895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Czy tak może być ?
    Dodatkowo proszę o porady co do jakiegoś malutkiego wiatraczka mieszającego w środku. Jest potrzebny w tak małej szafce ? W momencie gdy wdmuchujący wiatrak jest na górze po lewej stronie na "plecach boxa" a wiatrak odciągający na dole po prawej stronie prawej ściany ?

3) Filtr
    Mam zamiar wykorzystać poniższe maty filtrujące do okapów:
    FILTR WĘGLOWY DO OKAPU MATA UNIWERSALNA 55 x 38 cm (6900206428) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Tylko jeszcze nie wymyśliłem jak to zamontować tak aby materiał nie blokował wiatraczka.

4) Temperatura i wilgotność
    Do pomiaru:
    https://www.growbox.pl/product-pol-3...-z-kablem.html
    Do utrzymywania wilgotności ze względu na miejsce w boxie to najprościej naczynko z wodą. Roślinki będę podlewał sam na "oko" czyli wtedy kiedy ziemia będzie sucha.

5) Doniczki
    4 szt. o wym. 15x15x30 6,75 L

6) Uprawa
    Planuje zasadzić 4 x White Widow Fem Automat w zwykłej ziemi ogrodowej pomieszanej z keramzytem ze światłem weg. 20/4 ( 30 dni ) flo. 12/12 ( jeszcze nie obczaiłem kiedy się to kończy i jak rozpoznać że już czas)

Wszystkie porady mile widziane

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Co do wilgotnosci to polecam higometr połączony z termometrem niedroga sprawa sam planuje dokupic w najblizszym czasie, warto wiedzieć jaka wilgotnosc sie utrzymuje w boxie to jest też ważne, widze ze nie masz nawilzacza tak jak ja, polecam obciąć butelke przy dnie, napełnic wodą i nasączyć w nią jakąś szmatke tak aby polowa byla w wodzie połowa na wierzchu, tak to wszystko git, A o wentylacje sie nie martw, spokojnie podłączysz te wiatraczki do zasilacza ja kupilem podobne 2, bo bałem się że będzie za mała moc itd, a okazało się że są aż za mocne i ma teraz jak na Himalajach z fartem będe zaglądać. Pierwszy Box
    0 0

3. Post #3
    Witam.Doradzę ci troszkę..Zamiast obijać szafkę w środku kocem/ nie praktyczne koc poskładany dużo zagięć i pitolenia/czy tam folią lepjej ją pomaluj na kolor biały matowy.Przy hps 100w na wiatraczkach komputerowych na 99 procent będziesz miał problemy z temperaturą jak krzaki podrosną lepjej odrazu zainwestować w jakiś wyciągający kanałowy min.100m 3/h/ wtedy też będziesz miał mniejszy problem z założeniem filtra/.Wiatrat wtłaczający powinien mieć miejszą przepustowość niż wyciągający.Jeśli zdecydowałeś się na pestki automatyczne fotoperiodu nie przestawiasz.Od początku uprawy do końca lecisz 24/0, 20/4albo oszczędnie z prądem 18/6.Twój wybór.Pozdro Mroczny
    Pomogłem? Postaw blanta

AKTUALNA FOTORELCJA-----> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...s-dopalka.html
    AKTUALNA FOTORELACJA---> https://forum.nasionakonopi.pl/314,a...tml#post432293
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl