Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. Post #1

odległość lampy hps od roślin

Wysokość lampy od szczytów

W ogrodach z zainstalowanym systemem wzbogacania powietrza CO2 metabolizm roślin wzrasta z każdym stopniem ciepła.
    Dzieje się tak aż do około 30 stopni, kiedy to fotosynteza zatrzymuje się i cały wysiłek roślin skierowany jest na schłodzenie przegrzanych tkanek.
    W ogrodach bez systemu CO2 rośliny lepiej czują się przy nieco niższych temperaturach - około 24 stopni jest idealnie.

Ilość ciepła jaka jest wysyłana od lamp ku roślinom jest zależna od wielu czynników, w tym także od odmiany jaką uprawiacie.
    Lampy emitują większość ciepła jako promieniowanie podczerwone, które w momencie kontaktu z tkanką rośliny błyskawicznie zamienia się w ciepło.
    Oparzenia tkanek zdarzają się bardzo często przez niedopilnowanie właściwych temperatur w ogrodzie.
    Ich skutkiem jest blaknięcie liści.
    Dzieje się tak dlatego, że przegrzaliście swoje podopieczne, a nie jak myślą niektórzy z nadmiernej ilości światła jakie im zafundowaliście.

Odbłyśniki chłodzone powietrzem usuwają z okolicy wokół lampy większość promieniowania podczerwonego odpowiedzialnego za oparzenia.
    Odbłyśniki chłodzone wodą eliminują praktycznie całe promieniowanie.
    Oprócz odległości od lampy ważna jest tu cyrkulacja powietrza w ogrodzie.
    dzięki niemu usuwane są lokalne ogniska gromadzenia się ciepła i rośliny się chłodzą.

Chcąc wyznaczyć odpowiednie wartości dla waszego ogrodu sugeruje posłużyć się zwykłym termometrem.
    Kluczem jest właściwe odczytanie temperatury z samej powierzchni krzaków.
    Temperatura liści ma bardzo bliskie wartości do innych tkanek rośliny.
    Przykładowo jeżeli liście są za ciepłe, a wentylacja działa sprawnie będziecie musieli wyciąć trochę dolnych gałęzi, aby cyrkulacja schłodziła nieco tkanki roślin.

Jeżeli krzaki wypełniają 2/3 wysokości ogrodu pora poważnie pomyśleć o szybkiej indukcji kwitnienia.
    Jeżeli rośliny nie rozkrzewiły się za bardzo możesz przyciąć je trochę, aby do tego pobudzić.
    Takie cięcia zwiększą także cyrkulacje powietrza w ogrodzie co przyczyni się do dalszego spadku temperatury

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    0 0

3. Post #3
    Tutaj fragment z b. fajnej książki: "Wszelka wiedza o MJ"
    Widać na obrazku że im dalej nasze pociechy są od źródła światłą, tym mniej lumenów do nich dociera..

0 0

4. Post #4
    Hey

Pamiętacie grafikę pokazującą odległość od lampy HPS? Postanowiliśmy ulepszyć ją o nowe moce zasilaczy i ilość lumenów na nowych żarówkach HPS.

Legenda:
    Czerwony - za blisko
    Zielony - OK ;)
    Żółty - za daleko

Mamy nadzieję, że to pozwoli utrzymać Wasze rośliny w świetnym stanie dostarczając im jak największa ilość światła.

Pozdrawiamy
    Zespół BioFarmer.pl
    0 0

5. Post #5
    wszytsko fajnie i tak chcialam zrobic, wg tej tabeli ale 20cm to bylo zdecydowanie za malo, bo az parzylo w reke, a moze to tylko moje takie odczucie, az zaraz zmierze od szczytu do zarowki ile mam cm.
    0 0

6. Post #6
    Wartości z powyższych tabeli mają przełożenie na rzeczywistość wtedy kiedy nasze lampy HPS są wentylowane i nie oddają zbyt dużo ciepła. Bynajmniej tak mi się wydaje np. hps 400W i 30cm od szczytu= liście spalone.
    0 0

7. Post #7
    to jak ja mam lampe 400w to jaka powinna być odległość..bo wszedzie co innego jest napisane..dzieki i pozdrawiam
    0 0

8. Post #8
    Cytat Zamieszczone przez iluzion88 Zobacz posta
    to jak ja mam lampe 400w to jaka powinna być odległość..bo wszedzie co innego jest napisane..dzieki i pozdrawiam
    https://forum.nasionakonopi.pl/131,os....html#post2110
    Gdyby marihuana faktycznie była tak szkodliwa jak mówią niektóre osoby to była by ogólnodostępna tak jak fast food'y.
    0 0

9. Post #9
    nie wiem własnie jak tą tabelke odczytać dokładnie..
    0 0

10. Post #10
    tam jest napisane w CALACH musisz sobie przeliczyc W CM !
    0 0

11. Post #11
    No dobra ale jak sie to ma jeżeli mam 100W lampke bo nie moge nigdzie znaleźć ?
    0 0

12. Post #12
    zastosuj sie do hps 150 odległość lampy hps od roślin
    Kontemplacja nadaje kolorow juz dawno odciolem sie od tej gry pozorow ! :->
    0 0

13. Post #13
    Witam
    Nie za bardzo rozumiem tą tabelkę skoro dla 400 W żarówki mamy odległości w calach po lewej stronie to co oznaczają te wartości w środku tabelki ? Może coś źle kojarzę
    0 0

14. Post #14
    Nikt tego nie wie i nikt nie pyta odległość lampy hps od roślin i tak lampy musisz ustawiać na wyczucie tzn tak blisko jak się da, byle roślin nie popalić. Włączasz lampę, ustawiasz dłoń pod nią, na wysokości najwyższego punktu rośliny i czekasz ok. minuty. Jeśli zacznie parzyć, to podwyższasz lampę, jeśli nie parzy to minimalnie obniżasz jeśli chcesz.
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

15. Post #15
    Kurcze to może jest proste , ale dla wykwalifikowanego "rolnika " . Czytam dużo na ten temat i faktycznie wszędzie jest inaczej dlatego dla początkującego takiego jak ja to nie jest do końca zrozumiałe .
    Wyczytałem że przy oświetleniu 400 W odległość powinna wynosić dwie stopy od sadzonej i jedną od roślin ,a na innym forum znów że odległość 30 cm. od roślin jest za mała i popali roślinę .
    Może ktoś ma już opracowane te odległości dla oświtlenia 400 W ?
    0 0

16. Post #16
    Tak, mamy, tak jak Ci napisałem Przyjacielu. Ustaw lampę 40cm nad rośliną, włącz, następnie wsadź rękę tuż przy czubku rośliny i trzymaj tak minutę.
    Jeśli nie zacznie Cię parzyć ręka, możesz tak lampę bezpiecznie zostawić. Pamiętaj żeby wiatrak mieszający dmuchał między lampę a krzaczek.
    Prościej sie już nie da. odległość lampy hps od roślin
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl