Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. Post #1

Pierwsza uprawa, czy jedna porządna żarówka energooszczędna da radę?

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Witam. Mam pytanie co do mojej pierwszej uprawy. Zbudowałam PC Growboxa (folia aluminiowa przyklejona do styropianu + 2 wiatraczki) i tutaj moje pytanie... Czy jedna porządna żarówka da radę? Wypatrzyłam dwie żarówki na gwincie E27:

1. PHILIPS TORNADO 32W (150W)
    Trwałość: 8 lat (8000h)
    Gwint E-27(standardowy duży gwint)
    Barwa: ciepła biała (6500K)
    Strumień świetlny: 2255 lm
    Efektywność energetyczna: A
    Średnica: 70 mm
    Długość: 149 mm

2. PHILIPS TORNADO 20W (80W)
    Moc: 20W
    Odpowiednik: 80W
    Barwa światła: 6500K ( zimna)
    Strumień świetlny: 1350lm
    Trzonek / Gwint: E27 , duży
    Trwałość: 8000h (ok. 8 lat )
    Klasa: A
    Wymiary: 130mm X 50mm

Czy któraś z tych żarówek da radę? Jeszcze pytanie odnośnie tego na czym Marysia ma rosnąć... zauwazyłam, że na wielu fotkach pojawiają się pomarańczowe/szare kulki. Co to jest? Na czym najlepiej jest to sadzić?

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Żarówka numer 1. może da jakoś radę, ale lepiej 2 takie, tym bardziej że BOX jest wyłożony folią aluminiową, lepiej kup koc ratunkowy. Ale najlepiej 2 żarówki, może być jedna 32W a druga 20, ale lepiej oby dwie po 35.

Na początku najlepiej sadzić w ziemi. Te pomarańczowe kuleczki to keramzyt, służą one do napowietrzania i lepszego drenażu gleby, a na górze zapobiegają wysychaniu gleby.

Styropian nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem, bo będzie trzymał ciepło w BOXie, a ciekawe jak będzie z temperaturą.
    0 0

3. Post #3
    Pierwsza sprawa... Zerwij folie aluminiowa i zastap ja kocem ratunkowym... Ziemie kupujesz w normalnym ogrodniczym o pH 5,5-6,5... Jezeli chodzi Ci o kulki to zapewne chodzi o kermazyt, zapobiega szybkiemu wyparowywaniu wody z doniczki, rozsypujesz go dookola roslinki w doniczce... Jezeli chodzi o zarowki to ta 32W powinna Ci wystarczyc na PCbox-a... Pierwsza uprawa, czy jedna porządna żarówka energooszczędna da radę?
    0 0

4. Post #4
    Gość
    Witam.

1. Licząc standardowo wymiary pc boxa jedna świetlówka philips tornado 32W będzie mało. Gdybyś dał dwie ktore podales miałbyś 3605lumenów (5 lm przewagi) wiec mogą byc, nadmiar nie zaszkodzi, jego brak owszem.

2. Folia aluminiowa łatwo się zdziera sa lepsze skuteczniejsze odbłyśniki np. Koc Ratunkowy, Biała Farba Matowa, Mylar (Najskuteczniejszy ten 3).

3. Styropian bym wyeliminował ze względu na niewiadomą temperature w boxie jaka będzie panowała.

3. Keramzyt dobrze trzyma wilgoc. (W uprawie inodoor zalecany)

4. Pozdro
    0 0

5. Post #5
    albp tak jak ja .jedna lapma cfl 85 w.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl