Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. Post #1
    Gość

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Niektórzy hodowcy wierzą, że najlepiej jest zostawić lampę włączoną 24 godziny na dobę. Rośliny są w stanie skutecznie przetworzyć tylko 16-18 godzin światła dziennie. Potem osiągnięty zostaje punkt zmniejszonych powrotów i elektryczność jest marnowana.

Zakładając ten temat chciałem otworzyć oczy osobom, które świecą roślinom 24/0 albo 20/4. 24/0 jest najgorsze, bo przy takim oświetleniu roślina nie ma ani minuty nocy, a z tego co wiem, to konopie nie rosną na kole podbiegunowym, gdzie przez pół roku nie zachodzi słońce, a poza tym powinny mieć noc na odpoczynek, kiedy zachodzą reakcje chemiczne niezachodzące w dzień. Z wyżej wyróżnionego cytatu wynika, że cykl 20/4 jest także bezsensowny.

WSZELKA WIEDZA O MARY JANE, ROZDZIAŁ DRUGI, ŚWIATŁO, LAMPY I ELEKTRYCZNOŚĆ, S. 42, 45
    Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4 Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4

Myślę, że wielu ogrodników wyciągnie z tego wnioski i z ciekawości przeczyta nawet cały dział drugi tego zacnego vademecum o konopiach.

Także widzicie nie ma sensu naświetlać 24/0, 20/4 bo to strata prądu.
    Najlepsze oświetlenie to 18/6. Pozdro

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Ktoś tu sie ze mną kłócił że 24 h jak sie włączy to będzie najlepiej i co chytry lisku raczej nie ? :P
    HASZ Z MAROKA
    0 0

3. Post #3
    Gość
    Nie wiem, kto się z tobą kłócił, ale teraz widzisz, że nie miał racji Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4
    0 0

4. Post #4
    A ja właśnie dzisiaj wstawiłem roślinkę do boxa i chciałem oświetlać ją właśnie 24h.. Dzięki za ten tematBezsens oświetlenia 24/0 i 20/4 Chyba najlepiej będzie 18/6.
    0 0

5. Post #5
    Gość
    Tak, tak własnie bedzie najlepiej.
    0 0

6. Post #6
    ale 24h nie powinno szkodzic, tyle ze marnujemy energie
    0 0

7. Post #7
    Gość
    tez jestem tego samego zdania ze 20/4 czy tez 24/0 mija sie z celem, konopia to roslina a nie przybysz z kosmosu i tak jak inne rosliny potrzebuje dnia jak i nowy do poprawnego rozwoju...
    0 0

8. Post #8
    18/6 dla odmian non af. Dla af ustawiajcie 20/4, one są z północy i są przyzwyczajone do takiego właśnie fotoperiodu i będą się rozwijać pod nim najlepiej.
    0 0

9. Post #9
    Gość
    Nie prawda Punky. Czy AF czy NON AF, 18/6 to najlepsze światło. AF będzie się rozwijał niezależnie jaki ma fotoperiod. Wiec nie pisz ze przy 20/4 bedzie rozwijał się najlepiej bo to stek bzdur Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4 Pozdro
    0 0

10. Post #10
    tez moge cos tu powiedziec na ten temat z tego co wyczytalem na innych forach doświadczonych growerów to mówili o odmianach z autofloweringiem nastawionym na 20/4 ponieważ te odmiany w takim świetle daja najlepsze plony jak znajde link do wkleje go tutaj
    0 0

11. Post #11
    Ja też czytałem na innym forum że 20/4 jest najlepiej i że ktoś to testował.. Sprawdźcie sami to zobaczycie. Ja mam 3x ziarenka i na jednym zastosuję 16/8 na 2-gim 18/6 i na 3-cim 20/4 i powiem wam co najlepiej rośnie. Ale lipa jest z tym iż te 3 nasionka są różne
    1 - (White Widow x BlueBerry 16/4)
    2 - (Auto AK47 Bulk Feminized 18/4)
    3 - (Auto White Russian Bulk Feminized 20/4)

Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4
    0 0

12. Post #12
    Tak czytalem juz wiele tematów na ten temat i powiem wam ze mam teraz 3x ak47 auto 1x white widow dinafem reg. stosuje światlo 24/0 i powiem wam ze efekty tego sa takie ,ak rośnie jak pojebany a white tak sobie ale daje rade. Uważam ze 18/6 jest dobre z tego wzgledu ze jest to bardziej naturalne dla rosliny i jej nie katujeBezsens oświetlenia 24/0 i 20/4
    15 dzień wege.

Palcie trawe bo umżecie
    0 0

13. Post #13
    24/0 stosuje sie przy naswietlaniu matek na klony, tak jak zauwazyl CataractKush roslina bardzo szybko rosnie i nie powinna zakwitnac przez lata
    0 0

14. Post #14
    chcialem zapytas kogos z doswiadczeniem ,to jaki ten fotoperiod ma byc dla automatow , musi byc przez caly okres 16/8 czy mniej?,
    • Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4
    dlaczego skoro dla femi na kwitniecie jest na 12/12 to przy automatach sie to nie spraawdzi?mam 3 autoamty w boxie i jedna feminizowana i nie wiem jak rozegrac to z tym swiatlem zeby wszytkie byly zadowolone... prosze pomocy ,mam box 60x60x160 i do tego ufo led 90w...
    • Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4
    0 0

15. Post #15
    na automaty 20/4 caly czas. Ztym ze pamietaj ze jest wiele sposobow na dobory oswietlenia i nie jest powiedziane ze 20/4 jest najlepszy. Z tego co sam czytalem o automatach to 24/0 sprawdza sie swietnie,
    palcie marijuane pass dla scierwa.....
    0 0

16. Post #16
    Cytat Zamieszczone przez john33 Zobacz posta
    chcialem zapytas kogos z doswiadczeniem ,to jaki ten fotoperiod ma byc dla automatow , musi byc przez caly okres 16/8 czy mniej?,
    [LIST][*] Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4

[/LIST
    dlaczego skoro dla femi na kwitniecie jest na 12/12 to przy automatach sie to nie spraawdzi?mam 3 autoamty w boxie i jedna feminizowana i nie wiem jak rozegrac to z tym swiatlem zeby wszytkie byly zadowolone... prosze pomocy ,mam box 60x60x160 i do tego ufo led 90w...
    • Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4

Automaty jak sama nazwa wskazuje , zakwitają automatycznie ( są fotoobojętne )

Jest na forum dość info byś zgłębił temat Bezsens oświetlenia 24/0 i 20/4

Cała moc pochodzi z Naszego
    wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

17. Post #17
    Sorry za odkopywanie po miesiącu, ale:
    -sprawdzaliście czy automaty mogą mieć cały czas 24/0?
    -rozumiem, że kwitną same z siebie, ale czy jeśli dam 12/12 podczas flo, to nie wyjdzie to na dobre roślinkom?
    -czy jeśli przez cały czas będę utrzymywał 20/4 albo 18/6, a później walnę np. 3 dni 24/0 to to zaszkodzi moim automatom?
    0 0

18. Post #18
    jak za bardzo nie mieszasz swiatlem to taki przeskok nie zaszkodzi. Ja tam zawsze wale afom 24/0, tak samo roslinom na weg, potem jak wrzucam 12/12 to wiekszy spadek i szybciej zakwitaja.

Same afy pod 24/0 szybciej dochodza jak na 18/6, tak samo mozna dac afa na 12/12 ale duzo gorzej wychodzi, zwlaszcza jesli od poczatku tak jechac to trudniej zrobic duzego afa
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl