Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. Post #1

Wegetacja i Kwitnienie

Wzrost konopi indyjskich jest warunkowany liczbą godzin światła na jakie są wystawione każdego dnia. Im więcej godzin światła tym szybszy wzrost. Większość hodowców domowych w okresie wegetacji stosuje 18 godzin światła i 6 ciemności - nocy. Odpowiada to warunkom naturalnym, jakie możemy spotkać około 21 czerwca, gdy dzień jest najdłuższy.

To taki niewinny żarcik jaki robimy naszym roślinkom zapewniając im najdłuższe i najładniejsze dni podczas całego cyklu wegetacji.
    Możesz oczywiście dać swoim roślinom więcej światła 19, 20, a nawet 24 godziny każdego dnia. Przy 24 godzinach lampy pala się oczywiście przez okrągłą dobę. Jeśli Wasze krzaki będą miały zapewnione mniej niż 18 godzin światła na dzień istnieje szansa, że może rozpocząć się kwitnienie. Niektóre odmiany zaczynają kwitnąć już przy 16-16 godzinach światła.

Jeżeli mówimy o „indukcji kwitnienia” mamy na myśli przestawienie zegarów sterujących oświetleniem w ten sposób, żeby na 12 godzin światła przypadało również 12 godzin ciemności. Jest to optymalne ustawienie dla całego procesu kwitnienia. Jeżeli zastosujecie dłuższy niż 12 godzin okres ciemności Wasze rośliny nieco szybciej zakwitną, ale ilość jaką zbierzecie z krzaka będzie mniejsza, bo będzie on myślał, że zima jest już za pasem. Czasem warto pod sam koniec kwitnienia wydłużyć nieco okres ciemności, aby wasze kwiaty były gotowe do zbioru nieco wcześniej.

Dlaczego właśnie 12 godzin? Ponieważ rośliny potrzebują światła do produkcji kwiatów i THC. Im więcej światła, tym szybszy rozwój kwiatów i więcej THC. Idealną proporcją jest właśnie 12 na 12 godzin przy której, krzaki będą produkowały wspaniałe kwiaty bogate w THC. Ilość jaką zbierzecie przy tych warunkach będzie także największa.

Wegetacja i Kwitnienie Wegetacja i Kwitnienie

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    czy naświetlanie rozpocząć 12/12 gdy np automat zacznie kwitnąć czy mozna jeszcze poczekać jakiś czas?
    0 0

3. Post #3

4. Post #4
    i to nie daje różnicy w plonach ?
    0 0

5. Post #5
    A można mniej swiecic? Np. 10/14 ? Mam automata OUTDOOR, ale wpakowalem do boxa bo zapomnialem ze to out i dalem na IN. ;p
    0 0

6. Post #6
    możesz mniej świecić, ale roślina nie wykorzysta 100% swoich możliwości.
    "Niebezpieczeństwo jest dla męża odważnego piękne jak zachód słońca" - Eurypides
    0 0

7. Post #7
    W niczym nie przeszkadza że dałeś outa na in, gorzej jakbyś zrobił odwrotnie.

10/14 opłaca ustawić się w ostatnim tygodniu kwitnienia, wtedy roślina bardziej się żywiczy.
    0 0

8. Post #8
    A ile czasu potrzebuje na zakwitnięcie po zmianie oświetlenia na 12/12. Kurde nigdzie znaleźć tego nie mogę
    0 0

9. Post #9
    5-7 dni powinno już być widoczne.
    Pomogłem? POSTAW BLANCIORA
    0 0

10. Post #10
    Może głupie pytanie ale jak na razie jestem zielony i przy tylu informacjach jakie ostatnio przyjąłem ,to mi się wszystko wali . WRACAJĄC - kiedy będę wiedział że mogę przejść już na 12/12 ? Lecz jak na razie jestem w fazie budowania boxa i właśnie się zastanawiam nad automatami jakimiś .
    0 0

11. Post #11
    Cytat Zamieszczone przez Brodaczyna Zobacz posta
    Może głupie pytanie ale jak na razie jestem zielony i przy tylu informacjach jakie ostatnio przyjąłem ,to mi się wszystko wali . WRACAJĄC - kiedy będę wiedział że mogę przejść już na 12/12 ? Lecz jak na razie jestem w fazie budowania boxa i właśnie się zastanawiam nad automatami jakimiś .
    na 12/12 przechodzisz wlasciwie wtedy gdy chcesz Normalnie jak gdzies kidys przeczytalem min to 30cm(bez treningow) ale im wieksza i bardziej krzaczaca sie roslina w okresie wegetacji tym wiecej pozniej wyprodukuje kwiatow a automaty jak napisane wyzej przez caly okres zycia maja swiatlo 20/4
    0 0

12. Post #12
    Wielkie dzieki za pomoc Wegetacja i Kwitnienie Duży buch Wegetacja i Kwitnienie
    0 0

13. Post #13
    witam mam pytanie własnie mam zamiar przełączyć na kwitnienie i słszałem że jak się przełancza to robi sie krzaczką noc 48 godzin ? i potem 12 na12 czy mogę tą przerwe nocną zrobić krutszą np.30 godzin ? a tak wogule czy tak się przełancza? proszę o radę jak wygląda w miare dokładnie proces przełączenia na kwitnienie?
    0 0

14. Post #14
    Są podzielone teorie co do przelaczania w autmatach jedni ustawiaja 18/6 do scinki drudzy 12/12
    0 0

15. Post #15
    Siemka moje ziarenko to Amnezja (Automat) i zwracam się do was z pytanie jak dam 14/10 czy mi to bd odpowiadać , oczywiście jest to INDOOR.
    0 0

16. Post #16
    to w koncu co nasiona automatyczne czy sezonowe indor?
    automat najlepiej 20/4
    przy in sezonowych sam przelaczasz fotoperiod
    14/10 nie da ci za duzego plonu
    Błąd, ciężki błąd - kosztuje srogo
    Zastanów się, ziom, jaką idziesz drogą.

W sprawach związanych z forum proszę pisać wiadomość PW.
    0 0

17. Post #17
    Mam automata a jak dam 16/8 to da rade ?
    0 0

18. Post #18
    to daj juz te 18/6
    Błąd, ciężki błąd - kosztuje srogo
    Zastanów się, ziom, jaką idziesz drogą.

W sprawach związanych z forum proszę pisać wiadomość PW.
    0 0

19. Post #19
    16/8 ostatecznie da rade jak tak bardzo chcesz 16/8
    The best part of getting out of bed... is a bong rip to the head
    0 0

20. Post #20
    mam pytanko mówicie ze jeśli roślince skraca się dzień to ona zaczyna kwitnąć a co wtedy gdy roślina ma na 8godzin światła na 16 godzin ciemni od początku i się jej czas skraca czyli powinna zaczynać kwitnąć to mnie ciekawi czy taka reg własnie by przeszła na kwitnienie przy takich krótkich czasach naświetlania chodzi mi o out
    Pomogłem ? Postaw blanta
    Uwielbiam ten widok...
    Rośnięcia moich dziewczynek które staną się kobietami :p
    FOTORELACJA MOICH MAŁYCH
    dockfoot przyszedł pan z kosą
    diablo tu też po nich został towar i pestki oraz ich córki rosną aktualnie
    No Name = Natalia pokazuje się coraz więcej kwiatków.
    Mix Otwartej Pestki Magda jak wyżej

http://forum.nasionakonopi.pl/356,fo...tml#post214484
    0 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl