Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. Post #1

Wydajność oświetlenia ile lumenów ma dana żarówka

Skuteczność świetlna ( wydajność światła )

Jednostka: lumen/wat (lm/W)

Przykładowe skuteczności świetlne różnych źródeł światła:

żarówka: 8-10 lm/W
    żarówka energooszczędna: 50 lm/W
    ŚWIETLÓWKA KOMPAKTOWA CFL: 100 lm/W
    lampa halogenowa: 16 lm/W
    lampa fluorescencyjna: 45-104 lm/W
    biała dioda LED: 26-100 lm/W (231 lm/W osiągnięto w połowie 2011, firma Cree)
    lampa metalohalogenkowa: 85-115 lm/W
    wysokoprężna lampa sodowa: 150 lm/W
    niskoprężna lampa sodowa: 200 lm/W

Obliczanie potrzebnej ilości lumenów znajdziesz tutaj: Kalkulator lumenow

Przeczytaj o tym więcej:

2 0

• Post #2

• Post #3
      ma, dzięki za poprawke ;)
      0 0

• Post #4
      Czym się różni wysokoprężna od niskoprężnej HPS??
      0 0

• Post #5
      napisałem o tym temat poszukaj
      -W jakiś sposób Ci pomogłem ?
      -Daj reputacje.

"...ale czy marihuane robi sie z konopi ?..."
      0 0

• Post #6
      Firma Cree jakiś czas temu wypusciła diodę XM-L T6 wartość Lm 1000 przy 3 A na diode !
      0 0

• Post #7
      Cytat Zamieszczone przez gruby1973 Zobacz posta
      Firma Cree jakiś czas temu wypusciła diodę XM-L T6 wartość Lm 1000 przy 3 A na diode !
      prawie 30 zł za diodę. Masakra. I zrób tu tanio i dobrze
      0 0

• Post #8
      fakt drogie te diody są ! ale ciekaw jestem czy by się spisały ?
      0 0

• Post #9
      Powinny. Czytałem gdzieś długi artykuł, jak facet zastosował diody 1W w akwarium. Na początku miał rury, w sumie około 150170W. Zamienił je na ledy, w sumie 60W, potem zmniejszył do 30W, gdyż całkowicie wystarczało. Pisał, że rośliny świetnie rosną.
      A tak z innej mańki ciekawy link, dla mnie już znany. Wydajna lampka dla roślinek
      0 0

• Post #10
      Tylko te diody wytwarzają trochę ciepła (grzeją się) i radiator musi być !
      0 0

• Post #11
      Cytat Zamieszczone przez gruby123 Zobacz posta
      Tylko te diody wytwarzają trochę ciepła (grzeją się) i radiator musi być !
      A jaki to jest minus tej diody ona i tak nie wytwarza aż tyle ciepła co hps a jak chcesz więcej światła to niestety będzie też więcej ciepła.
      -W jakiś sposób Ci pomogłem ?
      -Daj reputacje.

"...ale czy marihuane robi sie z konopi ?..."
      0 0

• Post #12
      Szczerze mówiąc sam nie za bardzo wierzę w długą żywotność diód. Można uzyskać na nich właściwy obraz widmowy, tak więc pod tym kątem jak najbardziej tak. Na "nie", jest niestety wysoka cena i potrzeba chłodzenia. Nikt też nie wystawia pisemnej gwarancji na diody i ich ponadprzeciętną żywotność(to taka ściema i mit moim zdaniem).
      Widziałem kilkakrotnie jak wyrzucają z mieszkań nielegalne uprawy konopi w Holandii i standardowym oświetleniem były liniówki.
      Z innej beczki - wentylator musi być w boxie, ponieważ musi być sensowna wentylacja, a chłodzenie hps'a i diód jest zupełnie inną sprawą.
      "To, co najmniej prawdopodobne jest najbardziej pewne" - A.H.
      nasiona marihuany, www.afghan-plant.pl
      0 0

• Post #13
      Planuje zrobic box'a 0,4-0,6 m2 na 2-3 krzaczki, a oswietleni z żarówek halogenowych 50W 1600lm. Jedna taka żarówka wystarczyła by na te krzaczki? I ile trzeba by mi bylo wiatraczków od kompa?
      0 0

• Post #14

Powieszchnia 0.4 m2

Minimalnie: 12000 Lumenów
      Srednio: 16000 Lumenów
      Optymalnie: 20000 Lumenów

Wlasne: 20000 Lumenów

1 wtlaczajacy
      2 wytlaczajacy
      3 mieszajacy
      te od kompa sa slabe zalezy ile amperow by mialy jeszcze
      0 0

• Post #15
      Halogen ma za dużo niebieskich fal, a zbyt mało czerwonych.
      0 0

• Post #16
      Bardzo przepraszam, ale wyrzućcie proszę te info o lumenach do kosza. Lumeny nie są wyznacznikiem światła dla roślin.
      Spójrzcie na panele led - tam jest mix kolorów - niebieski i czerwony z niewielką ilością zieleni(czyli tego co podnosi ilość lumenów).
      Roślinom potrzeba fotonów, a nie lumenów i w odpowiednich długościach fal.
      0 0

• Post #17
      Pierwsze słyszę, żeby ktoś wyliczał ile mu potrzebne fotonów do boxa. Zawsze liczy się luxy, a te z lumenów. Nie wiem jak w przypadku LEDów to się ma.
      0 0

• Post #18
      Cytat Zamieszczone przez N1K Zobacz posta
      Pierwsze słyszę, żeby ktoś wyliczał ile mu potrzebne fotonów do boxa. Zawsze liczy się luxy, a te z lumenów. Nie wiem jak w przypadku LEDów to się ma.
      Całkiem możliwe, że pierwsze słyszysz, ale to nie moja wina. Podaję tu informacje, które sam posiadam i których odnalezienie zajmuje trochę czasu.
      Sprawdź sobie np. w wikipedii co to są lumeny i luksy i fotony, a potem poczytaj o świetle, które potrzebne jest roślinom.
      Lumeny nie mają żadnego znaczenia dla roślin. Odzwierciedlają ilość światła widzialnego ludzkim okiem. Ludzkie oko widzi najlepiej w zakresach 500-600 i najlepiej w 550, więc jeśli Twoje źródło światła ma dużą ilość lumenów, to długość fal, które emituje znajduje się blisko tego zakresu. Światło, które potrzebują rośliny - niebieskie(400-500) i czerwone(600-700) z minimalną domieszką zielonego (500-600Nm) jest dużo słabiej widziane ludzkim okiem i często typowe lampy do doświetlania roślin w ogóle nie podają ilości lumenów. Bo czy kupiłbyś panel led z 18 lumenami na Watt?
      0 0

• Post #19

http://www.ebay.co.uk/itm/190692918769?var=490076441362

Znalazlem Zarowke energooszczedna , Ale rowniez CFL Wiec Obliczenie lumenow wyglada 50l/w czy 100l/w ?
      0 0

• Post #20
      CFL to "energooszczędna". Zależy od producenta i ilości W lampy.CFL 32W od Philipsa posiada wydajność 2150 lm, czyli 67,19 lm/W. Z tej aukcji co podałeś jest tam informacja o 250W, która wg. nich ma 78 lm/W. Znajdź sobie taką lampę, przy której będą jasne informacje o strumieniu świetlnym, albo licz sobie jakoś 70 lm/W.
      0 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl