Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. Post #1

  Jak podłączyc świetlówke

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Do zapłonu krótkich świetlówek może wystarczyć zwykłe napięcie sieciowe, jednak dla większości dłuższych świetlówek napięcie sieciowe jest za niskie do wywołania wyładowania elektrycznego w rurze świetlówki, dlatego stosuje się układ zapłonowy (starter).
  Starter jest małą lampą jażeniową wypełnioną neonem z dodatkiem argonu pod niskim ciśnieniem. Jedna lub obie elektrody zapłonnika jest wykonana z termobimetalu w ten sposób, że pod wpływem ciepła elektrody zwierają się.
  Przebieg zapłonu świetlówki pokazany jest na animacji. Po załączeniu napięcia do elektrod lampy i równolegle połączonego startera doprowadzone jest pełne napięcie sieci, gdyż spadek napięcia na dławiku, wobec braku przepływu prądu, jest równy zeru. Napięcie to powoduje powstanie wyładowania jarzeniowego w gazie wypełniającym zapłonnik. Prąd przepływa przez dławik, obie katody świetlówki oraz starter powodując nagrzewanie termobmetalicznych elektrod zapłonnika. W pewnym momencie następuje zwarcie elektrod zapłonnika i przepływ prądu ograniczony jedynie przez impedencje dławika L i rezystancję katod świetlówki. Przepływ dużego prądu wywołuje szybkie rozgrzewanie się termokatod wykonanych z drutu oporowego zmniejszając napięcie zapłonu. W tym czasie bimetal startera stygnie, a powracając po upływie ok. 1 s do stanu pierwotnego rozwiera obwód elektryczny. W momencie rozwarcia następuje gwałtowna zmiana prądu przepływającego przez dławik co wytwarza siłe magnetyczną indukcji o wartości kilkuset woltów. Napięcie to dodając się do napięcia sieci wywołuje przez krótką chwilę wysokie napięcie między katodami, które doprowadza do wyładowania w gazie lampy. Jeśli tak się stanie to po zapłonie świetlówki, dzięki spadkowi napięcia na dławiku, napięcie na lampie obniża się do napięcia wyładowania jarzeniowego. Napięcie to jest mniejsze od napięcia zapłonu neonówki i jak długo lampa się świeci zapłonnik pozostaje nieaktywny. Jeśli zapłon świetlówki nie nastąpi za pierwszym razem po jej włączeniu to proces powtarza się od nowa, aż do skutku.
  Wbudowany w zapłonnik kondensator o niewielkiej pojemności zmniejsza amplitudę impulsu zapłonowego do kilkuset V jednocześnie wydłużając czas jego trwania. Zmniejsza to iskrzenie, ograniczając zużycie styków. Kondensator redukuje również zakłócenia elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości zarówno w trakcie zapłonu jak i pracy lampy.
  Drugi kondensator o pojemności kilku μF połączony równolegle do zacisków sieci nie jest niezbędny do pracy, a jego zadaniem jest powiększenie współczynnika mocy oprawy.
  Schematy:


  Jak podłączyc świetlówke


  Jak podłączyc świetlówke


  Jak podłączyc świetlówke


  Jak podłączyc świetlówke
  0 0

 2. Uwaga!
  Ruszył konkurs "Kto pierwszy ten lepszy" co dzień do wygrania zestaw nasion KLIKNIJ aby sprawdzić szczegóły.

  Zaloguj się lub Załóż darmowe konto aby wziąć udział w konkursie.
  konkurs nasiona konopi
  Sprawdź też inne nasze konkursy:
  1. Ile Gieta Jest Na Wadze ?
  2. Typy typują, Seedfarm pechy rozdaje!
  3. Konkurs Fotka indoor 2018 od THC-THC - Nasiona Marihuany

  4. Wszystkie forumowe konkursy
 3. Post #2
  A moze wiesz gdzie mozna dostac statecznik , w jakiejs castoriamie albo czyms ??
  0 0

 4. Post #3
  Skąd mam wiedzieć na magazynie w Castoramie nie robie, sprawdź jeszcze w obi a jak nie to Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  Na pewno w pierwszym lepszym elektrycznym dostaniesz.
  0 0

 5. Post #4
  dobra robota i opis (myślałem ze jestem pierwszy z takim schematem)
  0 0

 6. Post #5
  statecznik dostaniesz w każdej hurtowni elektrycznej.w niektórych może nie od ręki możeliwe że beda musieli zamówic.nie lepiej kupić lampe? np. firmy anlux chiński odpowiednik philipsa z układem zapłonowym elektrycznym bez zadnych starterów.
  0 0

 7. Post #6
  czy coś się stanie jeżeli statecznik będzie podpięty pod zero, a nie pod fazę ?
  0 0

 8. Post #7
  powinien byc schemat na stateczniku lub jakies opisy typu L , N
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl