Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. Post #1

Diody LED jako Oswietlenie w uprawie

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Kiedy diody led zrewolucjonizują rynek? To pytanie zadaje sobie każdy
    szanujący się grower. Na tą chwilę diody mają jedną niepowtarzalną
    zaletę, mianowicie, rośliny absorbują 100% światła przez nie
    wytwarzanego. Ledy nie grzeją się, więc nie ma problemu z wentylacją
    czy zbliżeniem ich do wierzchołków naszych roślin. Jednak jest też
    kilka "ale". Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wiarygodne informacje
    na temat wydajności tego oświetlenia. Z tego co mi wiadomo, nijak
    ma się owa wydajność diód led do wsyłużonych już hps'ów czy też
    świetlówek kompaktowych. Po prostu na tą chwilę te drugie biją
    na głowę oświetlenie diodowe. Największą wadą sprzedawanych obecnie
    led'ów jest ich cena. Długo by trzeba było czekać na zwrot pieniędzy
    włożonych w tą inwestycję. Za oświetlenie powierzchni jednego metra
    kwadratowego musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, więc dla
    przeciętnego zjadacza chleba diody są na razie nieosiągalne.
    Kiedy nadejdzie chwila, gdy korzystanie z wysokociśnieniówek będzie nieopłacalne?
    Kiedy tanie, solidne i wydajne diody masowo zaczną zalewać rynek?
    Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania, miejmy nadzieję, że długo to nie potrwa.

Redirecting to leaseweb.com

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Obecne diody (sprzedawane na paski) daja jakieś 260-300 lumenów na metr. "Zżera" to zaledwie 5W. Trzeba pamiętać aby stosować mix kolorów - biały, niebieski i czerwony najlepiej w stosunku 1:1 (info wyczytane nie sprawdzone!). Koszt 5 metrów jednokolorowych diód to około 100zł. Teraz pozostaje prosta matma, 5 metrów taśmy daje 1500 lumenów.

Generalnie na allegro pojawiają się już panele LED-owe pokroju tych: Growbox LED 14W jak 150W szybki WZROST (2068112518) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Podsumowanie
    - koszt jednak nie tak wielki jakby to mogło się wydawać
    - jeśli ktoś już się zdecyduje, bardziej opłaca się pomajsterkować
    - warto spróbować Diody LED jako Oswietlenie w uprawie
    0 0

3. Post #3
    Ja i tak pozostanę wierny HPS a jeśli chodzi o te diody to chyba wolałbym kupić gotowy panel w groow shopie przynajmniej jest pewność że będzie wszystko w porządku.
    -W jakiś sposób Ci pomogłem ?
    -Daj reputacje.

"...ale czy marihuane robi sie z konopi ?..."
    0 0

4. Post #4
    Podobno diody LED nie sprawdzają się dobrze. Znajomek miał, ale zrezygnował i wrócił do HPSa.
    0 0

5. Post #5
    Ta mi trzeba hps i będzie gitttt Diody LED jako Oswietlenie w uprawie w diody nie będę inwestował bo to drogo Diody LED jako Oswietlenie w uprawie
    0 0

6. Post #6
    Idąc tym tropem... nie byłoby postępu Diody LED jako Oswietlenie w uprawie

@Kodeina
    A nie uważasz, że ten panel z wklejonej aukcji jest lekko mówiąc badziewiasty?
    0 0

7. Post #7

tutaj mamy porownanie UFO LED trzech różnych lamp ledowych z HPS 400w obejrzyjcie Diody LED jako Oswietlenie w uprawie
    Pomidorki rosnął świetnie
    0 0

8. Post #8

zmiany

Sporo się zmienia na rynku LED-ów. W tej chwili są już do dostania bardzo wydajne i skuteczne panele w cenach "mających sens". Ja korzystam i nie sposób narzekać. Wcześniej martwiły mnie rachunki za prąd i temperatura w pokoju. Teraz i z tym mam spokój. Nie chce tutaj spamować ani robić reklamy nikomu, ale jak ktoś jest zainteresowany szczegółami to niech napisze pw albo zajrzy http://green-lamp.pl
    0 0

9. Post #9

10. Post #10
    Zakładam, że to nie są LEDY pod uprawę.
    0 0

11. Post #11
    to są tylko białe Ledy a żeby roślinka super rosła musi być mix kolorów białego czerwonego i niebieskiego a takie metr ma ok1500 lumów tak czytałem
    0 0

12. Post #12
    czyli jesli chce zrobic boxa z szafki 30x60x75 potrzebuje 9000lumenow. czyli jesli pasek i 1m daje 1500l to jezeli kupie 2m bialych 2m niebieskich i 2m czerwonych to bedzie db oswietlenie do boxa ?
    THC Kluczem otwierającym umysł, jesteś wolny to masz powód do dumy...

pomogłem ?

<---- Postaw blanta
    0 0

13. Post #13
    Cytat Zamieszczone przez SzajN Zobacz posta
    Zakładam, że to nie są LEDY pod uprawę.
    Dla czego nie pod uprawę czym się różnią od innychDiody LED jako Oswietlenie w uprawie tylko ceną
    w na aukcjach dodatkowo są różne koloryDiody LED jako Oswietlenie w uprawie
    0 0

14. Post #14
    witajcie chciałbym zrobić panel led 90w z leduw cree ale nie wiem jakie kolory i widmo światła potrzebują roślinki i tu moje pytanie panel ma być tylko na wzrost bo na kwitnienie mam mazara budżet to 1000zł
    0 0

15. Post #15
    za 1000 to masz oryginalny panel ze sklepu z gwarancja itp.
    0 0

16. Post #16
    panele led które są dostępne w necie mają zbyt dużą cenę do sprawności np. panel led ufo 90w koszczuje na allegro około 800 a wiem że są osoby na tym forum które robiły własny panel led 30w i są lepsze od ufo led 90w

--- Dodano ---

wolałbym zrobić własny bo mam doświadczenie o elektryce ale nie rozumie w ogóle potrzeb roślin na barwę,długość fal światła itd. i zależy mi o panelu 90w tylko na wzrost i diodach firmy cree ale nie wiem które wybrać
    0 0

17. Post #17
    Na haszyszu sa proporcje podane

--- Dodano ---

Z tego co pamietam to 70% czerwone 15 biale 15% niebieskie, ale na jaka faze to nie wiem. Chyba na obie
    0 0

18. Post #18
    No ale sluchajcie bo mam wątpliwości czy taki led ufo panel pokryje caly box. Bo jak mam box 60x60x140 i tam 4 automaty to czy 1 panel wystarczy zeby sie pomidory nie wyciagaly i mialy dostaecznie duzo swiatla. A znowu kupic 4 ufo ledy to 4 tys i 400w wiec 0 oszczednosci. No chyba ze znaczy taki panel do 1500zl co pozwoli na 4 rosliny. Bo niesteety raczej bym nie umial zrobic swojego panelu...
    0 0

19. Post #19
    jakie diody wybrać na wzrost
    0 0

20. Post #20

Wasza opinia

https://www.neoled.com.pl/660nm_red_led_light.html
    Myślicie że da radę na jedną roślinkę?
    0 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl