Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. Post #1

Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V

Podaję link do radiatorów na piekarz.pl i myślę że są to najlepsze radiatory do LED COB na tej stronie http://www.piekarz.pl/pl/?group=36&f...36&a=770,12336
    Proszę nie ktoś kto się zna na radiatorach powie mi czy się mylę bo wyczytałem na stronie że najlpeszy radiator ma jak najmniejsze K/W. Ledy chem żeby chodziły na około 95-100% mocy.
    Ogarnąłem już temat co i jak z LEDAMI COB jak się wylicza ile watów na diode jaki zasilacz itp itd teraz bym chciał ogarnąć radiatory, ktoś pomoże ?
    Dziwi mnie bardzo też że nikt na tym forum nie uprawia pod COB CXB 3590...a są bardzo wydajnymi lampkami dla panieniek. Potrzebna mi wiedza o radiatorach żeby przeliczyć koszty budowy panleu.

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    jak to nikt nie uprawia? 95-100% to jakie natężenie tam chcesz dać na te coby 72v? chyba bym musiał na głowę upaśc żeby za radiator z wentylem dać 150 + przesyłka
    90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
    1 0

3. Post #3
    Ja tylko piszę to co w internecie jest podane i każdy może sobie sprawdzić sprawność każdego radiatora będzie tym lepsza im niższe będzie K/W najlepiej poniżej 1,0K/W. Najważniejsze w efektywności diody jest to jakie chłodzenie będzie miała, jak będzie się grzała to światło ucieka z ciepłem więc skoro spokojnie można ochłodzić diody do temp 50 stopni to dlaczego każdy na forach konopnych przyjmuje że temperatura diody będzie 85 stopni roftl ! Ja chcem puścić diody na 1,4A i schłodzić je do temp. 30 stopni aby uzyskać efektywność 95%. Jak nie masz kasy to twoja sprawa ale nie gadaj że na głowę trzeba upaść żeby kupować drogi sprzęt Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V Skoro ludzie uprawiają jak twierdzisz to w takim razie ja twierdze że nikt nie pomaga w kwestii COB bo zainteresowanie mizerne tak samo z fotorelacjami też słabo wcześniej było gadanie że ludzie się zajmują outami-OK ale teraz w środku zimy ? NO I PEWNIE SKORO KAŻDY WIDZI ŻE JESTEM ŚWIEŻY W TEMACIE TO MOŻNA NA MNIE WIESZAĆ PSY!
    Czas zmienić forum tutaj szkoda czasu tracić

--- Dodano ---

Jebie mnie to czy są drogie czy nie chcem tylko widzieć czy są najlepsze czy nie a skoro chuja się znasz to nic nie pisz lepiej bo mnie wkurwiasz już Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72Vkonto mi skasujesz pewnie to sobie kasuj w dupie to mam
    0 0

4. Post #4
    nikt na Tobie nie wiesza psów, popatrz w dane katlogowe tego coba, jest tam wykres temp i dane dot. radiatora, poza tym uważam że puszczenie tych diod na 1400mA mija się z celem, a skoro taki oczytany jesteś to już dawno powinieneś wiedzieć co i jak....
    ps. rób jak chcesz, przecież to Twoja kasa
    skoro Ci nie pasuje, jak ktos Ci chce pomóc zaoszczędzić kasy i kłopotów, to zmień sobie forum, a jeszcze jedna taka gadka i rzeczywiście ban poleci
    90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
    1 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez MJmafia Zobacz posta
    Jebie mnie to czy są drogie czy nie chcem tylko widzieć czy są najlepsze czy nie a skoro chuja się znasz to nic nie pisz lepiej bo mnie wkurwiasz już Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72Vkonto mi skasujesz pewnie to sobie kasuj w dupie to mam
    trafiłeś na najspokojniejszego typka na forum Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V poprostu zasugerował ci że można coś taniej zrobić abyś zaoszczedził, A i tak zrobisz jak będziesz uważał Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V niepotrzebna spina Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana,nikogo nie zabiła a jednak zakazana...
    0 0

6. Post #6
    ja nie będe słuchał gówniarzy jak chcesz to banuj ale mnie nie wkurwiaj wyjebane mam na ciebie i na te forum mam już to ogarnięte a chuj ci do tego gówno sie znasz tyle ci powiem, zmienim forum bo z bałwanami nie mam zamiaru pisać.
    PORTOWIEC do ciebie nic nie mam
    0 0

7. Post #7
    PORTOWIEC do ciebie nic nie mam
    ja do ciebie również nic nie mam,według mnie niepotrzebny zacier , za bardo do siebie odebrałeś słowa kolegi ,on nie jest gówniarzem ja również nie jestem i podejrzewam że ty także nie jesteś Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V więc po co to wszystko Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V było pytanie ,była odpowiedz i niepotrzebna cała reszta Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana,nikogo nie zabiła a jednak zakazana...
    1 0

8. Post #8
    Tu masz kolego przecież podobny bo 0.19K/W radiator: KLIK
    68zł za radiator tylko tu już zasilacz 24V 0.25A by był konieczny. Jeśli robimy konstrukcję np. na kilku COB`ach łącząc radiatory na jakimś stelażu to ładnie można zasilacz gdzieś pomieścić. Tak więc w porównaniu tutaj kupisz 2 radiatory za tamten jeden. A w sumie tylko wielkością się różnią - mimo to pochłanianie ciepła z watt`a mają praktycznie identyczną (wg. opisu).
    0 0

9. Post #9
    [QUOTE=MJmafia;384791] skoro spokojnie można ochłodzić diody do temp 50 stopni to dlaczego każdy na forach konopnych przyjmuje że temperatura diody będzie 85 stopni roftl ! Ja chcem puścić diody na 1,4A i schłodzić je do temp. 30 stopni aby uzyskać efektywność 95%. [COLOR="#87CB11"]

Schłodzić diody, radiator czy temperaturę złącza diody, czy temperaturę punktu lutowniczego ?

Jeśli radiator ma przykładowo 40 C to Tj (temperatura złądza diody) będziesz miał wyższe.

Ciężko będzie Ci samemu uzyskać, aż tak niską temperaturę na złączu diody.
    Ciekawi mnie co z tego wyjdzie.

Dobre przewodnictwo cieplne to też dobry (drogi) materiał termoprzewodzący o odpowiedniej grubości między COB a aluminium, no i wypadałoby sfrezować podstawkę pod LEDa.
    Thermal managment jest opisany na stronie CREE.

Życzę powodzenia w realizację planu, ale ciężko będzie Ci uzyskać dobrą ścieżkę termiczną jeśli nie masz np. frezarki.

Cytat Zamieszczone przez L4nceR Zobacz posta
    Tu masz kolego przecież podobny bo 0.19K/W radiator: KLIK
    68zł za radiator tylko tu już zasilacz 24V 0.25A by był konieczny. Jeśli robimy konstrukcję np. na kilku COB`ach łącząc radiatory na jakimś stelażu to ładnie można zasilacz gdzieś pomieścić. Tak więc w porównaniu tutaj kupisz 2 radiatory za tamten jeden. A w sumie tylko wielkością się różnią - mimo to pochłanianie ciepła z watt`a mają praktycznie identyczną (wg. opisu).
    Obawiam się że to co w linku to za małe, jeśli kolega chce użyć soczewki. Z tego co kojarzę na ten rozmiar diod soczewka nie wejdzie na radiator

Pozdro Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    0 0

10. Post #10
    Fajnie że w końcu kilka ciekawych odpowiedzi powstało, stwierdziłem jednak po przeczytaniu wielu artykułów i ciekawych fotorelacji na forach związanych z naszą ulubioną roślinką że najprawdopodobniej taniej a do tego bardziej wydajnie będzie użyć diod Citizena CLU0058, ich nie potrzeba aż tak bardzo schładzać żeby uzyskać dobrą wydajność więc tutaj wielka ulga a po dorzuceniu widma 660nm powinien wyjść kozak panel, potrzebuję małej pomocy może ktoś wie gdzie tanio można zamówić obudowy na wymiar do paneli led? Wkrótce o ile nie dostanę bana Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V przedstawię po kolei dla laików jak to wszystko się ma do siebie jak wybierać diody, zasilacze jak wyliczać moc ogólnie co z czym się je na talerzu dla leniwych krok po kroku przystępnym językiem itd itd mam nadzieję że potem każdy będzie mógł sobie zbudować swój potężny panelik LED COB lub jakikolwiek Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V hehe
    0 0

11. Post #11
    Fajnie że w końcu kilka ciekawych odpowiedzi powstało, stwierdziłem jednak po przeczytaniu wielu artykułów i ciekawych fotorelacji na forach związanych z naszą ulubioną roślinką że najprawdopodobniej taniej a do tego bardziej wydajnie będzie użyć diod Citizena CLU0058, ich nie potrzeba aż tak bardzo schładzać żeby uzyskać dobrą wydajność więc tutaj wielka ulga a po dorzuceniu widma 660nm powinien wyjść kozak panel, potrzebuję małej pomocy może ktoś wie gdzie tanio można zamówić obudowy na wymiar do paneli led? Wkrótce o ile nie dostanę bana Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V przedstawię po kolei dla laików jak to wszystko się ma do siebie jak wybierać diody, zasilacze jak wyliczać moc ogólnie co z czym się je na talerzu dla leniwych krok po kroku przystępnym językiem itd itd mam nadzieję że potem każdy będzie mógł sobie zbudować swój potężny panelik LED COB lub jakikolwiek Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V hehe
    Fajnie by było zobaczyć taki poradnik bo sam mam wiele pomysłów na konstrukcję panelu z diod COB.
    Obudowy raczej nie kupisz. Jeśli znasz się na wytrawianiu to mógłbyś bardzo ładną płytkę zrobić i do niej przylutować COB`a. Panel będzie wyglądać schludniej i bez kabelków. Jeśli masz jakieś blachy ze starego komputera, wyrzynarkę bądź szlifierkę to mógłbyś wyciąć odpowiednie wymiary, przewiercić aby zrobić wywiew na wentylator, oraz domowym sposobem wygiąć blachę w odpowiednich wymiarach. Całość przykręcić do prostokątnego radiatora. Sam tak będę robić jak będę budować panelik Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    0 0

12. Post #12
    nie mialem nigdy clu58 ,ale wiem jaka moc posiadaja i wiem jak duze sa, i nie chce mi sie wierzyc ze nie daja tyle ciepla co cree 3590, te diody ( 375 watt a widzialem nawet takie co maja 530 na jednej diodzie) te diody sie kupuje bo maja duzo mocy i duzy zakres mA co znaczy ze puszczajac je na 75% mocy i tak bedzie jedna dioda miala kolo 100 watt co wydaje mi sie bedzie sie grzalo ,
    0 0

13. Post #13
    Cytat Zamieszczone przez L4nceR Zobacz posta
    Fajnie by było zobaczyć taki poradnik bo sam mam wiele pomysłów na konstrukcję panelu z diod COB.
    Obudowy raczej nie kupisz. Jeśli znasz się na wytrawianiu to mógłbyś bardzo ładną płytkę zrobić i do niej przylutować COB`a. Panel będzie wyglądać schludniej i bez kabelków. Jeśli masz jakieś blachy ze starego komputera, wyrzynarkę bądź szlifierkę to mógłbyś wyciąć odpowiednie wymiary, przewiercić aby zrobić wywiew na wentylator, oraz domowym sposobem wygiąć blachę w odpowiednich wymiarach. Całość przykręcić do prostokątnego radiatora. Sam tak będę robić jak będę budować panelik Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    Wiem Lancer ogólnie jest to bardzo proste żeby zrobić samemu jednak niestety nie mam giętarki do blachy Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V chociaż jak będę swój warsztat wyposażał w przyszłości to kto wie może kupię jakąś bo nawet widziałem za tysiaka można dostać Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V

*uho masz rację że się będzie grzało tylko bardziej chodziło mi o to że Citizen zdaje się ma większe możliwości jeśli chodzi o sterowalność amperami a co za tym idzie mocą i faktycznie ich początkowa moc jest większa niż początkowa moc Cree jednak my nie będąc tytułowanymi ekspertami w tej dziedzinie z odpowiednimi przyrządami do pomiarów nigdy nie stwierdzimy w 100% co jest lepsze itd itd będę się starał zrobić porównanie na zasadzie teoretycznych wyliczeń i spostrzeżeń moich jak również innych growerów i mam nadzieję że coś fajnego z tego wyniknie. Pozdro Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    1 0

14. Post #14
    w sumie to testow nam nie trzeba skoro mamy pdf i kupujemy diody orginalane od bardzo dobrego producenta , takie firmy nie pozwola sobie na chujowy produkt ,do tego testow najebane jest ze hohho i wystarczy czytac czytac i czytac ,
    0 0

15. Post #15
    za co niby bana?Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    topór zakopmy i zajmijmy się tematem.... zamiast obudowy możesaz kupić holder i sam radiator użyć jako obudowy....
    ale co ja tam wiemRadiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    patrz co się dzieje jak za nisko te coby się trzyma, chociaż temp. w normie
    ps. co do tego chłodzenia, myślałes nad wodnym od procesorów? oczywiście tylko w pełni aktywne (z pompą obiegową) chyba sie pokusze o zakup i testRadiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V-wp_20161226_22_23_53_pro.jpg Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V-wp_20161226_22_26_32_pro.jpg Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V-wp_20161226_22_26_44_pro.jpg
    1 0

16. Post #16
    jest moc co? Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    1 0

17. Post #17
    Kremem UV je nasmaruj bo za bardzo je opaliłeś Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    0 0

18. Post #18
    tak więc topór zakopany, decyzja zapadła zamówiłem już Citizeny 0058 zobaczymy na co je stać, każdy grower sobie jakieś tam małe teściki powinien poprowadzić w celu edukacji, tym bardziej że nikt nie chce zużywać tyle prądu tylko mniej jak to możliwe

uho ty masz doświadczenie powiedz czy lepiej byłoby według ciebie zastosować na 4 diody 1, 2 czy 4 zasilacze? cenowo 4 wychodzi najtaniej i jak sie spali to tylko 1 dioda przestanie działać a nie wszystkie jak myślicie ? diody będę puszczał od minimum czyli 2250mA do około 2800mA nie więcej bo nie ma sensu

Na set upie spectrolight 240 W mają chyba meanwella HLG 240-H 54 ? czy się mylę Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V
    1 0

19. Post #19
    To jak będzie ktoś coś się wypowie ? W końcu mają tutaj ludzie pojęcie tam słyszałem Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V...ale chyba jest ich z deczka mało ? Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V pozdrawiam
    0 0

20. Post #20
    Jesli najtaniej wychodzą 4 to tyle bym bral . Będziesz miał te coby na jednym panelu, czy każdy osobno? Szukaj zasilaczy z regulacją natężenia prądu.
    je

--- Dodano ---

Zależy tez jak chcesz je spiac, szeregowo czy równolegle, chociaż drugiego rozwiązania nie polecam.
    1 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl