Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. Post #1

  Jak można zwiększyć ph gleby?

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Czy znacie jakieś domowe sposoby na zwiększenie ph gleby? Moje obecnie wynosi 4,5 a wcześniej było 6,5. Nie wiem czym to jest spowodowane.

  Przeczytaj o tym więcej:

  0 0

 2. Post #2
  „domowym” sposobem
  Domowym sposobem na sprawdzenie tego czy nasza gleba nie jest zbyt kwaśna jest polanie małej grudki ziemi octem. Jeśli w wyniku polania zaczną pojawiać się na powierzchni pęcherzyki powietrza, oznaczać to będzie, że ziemia zawiera wapń i nie ma zbyt kwaśnego odczynu.
  Inny sposób to obserwacja „naturalnych wskaźników”, jakimi są rośliny samorodne, mające mały zakres tolerancji pH. Jeśli na naszej działce, ogrodzie lub polu pojawiają się wymienione niżej rośliny – możemy być raczej pewni, że gleba w tym miejscu ma określony odczyn.
  Gleby kwaśne: skrzyp polny, wrzos zwyczajny, koniczyna polna, fiołek trójbarwny, szczaw, borówka i rumian polny.
  Gleby zasadowe lub obojętne: mak polny, babka zwyczajna, pokrzywa żegawka, nostrzyk, podbiał pospolity.

  Jak zmienić odczyn pH
  W przypadku gdy okaże się, że odczyn pH jest za wysoki (zasadowy), można go obniżyć dodając do ziemi (np. sypiąc do dołków podczas sadzenia) kwaśny torf z ziemią ogrodową w proporcji 1:1. Innym sposobem jest używanie nawozu zawierającego siarkę.

  Natomiast gdy chcemy podwyższyć odczyn pH, gdyż gleba jest zbyt kwaśna, należy ją wapnować. Można to zrobić używając nawozów wapniowych, wapna rolniczego lub kredy mielonej.

  źródło : Jak zmierzy i zmieni odczyn pH gleby? Jak-To-Zrobic.pl porady, metody, instrukcje, sposoby, solucje, przepisy
  0 0

 3. Post #3

 4. Post #4
  Stabilizowanie pH przy pomocy Dolomitu

  Najlepszym sposobem by ustabilizować pH jest dodanie 1 uncji (około 27g) Dolomitu na 1 galon (3,785 litra) ziemi.
  (Mooss: czyli około 7g na 1litr)

  Dolomit można kupić w ogrodowych szkółkach leśnych (garden nurseries. może poprostu w sklepach ogrodniczych?). Kup drobny Dolomit (może być kilka typów Dolomitu jak gruby, średni, drobny).

  Dolomit jest użytecznym stabilizatorem pH od lat, ponieważ ma neutralne pH 7 i neutralizuje twoja glebe gdy go do niej dodasz.

  Wymieszaj suchą średnią(medium) ziemie i Dolomit bardzo dokładnie, podlej pożądnie mieszanke i gdy ziemia naciagnie wody jeszcze raz wymieszaj ziemie trzęsąc ją. Potem dolej wody i wstrząsnij jeszcze raz.

  Najlepiej zmieszać drobny Dolomit z ziemią przed sadzeniem rośliny. Drobny Dolomit pomoże ustabilizować pH; jednak gdy pH sie destabilizuje lub zmienia możesz użyć Dolomitu w płynie. Dodaj go troche do letniej wody i mocno wstrząśnij a następnie podlej nim rośliny. Podlej je dokładnie a pH powinno wrócić do poziomu 7.

  Inne korzyści z używania Dolomitu

  Dolomit jest równiez bogaty w dwie substancje odzywcze które można przedawkować przez nawozy. Jest bogaty w magnez i wapno.

  Przetłumaczył: Mooss
  źródło: overgrow.com
  Gdyby marihuana faktycznie była tak szkodliwa jak mówią niektóre osoby to była by ogólnodostępna tak jak fast food'y.
  0 0

 5. Post #5
  Co do powyzszej wypowiedzi dodam ze dziala tylko jak pH mamy za niskie, nie mozna dolomitu podawac na zasadowym podlozu bo tylko pogorszy sytuacje.

  I powinien byc to dolomit proszkowany nie granulkowy lub jakikolwiek inny - tylko ten proszkowany ma wszystkie pozadane wlasciwoscie - retsza to podrobki powstale z przepluykiwania i innych oszukanczych rozwiazan hehe

  Tylko tyle chcialem dodac o! Jak można zwiększyć ph gleby?
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl