Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. Post #1
    Gość

Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących

Temat przydatny dla początkujących growerów, którzy chcieliby uprawiać własne krzaki w domu pod lampami. Jest w nim wiele wartościowych treści i przydatnych.

Podział nasion

Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-nasiona-marihuany.jpg

Pestki, ziarna, seedy - Wszystko zaczyna się od ich wyboru. Musimy zdecydować czy ma być to szybka uprawa czy jesteśmy bardziej cierpliwi i nie zależy nam na czasie.
    Główne kategorie pestek:
    • Pestki z AF regularne
    • Pestki bez AF regularne
    • Pestki z AF feminizowane
    • Pestki bez AF feminizowane
    Feminizowane są droższe, ale są w 99% kobietami.

Jeśli jest to szybka uprawa najlepiej wybrać rośliny z Autofloweringiem ( AF, ATF, AUTO, AUTOMAT, AUTOFLOW ) - czyli takie które zakwitają bez względu na fotoperiod
    1. Czas uprawy Automatów (przy optymalnych warunkach) zamyka się maksymalnie w 65 dniach od kiełka do harvestu.
    2. Plon z jednej rośliny jest zadowalający i zależnie od warunków możemy nawet osiągnąć 30-40g z jednej rośliny. Płeć rośliny można rozpoznać po 15-20 dniach. Jeśli chcemy mieć pewność że będzie z tego palenie a nie pyłek najlepiej wziąć feminizowane- zapewni to nam też bezstresowe zagospodarowanie miejsca w boxie.

Jeśli mamy więcej czasu polecam rośliny bez AF czyli takie które potrzebują przejść okres wegetacji i kwitnienia. Czas wegetacji (weg) jest ustalany przez nas samych oraz przez warunki jakie posiadamy natomiast czas kwitnięcia (flo) wynosi zależnie od odmiany od 6 do nawet 12 tygodni. Podczas Wega roślina musi mieć 18h światła i 6h ciemni, podczas Flo 12h światła i 12h ciemni. Wadą pestek niefeminizowanych jest to, że poznajemy ich płeć dopiero podczas fazy kwitnienia.
    Nasiona można nabyć w kilku zaufanych seedbankach, takich jak sklepy z nasionami marihuany

Jak widać wachlarz jest szeroki, wystarczy wybrać coś dla siebie.
    1. Fotoperiod - czas naświetlania weg 18/6, flo 12/12.
    2. Harvest - ścinanie

Kiełkowanie nasion

Jest bardzo wiele sposobów na to, ja opiszę ten najprostszy.
    Wrzucić nasionko na 48h do wody, później położyć na 12-24h na zwilżone, niemokre płatki kosmetyczne znajdujące się w talerzyku, przykryć drugą warstwą płatków i drugim talerzykiem. Odstawić w ciemne i CIEPŁE miejsce najlepiej 10 cm od grzejnika, ale nie na grzejniku! Jeśli pestki są dobrej jakości to wykiełkują na 100%.

Dodatkowo: Prawidłowe kiełkowanie nasion

Sadzenie jaka ziemia, jaka woda

Musimy teraz wsadzić kiełki do ziemi najlepiej takiej, która ma pH między 6.1 a 6.5 Oczywiście jest dużo rodzajów ziemi i każdy grower/farmer ma swoją ulubioną ale kupując trzeba pamiętać że pH musi tyle wynosić. Jeśli mamy mało pieniędzy polecam przejść się na cmentarz i kupić zwykłą biohumusową pH 6.0-6.5. Następnie zależnie od tego jakie to pestki, wsadzamy je do doniczek(docelowych jeśli to Femi) lub kubeczków po śmietanie/jogurcie 500ml. Robimy w nich dziurki, żeby nadmiar wody mógł odpłynąć, sypiemy ziemie po sam brzeg i palcem robimy dziurkę w ziemi na głębokość ok 1cm. Wrzucamy delikatnie kiełek i przysypujemy ziemią, nie przyklepujemy ziemi, podlewamy wodą 2-3 duże łyżki stołowe.
    Woda- najlepiej zaopatrywać się w wodę z biedronki czy lidla- niegazowaną. Kosz 5L to jakieś 1,50 zł więc nie zbankrutujemy. Doniczki bądź kubeczki kładziemy w temperaturze pokojowej tj 20oC. Czekamy aż wyjdą może to potrwać nawet do 7 dni więc czekamy cierpliwie(nie rozgrzebujemy Ziemi!!) podlewając raz dziennie 2 łyżki wody. Jeśli już wyjdą wkładamy je do boxa. Czytaj niżej.

Jakie doniczki

Im pojemniejsza donica tym większa roślina. W miniboxie najlepiej mieć jedną ok 7L donice i dobrze trenować roślinkę(o tym później) co da dobry efekt. Do większych boxów najlepiej stosować 11L z efektywnością 4 DONICE na 0.25m2, czyli na wymiar Boxa 50x50 wstawić 4 donice o wym 25x25cm.

Wybór boxa

Znowu musimy wybrać- czy jest to uprawa skromna czy chcemy trochę więcej krzaków, a co za tym idzie więcej palenia no i kosztów.
    • Minibox- mianem takiego określamy box o wymiarach podstawy poniżej 40x40cm. Jego budowa zazwyczaj pokrywa tylko koszty świetlówek i wiatraczków, gdyż resztę materiałów można znaleźć w domu/strychu/piwnicy a nawet śmietniku. Cieszy się uznaniem skromnych farmerów zaczynających swoją uprawę z mj.
    • Bigbox- mamy tu na myśli Minimum wymiary 50x50cm. Tutaj już nie wystarczą świetlówki a porządna lampa Taka jak HPS. Box taki można zrobić samemu lub kupić gotowy na stronach takich jak: sklepy z akcesoriami do uprawy

Co do niego 'wsadzić' a raczej jaką odmianę? Ogólnie można każdą odmianę indoor, lecz jeśli jesteś początkującym, a domyślam się że tak jest, to powinieneś zamówić coś z AF ponieważ są to rośliny łatwe w uprawie i wybaczają wiele błędów. Trzeba pamiętać o dobrym oświetleniu i wentylacji tak by temp nie przekraczała 30oC i nie spadła poniżej 24oC. Jak dobrać oświetlenie do boxa? Musimy wiedzieć ile potrzeba Lumenów
    Przeciętnie Świetlówka 20W ma ok 1000 lm(lumenów). Można je nabyć w każdym elektronicznym, czy w internecie. Wystarczy poszukać.
    Powierzchnię boxa jak i potrzebną ilość lumenów, bez problemu możesz wyliczyć naszym kalkulatorem: Kalkulator lumenow

OŚWIETLENIE - Jakie oświetlenie do jakiej powierzchni

Im większa powierzchnia tym więcej lumenów. Podstawowe oświetlenie dla poszczególnych rozmiarów boxów:
    • 20x20cm= 2000 Lumenów 1 swietlówka philips torando 32W
    • 30x30cm= 4500 Lumenów 2 Swietlówki philips tornado 32W
    • 40x40cm= 8000 Lumenów CFL 85W lub 4 swietlowki kompaktowe philips tornado 32W
    • 50x50cm= 12500 Lumenów HPS 150
    • 60x60cm= 18000 Lumenów HPS 250
    • 70x70cm= 24500 Lumenów HPS 250
    • 80x80cm= 32000 Lumenów HPS 400
    • 90x90cm= 40500 Lumenów HPS 400
    • 100x100cm= 50000 Lumenów HPS 400
    Sprawdź koniecznie też artykuł Ile lumenów ma dana żarówka

Temperatura i Wentylacja

Można użyć, wiatraków komputerowych lub łazienkowych. Trzeba pamiętać o temperaturze w przedziale 23-30°C.

Uprawa i rozpoznanie płci

Mamy już boxa i małe sadzonki oraz jesteśmy gotowi do uprawy, warunki są doskonałe i nadchodzi magiczny 14 dzień uprawy planty powinny wyglądać mniej więcej tak:

Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy-1-.jpg Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy.jpg

Należałoby teraz obserwować roślinkę jeśli to AF w celu określenia ich płci. Oddzielny temat jak rozpoznać jest w tym poradniku: Jak rozpoznać płeć konopi

Nawożenie i trening
    • Nawozy - Jest ich cała gama dostępna na wcześniej podanych stronach. Najlepszym uznaniem cieszą się nawozy Organiczne. Jeśli brak pieniędzy najlepszy: BIOHUMUS FORTE na weg i PLANTON K na flo ich koszt to niecałe 10zł. Nawozimy zgodnie z podanym od producenta dawkowaniem.
    • Trening - Jest ich wiele rodzajów. Głównie każdy ma Zwiększać plon i pozwalać regulować miejsce w boxie. Najpopularniejszy to LST łączony z FIMem o którym można poczytać Trening LST. Niezależnie czy to automat czy nie trening wygląda tak samo, z tym że u roślin bez AF wykonuje się go w czasie wegetacji. Jeśli chodzi o automaty nic się dalej nie dzieje czekamy do harvestu.

Podlewanie Konopi

Zasada jest taka, że lejemy gdy jest sucho. Roślinki w suszy potrafią przetrwać nawet do 1.5 tygodnia(oczywiście nie dopuszczajcie do tego). Najlepiej zaopatrzyć się w patyczek do szaszłyków i wbijając oceniać czy ziemia jest wilgotna czy sucha. Ja mam taki patent, że leję tyle, żeby przykryło powierzchnie donicy i co dzień sprawdzam czy sucho czy jeszcze trzyma wilgoć. Dobrze się zaopatrzyć w keramzyt i wysypać go na dnie donic bo dobrze trzyma wilgoć.

Przy roślinach bez AF po ok miesiącu w (zależności od wysokości boxa i ile chemy mieć wega) przełączamy na 12/12 i roślina kwitnie. Nawozimy ją dbamy o nią, podlewamy i czekamy do harvestu.

Upragniona chwila

Gdy roślina ma 80% brązowych włosków pora na ścięcie. Ścinamy i wieszamy na sznurkach nasze piękne topk w ciemnym, ciepłym i przewiewnym miejscu. Suszymy około 7 dni. A powinny wyglądać tak:

Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy-3-.jpg Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy-4-.jpg
    Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy-5-.jpg Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących-imgproxy-6-.jpg

Przeczytaj o tym więcej:

2 0

2. Post #2

Ph ziemi

Mam pytanie a ziemia o PH 5,5 - 7,0 nadaje sie do uprawy? Z gory dziekuje
    0 0

3. Post #3
    Mi się wydaje ,że tak . Ja osobiście posiadam ziemie uniwersalną 5.5 - 6,5 PH i do tego nawóz naturalny w płynie (koncentrat) i podlewam według zaleceń producenta . Moje maleństwa rosną jak na drożdżach , a mam odmianę nasion feminizowanych White Widow . Pozdrawiam
    0 0

4. Post #4
    a jak z wilgotnoscia na wegu, a jaka na flo
    0 0

5. Post #5
    Na weg ok 70-80% na flo mniejsza ok 40% Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących
    POMOGŁEM ? POSTAW BLANTA
    0 0

6. Post #6
    70 - 80 % weg, 40 - 50 % flo
    .
    0 0

7. Post #7
    Wiem ze stary temat ale chcialbym dodac ze przy scince nie patrzy sie na wloski a na kolor trichomowUprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących
    2 0

8. Post #8
    A to taki nawuz naturalny po jakim czasie moge lac do mojej white widow ? A ma dopiero 10 dni i troszke mi lampy liscie przypalily ,ale wyrastaja juz nowe myslisz ze da rade Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących
    0 0

9. Post #9
    Cytat Zamieszczone przez Spierdek Zobacz posta
    A to taki nawuz naturalny po jakim czasie moge lac do mojej white widow ? A ma dopiero 10 dni i troszke mi lampy liscie przypalily ,ale wyrastaja juz nowe myslisz ze da rade Uprawa Indoor od A do Z - Podstawowa wiedza dla początkujących
    jak ziemie masz taką zwykłą to 30% dawki możesz już podać.
    potem 50% i po mału zwiekszaj co 2 podlanie. Za którymś razem podaj dwa razy samą wode między nawożeniem
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl