Witaj Gościu!

Jeżeli widzisz ten upierdliwy dymek to znaczy że nie masz jeszcze konta załóż je za darmo . Rejestracja zajmie tylko chwilę a dzięki niej zyskasz możliwości o jakich nawet nie śniłeś :)
Przycinaniać czy nie? - Ogólne o uprawie
Dodaj swóje logo z linkiem tutaj !
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. Post #1
  Poziom upalenia:
  O użytkowniku:
  Dołączył
  03.2011
  Posty
  133
  Status
  Offline
  Postawił blantów
  0
  Spalił blantów
  117
  Online dziennie
  N/A

  Przycinaniać czy nie?

  Przycinanie nie jest rzeczą obowiązkową. Robi się to by zmienić kształt rośliny lub zmusić ją do wzrostu wszerz lub wzwyż. Przycięcie szczytu rośliny powoduje wzrost dwóch następnych "na jego miejscu". Przycinanie można rozpocząć po trzech tygodniach od posadzenia lub gdy roślina ma już dwa "pi?tra liści właściwych" lecz nie później jak po rozpoczęciu kwitnienia. Do takich czynności należy używać żyletek lub skalpeli o nie poszarpanej linii ostrza gdyż mogą one uszkodzić roślinę. Gdy przytniemy sam czubek głównego pędu rośliny wtedy zacznie ona rozrastać się na boki lecz tym samym jej wzrost w górę zostaje zwolniony a roślina będzie zmuszona zagoić swe rany. Przy robieniu szczepek zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż szczepki są bardzo delikatne. Należy odciąć zdrowy pęd o długości ok. 70 mm i średnicy ok. 4 mm, najlepiej z dolnej części rośliny, zanurzyć w ukorzeniaczu i następnie przenieść delikatnie do ziemi. Powietrze powinno być wilgotne i ciepłe. Przez cały czas trzeba bacznie opiekować się sadzonkami. Ziemia powinna być przez cały czas wilgotna (nie mokra). Sadzonki ukorzenią się po około 3 tygodniach.

  gandzior pali blanta na koszt: 2. Podobne pytania zadane na forum

Najświeższe tematy z działu Ogólne o uprawie

 1. Edukacja CD
  Napisane przez użytkownika master12
  Odpowiedzi: 4
 2. Odpowiedzi: 2
 3. Najlepsze sposoby na AUTOMATY
  Napisane przez użytkownika Kowalski
  Odpowiedzi: 7
 4. Faza weg i faza Flo
  Napisane przez użytkownika uriel
  Odpowiedzi: 4
 5. pierwsze kroki
  Napisane przez użytkownika voodoo454
  Odpowiedzi: 2
 6. kilka pytań 1 uprawa
  Napisane przez użytkownika malyogrodnik
  Odpowiedzi: 5
 7. Poradnik dla początkujących INDOOR wszystko wazne
  Napisane przez użytkownika mony26
  Odpowiedzi: 2
 8. Czy usuwać liście wiatrakowe?
  Napisane przez użytkownika Usatysfakcjonowany
  Odpowiedzi: 0
 9. Uprawa na dworze, czy w domu?
  Napisane przez użytkownika Salam alejkum
  Odpowiedzi: 0
 10. Odpowiedzi: 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2015 © Forum NasionaKonopi.pl