Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. Post #1

Icon14 Budowa panelu LED - DIY!

Witam,
    Na forum nie ma takowego poradnika, a Ledy stają się coraz bardziej popularne i wcale nie takie drogie jakby mogło się wydawać, a więc postanowiłem przy okazji budowy panelu dla siebie napisać takowy dla was J Będzie podzielony na część teoretyczną i praktyczną.

Spis treści
    1. Część teoretyczna
    1.1. Wstęp
    1.2. Wybór diod
    1.3. Odczytywanie data sheet diod CREE
    1.4. Uzupełnianie narzędzia od Suba
    1.5. Dobór zasilaczy

2. Część praktyczna
    2.1. Lista zakupów i potrzebnych rzeczy
    2.2. Rozkład diod na radiatorze
    2.3. Lutowanie diod do podłoża
    2.4. Przyklejanie diod do radiatora
    2.5. Połączenie szeregowe diod
    2.6. Przygotowanie i podłączenie zasilaczy
    2.7. Zamocowanie łańcuchów i zasilaczy

3. Podsumowanie
    3.1. Koszty
    3.2. Opis i zdjęcia

1. Część Teoretyczna

1.1. Wstęp
    Od czego zacząć?
    No za pewne od tego, że musimy zdecydować się jaki panel potrzebujemy, na jaki metraż. Tutaj proponuje sugerować się po prostu panelami firm takich jak Plantphotonics, STBLED, Prolux itp.

Coś co będzie nieodzownym elementem budowy panelu i pomoże nam we wszystkich obliczeniach to stworzone przez Suba aka lewaka z #.com (mam nadzieje że się nie obrazi, że wykorzystam jego narzędzie tutaj Budowa panelu LED - DIY! - jeśli to czytasz to pozdro mistrzu i dzięki za cenne rady!)
    https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/85791/kalkulator_poprawki.xls

Jak z tego korzystać mamy napisane w szarej ramce z lewej strony.

Cały poradnik będzie opierał się na budowie mojego panelu (na powierzchnie 0,20-0,25m2 o wiele lepszy i mocniejszy niż popularny panel PP 23/32W a za razem o wiele tańszy), na diodach Cree, puszczonych na 0,7A. Co analogicznie będziecie mogli przenieść na swoje mniejsze lub większe panele.

1.2. Wybór diod
    Panel 24 diody CREE

Staramy się zachować proporcje diod następujące 75% red, 15% blue, 10% „reszta” (tudzież białe). I nie mówimy tu o proporcjach ilościowych tylko korzystamy z narzędzia podanego wyżej.
    16x photo red (seria XP-E o barwie photo red, minimum 350mW/0,35A)
    2x royal blue (seria XT-E o barwie royal blue, minimum 500mW/0,35A)
    6x cool white (seria XB-D o barwie cool white, minimum 120lm/0,35A)

Diod szukamy w hurtowniach typu led-byd, maritex bądź na zagraniczcnych portalach aukcyjnych (jest taniej). Najlepiej gotowe, przylutowane do MCPCB.
    Jeśli jakiś diod nie ma na podłożach to odnajdujemy ich odpowiedniki nieprzylutowane i kupujemy oddzielnie diodę i MCPCB i lutujemy sami (w dalszej części opisane)

1.3. Odczytywanie data sheet diod CREE
    Coś co bardzo często jest czarną magią dla kogoś kto tego wcześniej nie robił.
    wchodzimy na stronę
    http://pct.cree.com/dt/index.html i teraz na przykłądzie wyżej wymienionych diod odczytamy ich data sheet.
    W prawym górnym rogu wybieramy Medium (0.10A - 0.7A) bo jak już wcześniej wspomniałem wszystkie diody będą puszczone na 0,7A.
    Teraz sprawdzamy model diody jaki wybraliśmy dla przykładu będzie to dioda photo red a wiec Cree XP-E, barwa photo red, 350mW/350 mA.
    W takim razie na stronie Cree w polu model wybieramy Cree XLamp XP-E {Photo Red}, w polu flux wybieramy 14 [350] jako że właśnie taką diodę znalexliśmy.
    Ostatecznie dla wszystkich wyżej wybranych diody wygląda to następująco:
    Budowa panelu LED - DIY!

1.4. Uzupełnianie narzędzia od Suba
    Ściągamy podane przeze mnie wyżej narzędzie które będzie nam pomagało w obliczeniach i dobraniu spektrum. I wklepujemy wszystkie potrzebne nam dane z data sheet do Excela.
    Dla naszego panelu będzie to wyglądało następująco:
    Budowa panelu LED - DIY!

1.5. Dobór zasilaczy
    Mamy diody teraz dobieramy do nich zasilacze. Mylnym byłoby spojrzenie na to ile W pociągną diody to taki kupię zasilacz, a niektórzy myślą, że tak jest.
    Skorzystamy więc jeszcze raz ze strony
    http://pct.cree.com/dt/index.html
    I uzupełniamy jeszcze raz wszystko jak w punkcie 1.3. jednak teraz skupiamy się na polu Led Vf.
    Scrollujemy wszystko na sam dół tak żebyśmy mogli odczytać dane dla 0,7A.
    Teraz musimy podjąć decyzję czy puszczamy wszystko na jednym zasilaczu czy robimy sobie to na 2 a może i nawet więcej. Ja postanowiłem zrobić panel na 2 tryby weg i flo na 2 zasilaczach.
    Rozkład diod na tryb weg:
    Budowa panelu LED - DIY!

Oraz dopałka na flo w postaci 6 diod photo red:
    Budowa panelu LED - DIY!

A więc na jednym zasilaczu musimy puścić 10x photo red, 2x royal blue oraz 6x cool white, sprawdzamy jakiego napięcia potrzebują te diody na 0,7A.
    Obliczenia flo:
    (10x2,29)+(2x3,2)+(6x3,24)=48,74V
    Więc potrzebujemy zasilacza stałoprądowego 0.7A który da nam co najmniej 48,74V.
    Przykład: http://www.tme.eu/pl/details/apc-35-700/zasilacze-do-led/mean-well/?brutto=pl¤cy=PLN&gclid=Cj0KEQjw3auuBRDj1LnQyLjy-4sBEiQAKPU_vVnu4Ttc51lmehQERlj6nT2DZQJOOT2AnJ2fLGh P3aAaAusP8P8HAQ

Obliczenia dopałka weg:
    6x2,29=13,74V
    Zasilacz: http://www.tme.eu/pl/details/apc-12-700/zasilacze-do-led/mean-well/?brutto=pl¤cy=PLN&gclid=Cj0KEQjw3auuBRDj1LnQyLjy-4sBEiQAKPU_vWBjWYhxBdJn8F9IvrYXipzmtJGdexljM1Nj2EN en_caAjWi8P8HAQ

2. Część praktyczna

2.1. Lista zakupów i potrzebnych rzeczy
    • Diody
    • Zasilacze
    • Radiator (w moim przypadku około 30x20cm)
    • Penseta
    • Żelazko/opalarka
    • Lutownica
    • Cyna
    • Klej termoprzewodzący
    • Patyczki jakieś np. wykałaczki
    • Przewody o przekroju żyły 0,5mm
    • Przewody zasilające
    • 2x wtyczka
    • 2x przełącznik na przewodzie
    • Rurka termokurczliwa
    • Śrubki i podkładki
    • Łańcuch
    • Wiertarka
    • Opaski zaciskowe

2.2. Rozkład diod na radiatorze
    Ja proponuję taki jak na zdjęciu poniżej, możecie rozłożyć to dowolnie inaczej jeśli macie inne radiatory np. dłuższe czy szersze no to robicie to już wg. Własnego uznania byle jakoś to było tam wymieszane a nie że białe z jednej strony, a niebieskie z drugiej.
    Budowa panelu LED - DIY!

Tutaj też te diody trzeba troszkę rozsunąć bo rysując to popełniłem mały błąd w obliczeniach ale na kartce już nie chciało mi się tego poprawiać.
    Następnie nasz szablon przenosimy sobie na radiator.

2.3. Lutowanie diod do podłoża
    Podczas zakupu okazało się, że nie ma diod royal blue na gotowych podłożach więc musimy przylutować je sami.
    Tak wygląda podłoże i dioda:
    Budowa panelu LED - DIY!

Na środku podłoża mamy nazwijmy to żeby było prościej, 3 paseczki, w miejscu gdzie będzie przymocowana dioda dajemy troszkę cyny (nie przejmuj się jeśli cyna z pasków się „połączy” bo to nie ma kompletnie znaczenia). Teraz sprawdzamy gdzie nasza dioda ma katodę i anodę (zawsze jest oznaczone jakimś wcięciem, kropeczką itp. sprawdzamy to zawsze w informacjach technicznych diody). Gdy już wiemy to ustawiamy diode na podłożu tak by nasza anoda łączyła się z plusem, a katoda z minusem na podłożu. Kładziemy podłoże na żelazku (bądź jeśli mamy łapkę to zaczepiamy łapką i opalarką od spodu podgrzewamy, ja działałem na żelazku) odpalamy żelazko na maksymalną temperaturę, centrujemy diodę i generalnie jak cyna się rozgrzeje to dioda na 99,9% sama wskoczy na swoje miejsce. Ściągamy z żelazka i gotowe.
    Budowa panelu LED - DIY!

2.4. Przyklejanie diod do radiatora
    Kolejnym etapem będzie przyklejenie diod do radiatora, najprostsza chyba sprawa z całej budowy, smarujemy podłoże diody klejem termoprzewodzącym i układamy dociskając na radiatorze w miejscach które sobie wcześniej zaznaczyliśmy zgodnie z szablonem bądź własnymi wyliczeniami.
    Budowa panelu LED - DIY!

Budowa panelu LED - DIY!

Budowa panelu LED - DIY!

2.5. Połączenie szeregowe diod
    Teraz połączymy diody ze sobą, jako że mamy panel podzielony na 2 tryby, będą dwa obwody. Moim zdaniem najlepiej użyć 2 kolorów kabelków żeby się nie pomylić.
    No filozofii za dużej tu nie ma łączymy + z jednego podłoża z – drugiego. Ostatecznie wygląda to tak:
    Budowa panelu LED - DIY!

2.6. Przygotowanie i podłączenie zasilaczy
    Potrzebujemy: przewody zasilające, najprościej będzie kupić kabel 2 żyłowy (2x0,75mm), przełączniki (lub nie jeśli po prostu wystarczy nam wkładanie i wyciąganie wtyczki, ja wolałem mieć włączniki) oraz wtyczki. Będzie łopatologicznie bo nie chce żeby kogoś z was prąd kopnął…
    Budowa panelu LED - DIY!

Podłączamy kabelki z zasilacza do przełącznika, z przełącznika ciągniemy kabel do wtyczki i ją podłączamy.
    Budowa panelu LED - DIY!

No i wszystko ładnie składamy
    Budowa panelu LED - DIY!

Teraz czas podłączyć zasilacze do diod. Tutaj będziemy potrzebować taśmy izolacyjnej, lutownicy i cyny (można obejść się bez tego ale ja osobiście wole żeby połączenie było wytrzymałe) oraz rurki termokurczliwe i zapalniczkę.
    Budowa panelu LED - DIY!

Nasuwamy sobie na kable rurki termokurczliwe i splatamy ze sobą kabelki, oczywiście plus do plusa a minus do minusa!!
    Budowa panelu LED - DIY!

Teraz bierzemy lutownice i lutujemy to ze sobą (można zrobić to zdecydowanie lepiej niż zrobiłem ja ale dostawałem już nerwicy bo lutownica nie chciał grzać…)
    Budowa panelu LED - DIY!

Teraz zawijamy łączenie taśmą izolacyjną i zsuwamy wcześniej nałożoną na przewód rurkę termokurczliwą. Ustawiamy ja tak żeby pokrywała całe łączenie i taśmę izolacyjną i podgrzewamy chociażby nad zapalniczką tak by się skurczyła i przylegała do przewodu. Tak zabezpieczone przewody przetrwają wszelkie turbulencje i nie straszna im wysoka wilgotność panująca w boxie.
    Budowa panelu LED - DIY!

Po podłączeniu wszystkiego powinniśmy być na takim etapie naszych prac:
    Budowa panelu LED - DIY!

2.7. Zamocowanie łańcuchów i zasilaczy
    Można było nawiercić sobie te dziury wcześniej przed przyklejeniem diod i tak proponowałbym wam właśnie zrobić, ja po prostu zapomniałem i była to ostatnia rzecz jaką zrobiłem i raczej nie za wygodnie operowało się radiatorem gdy były na nim diody.

Wiercimy dziury w każdym rogu radiatora oraz z boków do zamocowania zasilaczy
    Budowa panelu LED - DIY!

Przymocowujemy do wywierconych dziur zasilacze, nadmiar kabli spinami opaskami zaciskowymi.
    Budowa panelu LED - DIY!

Teraz przymocowujemy sobie zaczepy, tu już jak wolicie, możecie kupić haczyki jakieś bądź cokolwiek podobnego, ja postanowiłem wykorzystać to co miałem w domu żeby nie podnosić kosztów, a więc wkręty, podkładki i łańcuch a wyszło to tak:
    Budowa panelu LED - DIY!

3. Podsumowanie

3.1. Koszty
    Czas podsumować ile wydaliśmy na nasz panel (niewątpliwie ostateczne koszty będą zależeć od tego czy mieliśmy niektóre rzeczy w domu czy nie) ale dla mnie wygląda to następująco:
    DIODY
    Photo red: 166,24 zł
    Royal blue: 16,98 zł
    Cool white: 73,08 zł
    Podłoża: 2,96 zł

ZASILACZE:
    35W: 54,60 zł
    12W: 27,07 zł

RADIATOR:
    3,5x19x30cm: 51 zł

PRZEWODY ITP.:
    kable: 6 zł
    rurka termokurczliwa: 1 zł
    wtyczki i przełączniki: 12 zł

RAZEM = 410,93 zł

3.2. Opis i zdjęcia
    No i już ostatecznie podsumowując. Za 410zł złożyliśmy panel LED do oświetlenia 0,25m2.
    Panel dział w dwóch trybach na weg i flo. Jak zbierzemy całe materiały to wszystko polutować i poskręcać jesteśmy w stanie w 2h na luzaku.
    Wygląda całkiem nieźle jak na samoróbkę aczkolwiek teraz zrobiłbym mu troszkę lepszy design
    J

Kilak zdjęć jak to wszystko wygląda:
    Tryb weg:
    Budowa panelu LED - DIY!

Sama dopałka na flo:
    Budowa panelu LED - DIY!

Tryb flo:
    Budowa panelu LED - DIY!

A tak prezentuje się już powieszony w boxie:
    Budowa panelu LED - DIY!

Budowa panelu LED - DIY!

Mam nadzieje że bawiliście się tak samo dobrze jak ja i mam nadzieje że komus to się jednak przydało. Starałem się jak mogłem gdyż sam tez nie posiadam olbrzymiej wiedzy na temat elektroniki toteż informacje tu zawarte powinny nawet laikowi wystarczyć do zbudowania panelu
    Budowa panelu LED - DIY!
    Pozdrawiam Bob!

Przeczytaj o tym więcej:

8 0

• Post #2
      podpinam bez dwóch zdań

dobra robota !!!

i mam chęć cie nagrodzić za prace jaka włożyłeś w poradnik

zapraszam na pw jeśli masz chęć przyjąć skromna nagrodę

pozdro
      0 0

• Post #3
      Stary rzucaj robote - bierz się za produkcje paneli , to przyszłość Budowa panelu LED - DIY!
      Nie ma żadnych ograniczeń, ograniczenia są tylko w Twoim umyśle .
      Wszystko we wszechświecie jest dostępne i możliwe.
      Masz wolność w tworzeniu takiego życia, jakiego chcesz.

Kala / Huna
      0 0

• Post #4
      zajebista robota kolego!
      teraz tylko czekam aż odpalisz fotorelacje z tym panelikiem, z resztą pewnie nie ja jeden Budowa panelu LED - DIY!

pozdrawiam i jeszcze raz muszę powiedzieć poradnik pierwsza klasa, czysto i przejrzyście napisany foty eleganckie (a nie to co ja telefonem Budowa panelu LED - DIY!) a przede wszystkim zwięźle i na temat
      0 0

• Post #5
      dobra robota, do mnie też możesz podbić po skromną nagrodę Budowa panelu LED - DIY!
      0 0

• Post #6
      Poradnik dla typowego lajka w tematyce LED (także mnie) idealny!
      Widziałem kiedyś kilka tematów jak ludzie konstruowali swoje panele, ale żaden nie opisał "teorii" tak jak ty to zrobiłeś. Tutaj mamy schludnie wypunktowane, w jakich programach liczyć potrzebną moc zasilaczy.. No po prostu super!

Do dzisiaj nie byłem zbytnio zainteresowany technologią LED w swoim growboxie, ale dzięki Tobie myślę o przełamaniu barier i spróbowaniu skonstruować coś nowego.
      Akurat tak się składa, że pomału planuję box super incognito na miarę agenta 007 i taki panel nie powiem bardzo by mi uprościł kilka problemów.
      Będę miał (wg. kalkulatora) ok. 0,12m2 więc licząc połowę mniej od Ciebie. Tak więc o połowę mniej diod walnę i obliczę do nich jakie zasilacze.

Mam do Ciebie jeszcze 4 pytania:
      1. Jaką temperaturę (max) osiąga twój panel (przy diodach, ok. 10-15cm. od nich i przy donicy) ?
      2. Zamierzasz chłodzić panel dodatkowym wentylkiem nad nim?
      3. Jaką przestrzeń dałeś między tymi panelikami diod? Słyszałem że najlepiej radiator przystosować do ledów a nie na odwrót aby odpowiednio pobierał ciepło.
      4. Skąd wiedziałeś ile diod będzie Ci potrzebne? Też jakiś kalkulator czy tak na spontanie sobie postanowiłeś?

5. Dodatkowe.. - Skoro jeden zasilacz ma 35W i drugi 12W to całość pobiera 47W? Bardzo mało, ale bardzo wydajnie Budowa panelu LED - DIY!

Pytania może poniekąd irytujące ale jak już coś planować to wszystko na ostatni guzik. Kto pyta nie błądzi!
      Pozdro!
      Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:
      1x Amnezia Haze, 2x Juanita La Lagrimosa, 2x Pineapple Kush - Szafa 0.30m2

AKTUALNA:
      -
      0 0

• Post #7
      Super To zrobiłeś opisane konkretnie Budowa panelu LED - DIY! Także czekam na fotorelacje na tym panelu Budowa panelu LED - DIY!
      0 0

• Post #8
      Świetnie opisane, dokładniej wyjaśniłeś wszystkim co i jak zrobić. Również czekam na fotorelkę :3
      0 0

• Post #9
      Dzięki wszystkim za miłę słowa, cieszę się że się podoba to i może skonstruujemy coś jeszcze razem Budowa panelu LED - DIY!

Cytat Zamieszczone przez L4nceR Zobacz posta
      1. Jaką temperaturę (max) osiąga twój panel (przy diodach, ok. 10-15cm. od nich i przy donicy) ?
      2. Zamierzasz chłodzić panel dodatkowym wentylkiem nad nim?
      3. Jaką przestrzeń dałeś między tymi panelikami diod? Słyszałem że najlepiej radiator przystosować do ledów a nie na odwrót aby odpowiednio pobierał ciepło.
      4. Skąd wiedziałeś ile diod będzie Ci potrzebne? Też jakiś kalkulator czy tak na spontanie sobie postanowiłeś?
      5. Dodatkowe.. - Skoro jeden zasilacz ma 35W i drugi 12W to całość pobiera 47W? Bardzo mało, ale bardzo wydajnie Budowa panelu LED - DIY!

Pytania może poniekąd irytujące ale jak już coś planować to wszystko na ostatni guzik. Kto pyta nie błądzi!
      Pozdro!
      1. Temperaturami podziele się jak odpale fotorelacje i wszystko pomierze. Bo póki co z ciekawości sprawdzałem tylko kładąc czujkę między szczeblki radiatora u góry i między nimi było 45* po godzinie i już nie rosło (bez włączonego żadnego wentylatora) więc jest bardzo dobrze.
      2. Raczej nie, chyba że zmusi mnei do tego temp ale nie wydaje mi sie
      3. Miedzy podłożami jest około 3cm luzu, a co do radiatora to prawda jest taka że im większy tym lepiej
      4. Z tymi diodami to było tak że na początku chciałem zrobić klona panelu PP 23/32W który zastępuje podobno HPS 150W, tyle że on jest: po pierwsze na diodach Osram które juz są mniej wydajne niż CREE i nie można znaleźć nigdzie dokładnych specyfikacji, do tego diod jest 22 a nie 24, a royal blue są puszczone na pół gwizdka. To pokonsultowałem się z Subem, dobrałem dobre spektrum, tak żeby zachować na flo rozkład 75%red, 15% blue, 10% white i wyszło nam tak Budowa panelu LED - DIY!. Generalnie gdybym miał klonować panel PP32/23W to zamknąłbym się w około 300 zł nie 400 ale nie byłoby żadnych dokładnych danych (jak ktoś chce zaoszczedzić to moze polecieć na oko po prostu ;p
      5. To będzie maksymalny pobór, ale wydaje mi się że powinno się zamknąć w 43W, czyli skoro PP 32W zastępuje 150HPS, no tu mamy mocniejsze, więcej i wydajniejsze diody a więc na luzie zastąpimy tym HPS200 a moze i 250 (wszystko okaże się w praniu)

@edit
      Odnośnie temperatur, jak pisałem tego posta to włączyłem wentylator wyciagający i odpaliłem panel. Po 3h temperatura 15cm pod ledami wynosiła 31* i już nie rosła. Myśle że jest zajebiscie tym bardziej że nie zamontowałem jeszcze wentylatora wtłaczającego i nie ma jeszcze mieszającego. No i w pokoju jest teraz 27,8* Budowa panelu LED - DIY! Normalnie o tej godzinie będą miały noc także będzie dobrze ;)
      0 0

• Post #10
      Czyli można powiedzieć ze panel nagrzewa się jak świetlówki bo u mnie w pokoju przy 28*C w boxie mam 31-33*C
      Bardzo dobrze wiedzieć, na tej informacji mi najbardziej zależało. Co prawda koszt panelu znacznie większy niż HPS`a czy świetlówek, ale to koszt jednorazowy a za prąd się zwróci już po pierwszej uprawie Budowa panelu LED - DIY!

Jeszcze raz dzięki za poradnik! Naprawdę się przyda mi i wielu innym osobom. Chociaż temat można było nazwać inaczej aby każdy googlujący grower znalazł na pierwszych stronach przeglądarki Budowa panelu LED - DIY!
      Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
      -
      0 0

• Post #11
      Mistrzowski poradnik, do ogarnięcia nawet dla takiego elektronicznego laika jak ja. Trudno sobie wyobrazić by można to wszystko było opisać bardziej przystępnie i przejrzyście.
      Z ciekawości będę obserwował ilość wyświetleń tego wątku, bo podejrzewam, że będą szły grube tysiące Budowa panelu LED - DIY! Brawo Przyjacielu!
      "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
      Projekt A jak Al
      Projekt B jak Bundy
      Oryginalni Gangsterzy
      Al Bundy vs. BobBudowniczy
      Projekt F jak Firefly
      Chemdogs vs Chemdogs
      Al Bundy vs Crash_Kush
      Powrót Gangsterów
      Wieniec Laurowy
      Projekt Life Seeds
      0 0

• Post #12
      BOB ! DOBRA ROBOTA !!!

zrobie, a przynajmniej spróbuje, jestem na etapie wymiany oświetlenia dla klonów. Doradzcie jakie tam dać najlepiej spektrum światła ? teraz mam metahalogen 150w z bardzo ,,jasną,,żarówką i jest nawet trochę za jasno ,ale miałem pod ręką to została.
      Wpadam i sprawdzam dowodziki ;)
      0 0

• Post #13
      Tak wgl to kiedy zamierzasz zrobić FR?
      0 0

• Post #14
      Co do klonów, hmm chciałbym pomóc ale nie bede się wychylał, one potrzebuja troche innego światła wiec nei wiem jakie tam spektrum jest najlepsze, sorry.

A co do FR to może odpale dziś, ale neiwiem czy wena będzie ;)
      0 0

• Post #15
      poradnik ekstra!!!!
      ps. co do tych info o pp23/32w, to skad? jakoś nie widze nigdzie oporników itp. zeby deep blue na "pół gwizdka szły" a co do wiekszej wydajnosci led cree nad osram to też ciekawe rzeczyBudowa panelu LED - DIY!
      w każdym bądż razie blant wielki się należyBudowa panelu LED - DIY!
      90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
      0 0

• Post #16
      Cytat Zamieszczone przez mattiv Zobacz posta
      poradnik ekstra!!!!
      ps. co do tych info o pp23/32w, to skad? jakoś nie widze nigdzie oporników itp. zeby deep blue na "pół gwizdka szły" a co do wiekszej wydajnosci led cree nad osram to też ciekawe rzeczyBudowa panelu LED - DIY!
      w każdym bądż razie blant wielki się należyBudowa panelu LED - DIY!
      Odnośnei tego że na pół gwizdka to taka jest informacja na stronie producenta:
      23/32 Watt Mini Grow Light, Plantphotonics, Best LED Grow Lights

Odnośnie wydajności cree nad osram, ufam ludziom którzy się na tym znają i siedzą w tym od wielu lat takim jak Sub, poza tym cena też jako takim wyznacznikiem jakości czesto jest i wydaje się że i tym razem tak jest Budowa panelu LED - DIY!

Ale dzięki za miłe słowo ;)
      0 0

• Post #17
      Wcześniej widziałem linki do tych diod a teraz znikły :/ Co się stało?
      0 0

• Post #18
      Z pewnych przyczyn znikły i nie będzie ich już tam nigdy Budowa panelu LED - DIY!
      Nietrudne jest wygoglowanie na zagranicznych stronach tych diod ewentualnie w jakiejś polskiej hurtowni jest tego sporo ;)
      PS. za granicą taniej Budowa panelu LED - DIY!
      0 0

• Post #19
      Bob, a mam pytanko - jeśli chciałbym taki panel zrobić na 20 diod to według reguły procentowego koloru to:
      - 9 XP-E + 5 XP-E jako dopałka na flo (razem 14 red`ów)
      - 4 XB-D (white)
      - 2 XT-E (blue)

Według obliczeń podanym kalkulatorem potrzebny mi będzie zasilacz 32.6W na weg i ~8W na flo.
      Czy te zasilacze z linku będą odpowiednie? Nie wiem jak to wtedy by z voltami wyglądało.. Jeśli nie to gdybyś poradził inny dobry zasilacz do parametrów będę wdzięczny.
      Z góry dzięki za odp Budowa panelu LED - DIY!
      Pomogłem? Postaw blanta

OSTATNIA FOTORELACJA:

AKTUALNA:
      -
      0 0

• Post #20
      Teraz nie mam jak sprawdzić, ale te z linków były na mój panel czyli wiecej diod. Także będziesz miał po porstu zapas mocy jak je kupisz jakbyś kiedyś pomyslał że chcesz kilka diod dorzucić to jeszcze bedzie sie dalo Budowa panelu LED - DIY!
      0 0

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl