Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
 1. Post #1
  Gość

  Blueberry fotorelacja

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Czyli kilka tygodni z purpurową pięknością.

  Odmiana Blueberry od Dutch Passion to prawdziwy "złoty gral" dla * miłośników odmian kolorowych. Jej ciężki aromat i moc odmiany typu * indica nie wszystkim muszą się podobać. Jest to jedna z tych odmian, * którą się kocha lub nienawidzi. Nie ma gustów pośrednich. W dzisiejszym * artykule czytelnicy Soft Secrets będą mogli prześledzić wszystkie etapy * uprawy tej niesamowitej odmiany.


  Blueberry fotorelacja


  Blueberry fotorelacja
  Po kilku dniach ukazał się pierwszy kiełek.

  Blueberry fotorelacja
  Dziesięć kubeczków z cennymi genami w środku.

  Blueberry fotorelacja
  Mała sadzonka Bluebberry już niedługo zaskoczy nas swoja barwą i smakiem.

  Blueberry fotorelacja
  Z rośliny matki pobrałem kilkadziesiąt klonów, które pięknie się ukorzeniły już po 8 dniach.

  Nasiona kupiłem prosto ze strony internetowej sklepu Dutch Passion. Dotarły do mnie w 8 dni w stanie idealnym, zabezpieczone przed wilgocią profesjonalnym opakowaniem. Z zewnątrz wygląda ono jak wiele podobnych papierowych torebek na nasiona, ale w swoim wnętrzu kryje specjalna folię plastikową, jaką jest pokryte. Zabezpiecza to drogocenne geny przed wpływem środowiska mogącym wpływać na ich zdolność kiełkowania.

  Blueberry fotorelacja
  Systematyczne przycinanie dało rezultaty w postaci wielu gałęzi bocznych.

  Po kilkunastogodzinnej godzinnej kąpieli w niegazowanej wodzie mineralnej. Nasiona powędrowały na wilgotny papierowy ręcznik pomiędzy dwa talerze. Wykiełkowały wszystkie 10 nasion. Najszybszym zajęło to mniej niż dobę, najwolniejszym trzy, cztery dni. Nasiona powędrowały do kubeczków plastikowych wypełnionych bogatą w składniki odżywcze ziemię. Po wytworzeniu się czterech par liści usunąłem główny stożek wzrostu, aby rośliny bardzie się rozkrzewiły. Dzięki temu moja roślina matka miała więcej odgałęzień bocznych, a rośliny rosnące na zewnątrz były bardziej okazałe i dały więcej palenia jesienią.

  Blueberry fotorelacja
  Męski kwiat była dawcą cennego genetycznie pyłku Bluebberry, który posłuży do uzyskania nasiona i krzyżówek między odmianowych.

  Krzaki od samego początku rosły szybko, były silne i zdrowe. Rośliny matki były kilkakrotnie pozbawiane stożków wzrostu, aby pobudzić rozwój jak największej liczby odrostów, które później miały stać się klonami do uprawy zewnętrznej przeznaczonej na palenie. W osobnych miejscach zasadziłem rośliny przeznaczone na nasiona. Miedzy nimi była zachowana kilkunasto kilometrowa odległość, aby uniknąć zapylenia roślin przeznaczonych na palenie. Dzięki takiej polityce mogłem w jednym sezonie przetestować pełen potencjał tych nasion w różnych warunkach uprawy. Odmiana ta rośnie doskonale w naszych warunkach, łatwo się klonuje i daje naprawdę dobre usypiające zioło i o wyjątkowym uspokajającym działaniu.


  Uprawiając tą odmianę w warunkach domowych popełniłem błąd zbyt, długo przedłużając okres wzrostu wegetatywnego. Jest to czysta indica i mimo to ma naprawdę, duży potencjał do wzrostu na wysokość. W pewnym momencie rośliny zaczęły delikatnie, rozsadzać mojego box'a i byłem zmuszony wykonać im nowe mieszkanie dostosowane do ich wymiarów. Krzaki rosnące w domu zostały przestawione na kwitnienie, gdy miały około 20-25cm wysokości.


  Blueberry fotorelacja
  Połowa lata. Krzaki rozbudowują swoją strukturę przygotowując się do utrzymania ciężkich kwiatów jesienią.

  Reakcja na zmianę oświetlenia w warunkach domowych była bardzo szybka, krzaki już po około tygodniu zaczęły wytwarzać zawiązki kwiatów. Z dnia na dzień ich przybywało. Struktura kwiatów była bardzo charakterystyczna dla tego typu odmian. Szczyty były zbite i kompaktowe jak to jest w czystych indica. Pierwsze wrażenie mogło nasuwać przypuszczenie, że będą one luźniejsze i rzadziej rozmieszczone. Co w pierwszej fazie kwitnienia okazało się tylko połowiczna prawdą. Ich struktura tylko była bardzo zbita i całkowicie pokryta tłustą żywicą. Jednak po wzięciu w ręce kwiaty były zaskakująco zbite i twarde. Co jeszcze bardziej się uwydatniło po ich powolnym wysuszeniu.
  Część roślin przeznaczyłem na nasiona i te były uprawiane na zewnątrz, część była na palenie i do tego celu rośliny rosły zarówno w domu jak i na dworze. Z rośliny matki pobrałem kilkadziesiąt klonów i zasadziłem w oddzielnych miejscach, aby mogły spokojnie się rozwijać bez narażenie się na przypadkowe zapylenie.


  W domu ściąłem swoje krzaki dokładnie po 7 tygodniach i sześciu dniach od momentu indukcji kwitnienia. Do tego momentu w pełni dojrzały wszystkie kwiaty. Przebarwieniu na złoto bursztynowy kolor uległy wszystkie białe wcześniej włoski, a oglądane pod mikroskopem główki trychomów wypełniły się całkowicie żywicą i zmieniły barwę na mleczno białą. Trymowanie kwiatów było czystą przyjemnością. Liści w około krzaków nie było wiele i bardzo łatwo było oddzielić je od mięsistych i nabitych szczytów.


  Blueberry fotorelacja
  Pięknie rozkrzewiony krzak Blueberry - żniwa czas zacząć. Piękna purpurowa barwa pokrywa już wszystkie kwiaty.

  Blueberry fotorelacja
  Jesień zbliża się wielkimi krokami. Rośliny zaczynają przybierać swoją charakterystyczną barwę.


  Zajęło mi ono kilka dni, po których mój garaż wypełnił się plątaniną linek do suszenia bielizny rozwieszonych na kształt pajęczyny, na których rozwieszone były aromatyczne szczyty. Zapach, jaki roztaczał się z nich był owocowy, mocny z nutką zapachu lasu. Jednak zbyt silny, aby mógł być bezpieczny w naszym nietolerancyjnym systemie prawny. Dlatego byłem zmuszony przenieść filtry z węgla aktywnego z pomieszczeń hodowlanych do garażu i dodać do tego wszystkiego dodatkowy wentylator. To rozwiązało sprawę silnego zapachu podczas suszenia. Na linkach szczyty spędziły 16 dni powolnie oddając do otoczenia wilgoć ze swego wnętrza. Po tym czasie szczyt wzięty do reki był już na tyle suchy, że gałązka, na którym rósł pękała z trzaskiem.
  Po odcięciu kwiatów od łodyg powędrowały one do szczelnych słojów na końcowy etap ich przygotowania do testów. Już samo suszenie wydobyło z nich ogrom słodkiego, soczystego aromatu, od którego kręciło się w głowie. Jednak po kolejnych dwóch tygodniach konserwacji, otwarcie słoja kończyło się dosłownie ślinotokiem. Zapach po prostu powalał swoją mocą i niemalże mięsnym aromatem.


  Blueberry fotorelacja
  Piękny szczyt Blueberry gotowy do trymowania i suszenia. Na palenie trzeba jeszcze poczekać.

  Testy przeprowadzałem z dwoma doświadczonymi przyjaciółmi, którzy mieli dostateczną wiedzę by fachowo ocenić moja pracę. Z wypełnienia formularzy, jakie im przygotowałem do oceny wszystkich cech roślin, na jakich mi zależało niestety jednak nie doszło. Powód był banalnie prosty. Już po dwóch cieniutkich skrętach wypalonych na trzy osoby tarzaliśmy się ze śmiechu po podłodze całkowicie zapominając o wypełnieniu całej przygotowanej przeze mnie „papirologii". Upalenie było bardzo charakterystyczne dla odmian typu indica. Upalenie jest powalająco mocne i uspokajające. Nie polecam do palenia tej odmiany od samego rana, ponieważ może powodować senność. Jest to idealne zioło medyczne. Bardzo dobrze sprawdza się przy nerwicach, stresie, bólach reumatycznych i bezsenności.


  Krzaki uprawiane na nasiona na zewnątrz zebrałem kilka dni później, a więc na początku października, aby dać nasionom czas na osiągnięcie pełnej dojrzałości. Po ich wysuszeniu i oddzieleniu od materiału zielonego przygotowałem kilkanaście listów rozsyłając jej nasiona do znajomych ogrodników. Powinno się, bowiem pamiętać o innych i dzielić z nimi posiadanym dobrem, które w takiej sytuacji wróci do nas ze zwielokrotniona siłą w postaci czy to palenia, czy też nasion, które bez wątpienia ktoś przez nas wcześniej obdarowany nam przyniesie z wdzięcznością na twarzy.

  W związku z licznymi pytaniami o tą odmianę zamieszczam fotorelacje znalezioną na www.cannabis.info pozdrawiam >Gekon Blueberry fotorelacja

  Przeczytaj o tym więcej:

  1 0

 2. Post #2
  Gość
  Bardzo dobra robota, jak to pięknie wszystko wygląda, fioletowa barwa, bardzo dobra odmiana BB, grube zbite topy, to jest to! A wszystko zaczeło się od małej pestki, a doszło do takiego pięknego dużego zbitego łabędzia Blueberry fotorelacja
  0 0

 3. Post #3
  Piękny krzew Blueberry fotorelacja
  0 0

 4. Post #4
  Czysta piękność...
  Ganja Style
  0 0

 5. Post #5
  W jakim polskim sklepie mozna kupić takie nasionka? ale muszą być regularne, bo są tańsze i mnie nie stać niestety :/ Tylko nie moze być też automat
  0 0

 6. Post #6
  Cytat Zamieszczone przez Pro Gandziasz Zobacz posta
  W jakim polskim sklepie mozna kupić takie nasionka? ale muszą być regularne, bo są tańsze i mnie nie stać niestety :/ Tylko nie moze być też automat
  Pogadaj z bankami niech Ci sprowadzą jak nie ma. Producentem jest Dutch Passion
  0 0

 7. Post #7
  Przeszukałem parę sklepów ale nie znalazłem Blueberry-regularne, jedynie feminizowane. BlueBerry
  0 0

 8. Post #8
  A oni mogą mi na zamówienie sprowadzić? I czy będzie jakiś dodatkowy koszt?
  A to odmiana na pewno mi dojdzie?
  0 0

 9. Post #9
  tobie bardziej chodzi o duzy plon o działaniu indica ? czy bardziej o bluberry od dutsch passion ?
  0 0

 10. Post #10
  No chodi mo o blueberry od doutch passion, a przeciez on ma duzy plon o dzialaniu indica :P
  0 0

 11. Post #11
  blueberry reg od dutch passion pakowane sa po 10szt i kosztuja ok 47e, nie wiem ile potrzebujesz ale 3szt fem kosztuja ok 33e a pewnie znajdziesz sklep w pl gdzie kupisz 1szt fem.
  0 0

 12. Post #12
  Zajebiście piękny projekt Blueberry fotorelacja KOZACZEK . buch z tobą :p
  0 0

 13. Post #13
  Piękna roślina, ekstra opisane - mistrzostwo Blueberry fotorelacja
  0 0

 14. Post #14
  ciekawe ile gieta wyciągnie
  0 0

 15. Post #15
  "Mała sadzonka Bluebberry już niedługo zaskoczy nas swoja barwą i smakiem." 4 zdjęcie- i to takie duże urosło w takim małym kubku ?
  0 0

 16. Post #16
  Ja tą fotrelacje mam w gazecie gratis od thc Blueberry fotorelacja
  0 0

 17. Post #17
  Cytat Zamieszczone przez tobiasz1233 Zobacz posta
  Ja tą fotrelacje mam w gazecie gratis od thc Blueberry fotorelacja
  to wez zrób foto i wrzuć
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl