Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. Post #1

  Co to jest autoflowering/AF?

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Czym są odmiany autoflowering (samokwitnące)?

  Krótka historia

  Pierwsza, oryginalna odmiana autoflowering zostala stworzona przez The Joint Doctor i Highbred Marijuana Seeds poprzez "breeding back" (uzyskanie konkretnego genu odpowiadajacego za autokwitniecie) Northern Lights i William Wonder z Mexican Ruderalis.

  Fascynujacą rzeczą odnośnie tej nowej odmiany jest fakt, ze tylko gen Ruderalis był samokwitnący – to oznacza, że kwitnienie jest wywołane wiekiem rośliny, a nie zmianą czasu naświetlania.

  Cykl życiowy roślin samokwitnacych jest krótki i trwa tylko 9-11 tygodni (od posadzenia nasionka do zbiorów). Po dwoch tygodniach ujawniają się osobniki męskie, natomiast żeńskie tydzień pózniej, po czym przechodzą do intensywnego i szybkiego kwitnięcia.

  Rośliny na ogół osiągają wysokosc zaledwie kilkudziesięciu centymetrów ze średnim plonem około 30g, zależnie od warunków uprawy.

  Lowryder (pierwsza odmiana autoflowering, ciągle bardzo popularna) świetnie sprawdza się na zewnątrz z plonem potencjalnie do trzech razy w roku.

  Rozmiar pojemników ma duży wpływ na rozmiar rośliny. Wiekszosc growerów używajac 4,5 - 9 litrowych pojemników jest w stanie zebrac dużo wiecej niz 30g z rośliny. Kot: Osobiście nie do końca zgadzam się z tym zdaniem. Uprawiałem AF w pojemnikach 3l i 6,5l i różnic praktycznie nie widziałem.

  W związku z krótkim cyklem życiowym klonowanie nie ma sensu i dlatego Lowryder jest uprawiany tylko z nasion. Ponieważ nie ma potrzeby zmiany światła, rośliny w fazie wzrostu oraz kwitnące można uprawiać w tym samym pomieszczeniu.

  Wiekszosc hodowcow wlącza światło w cyklu 18/6, 20/4 lub 24/0. Schemat 12/12 dramatycznie zuboży zbiory.

  Zdawszy sobie sprawę z zalet odmian samokwitnących hodowcy zaczeli bawić sie nimi próbując uczynić je wiekszymi, mocniejszymi i bardziej wydajnymi.
  Po Lowryderze przyszedl Lowryder 2, rowniez od Joint Doctor’a (użył odmiany Santa Maria). Z tych dwóch gatunków utworzono szeroki wachlarz odmian.

  Do ruchu odmian autoflowering dołączyli Low Life Seeds, Mdanzig oraz Dutchbreed. Niektóre z nowych odmian zawieraja do 23% THC.

  Odmiany autoflowering są doskonałe dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą, sięgnięcie po te odmiany jest bardzo dobrym pomysłem.

  Przeczytaj o tym więcej:

  0 0

 2. Post #2
  "Wiekszosc hodowcow wlącza światło w cyklu 18/6, 20/4 lub 24/0. Schemat 12/12 dramatycznie zuboży zbiory."

  To jaki na kwitnienie polecacie?
  0 0

 3. Post #3
  Cytat Zamieszczone przez lipalipa Zobacz posta
  "Wiekszosc hodowcow wlącza światło w cyklu 18/6, 20/4 lub 24/0. Schemat 12/12 dramatycznie zuboży zbiory."

  To jaki na kwitnienie polecacie?
  oficjalnie, ze roslina potrzebuje ciemnej fazy do przetrawienia wszystkiego, tzn. Co2 itp. najlepszym światłem jest 18/6, ale są growerzy "mie od parady" którzy twierdza ze dla automatów można dawać nawet24/0, wszystko zależy od ciebie. ...."ktoś kiedyś wykuł miecz, na którym napisał: ucz się - bo nauka to ptegi miecz!".... sam testując dowiesz się jak najlepeij, o to w tym chodzi, zeby wyhodowac jak najlepszą roślinęCo to jest autoflowering/AF?
  0 0

 4. Post #4
  18/6 lub 20/4 przez cały okres uprawy, 24/0 moim zdaniem nie ma sensu, raz, że szkoda prądu to roślince też należy się troche odpoczynku Co to jest autoflowering/AF?
  The best part of getting out of bed... is a bong rip to the head
  0 0

 5. Post #5
  Dokładnie niech roślina trochę odpocznie sobie, bo te 4 godziny więcej to nie jest aż tak dużo, i nie daje to aż takich wielkich rezultatów ( według mnie) ale oczywiście polecam sprawdzić samemu na swoich pomidorkach:P
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl