Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. Post #1

Co to jest samosiejka ?

Witam ,
    może mi ktoś powiedzieć co to jest samosiejka skąd pochodzi itp ? Miałem kiedyś nasionka samosiejki są całkiem inne i mniejsze od konopi ,wiem jeszcze że się sadzi od razu do ziemi i kilkanaście w jedną dziurkę lecz mi wyrosła po ponad tygodniu i uschła zaraz , wiem jeszcze że bardzo bardzo słabo klepie , kto mi opowie na jej temat więcej ?Co to jest samosiejka ?

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    To chyba tzw. konopia pastewna, poczytaj, jest tego troche.
    0 0

3. Post #3
    roślina, która wyrosła z nasienia zasianego w ziemi bez ingerencji człowieka
    0 0

4. Post #4
    Gość
    Samosiejka ... sama nazwa wskazuje na odpowiedz mysl...
    0 0

5. Post #5
    ok dzieki
    0 0

6. Post #6
    Mam takie pytanie, które dotyczy samosiejki, otóż czy można legalnie, bez żadnych konsekwencji prawnych posiadać jej susz? Wiadomo, że taki susz zawierałby śladową ilość thc więc?
    0 0

7. Post #7
    Jest jakaś tam odmiana chyba się nazywa Easy sativa L albo coś takiego i z niej się robi line albo inne tego typu rzeczy.Musisz mieć zgodę ale nw skąd i jak ją załatwiać.Ale tego nie ma sensu sadzić bo to cię nie będzie klepało.Odpuść sobie
    0 0

8. Post #8
    samosieja jak sama nazwa wskazuje rośnie bez ingerencji człowieka .
    W polsce posiadanie konopii innych niz włókniste jest zabronione jeśli chodzi o wielkość wyroku jaki można dostać to ma napewno wpływ zawartość substancji psychoaktywnych ( THC ) , jeśli chodzi o przemysłówkę to do hodowli na skale przemysłową trzeba mieć pozwolenie Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych .

Hodowla samosiei mija się z celem nie znasz pochodzenia rośliny nie masz gwarancji czy wyrośnie cokolwiek i jakiej jakości i co ważniejsze zawartość THC ( jeśli wogóle jest ) jest szczątkowa !!!

Jeśl chodzi o nazewnictwo to Cannabis sativa = konopia siewna ;)

konopie dzikie tzw samosieje - Cannabis ruderalis = C. sativa ssp. spontanea
    0 0

9. Post #9
    Samosieje to niekoniecznie ruderalisy. Dużo jest rozsianych przemysłówek (sam znam takie miejsca). Za szczyla się to paliło, ale nic nie klepało ;)

Ruderalis ma ~3% THC i w przeciwieństwie do konopi przemysłowych się "szroni", a co za tym idzie, jak zrobisz hasz z takiego dzikusa to Cię poklepie.

Jako ciekawostkę dodam że konopie przemysłowe mimo niewielkiej zawartości THC, mają dużo ilość CBD (nie wszystkie odmiany oczywiście), więc skopceniem się zwykłym zielskiem i przejaranie przemysłówką może dać fajne efekty.
    0 0

10. Post #10
    Oczywiście nie chce jej sadzić, chce jakoś na początku września kilka zebrać takich co rosną dziko na dworze, wysuszyć, zapakować do słoika i trzymać w domu susz, który uzyskam a następnie kręcić z tego duże skręty i okazyjnie palić. Mógłbym taki susz (z kwiatostanów, nasion, liści, łodyg konopi dzikiej) np. używać zamiast tytoniu, mieszając z prawdziwą mj. Myślę, że to dobry pomysł, zwłaszcza gdyby taka samosiejka miała dobry smak. Dlatego pytam się was (może wiecie) czy posiadanie większej ilości marihuany z dość niską zawartością thc jest legalne? Załóżmy, że policja znajduje w moim domu 500g takiego suszu, co wtedy?
    0 0

11. Post #11
    Jeżeli z ruderalisów to możesz mieć nieprzyjemności, ale jak z konopi przemysłowych to nie mogą Ci nic zrobić. Lecz powiem Ci że smak powalający nie jest.
    0 0

12. Post #12
    nikt ci nie wpadnie do domu jeśli nie handlujesz i nie mówisz nikomu !!!
    Jeśli wpadną to szczerze nie wiem jaki może być wyrok ???? teraz niby prokurator może odstąpić od wymierzenia kary ( niska szkodliwość ) jeśli masz małe ilości w granicach 1-2 gr .
    Problemem jest częstowanie ludzi , jeśli ci to udowodnią to ilość i zawartość THC jest drugorzędna ....
    Użyczanie = handel ( podobne kary ) więc jeśli chcesz kogokolwiek częstować zastanów się czy możesz ufać takim ludziom!!!
    0 0

13. Post #13
    To nie jest konopia przemysłowa, lecz ruderalis. Potrafię po wyglądzie i zapachu odróżnić te dwie odmiany a te, które znalazłem pachną mocnym skunem, zapach unosi się aż, w powietrzu. Jest ich mniej więcej 30, nikt o nie nie dba, rosną jedna na drugiej. Wyrosły na początku maja, więc kiedy mam je ściąć, czy mogę jakoś w sierpniu? W wrześniu i październiku będzie u mnie ciężko. Najgorzej z częstowaniem bo wiadomo, że jak kogoś poczęstuje to będą wiedzieć wszyscy, tak działają właśnie plotki a ciężko jest ich uniknąć. Czym więcej osób będzie wiedzieć tym większe ryzyko posiadania takiego suszu, dlatego pytałem jak to jest z prawem. W takim razie będę musiał siedzieć z tym cicho i palić sobie samemu. Odpowiedzcie mi tylko jeszcze na to jedno pytanie, które pogrubiłem, dzięki.
    0 0

14. Post #14
    Niedługo się doczekamy wielu produktów do spożywania z konopi siewnych Co to jest samosiejka ?

0 0

15. Post #15
    Jeszcze jedno pytanie, te samosiejki co znalazłem rosną w środowisku ruderalnym, ludzie tam chodzą, spacerują z psami itp. Czy mogę przed suszeniem wszystkie opłukać zimną lub gorącą wodą, tak by zmyć z nich wszelki brud, dam radę je wtedy wysuszyć? Wiem, że mokrych się nie suszy, ale wolałbym by były czyste, np. umyłbym je, powiesił je gdzieś na moment, lekko wysuszył suszarką do włosów a następnie dał na suszenie w piwnicy, udało by się czy nie?
    0 0

16. Post #16
    THC nie rozpuszcza się w wodzie !!!

Jest taka metoda WATER CURRING polegająca na płukaniu zioła przed ostatecznym suszeniem ( poprawia smak dymu i wypłukuje chemie ) ale w wypadku topów a nie mam pojęcia co zbierzesz z tej samosieji ...warto sprubować jeśli nie chcesz palić szczyn psich itp Co to jest samosiejka ?
    0 0

17. Post #17
    WC to co innego. Jak on wpierdzieli je pod kran, to pod wpływem uderzenia wody w rośliny, trichomy mogą się wykruszyć.
    0 0

18. Post #18
    nie chodzi mi o kran chodzi o zamoczenie w wodzie na kilka dni !
    0 0

19. Post #19
    na 7 dni i co jakis czas zmieniać wodę. poprawia troszke smak dymu, zmniejsza się plon po tym.
    0 0

20. Post #20
    Nie chce robić WC bo to jest metoda głównie dla topów a ja będę miał wszystko, za dużo było by z tym roboty. W związku z samosiejką mam jeszcze kilka pytań.

1. Samosiejka zaczęła rosnąć od maja, czy mogę je ściąć pod koniec sierpnia? (innej możliwości i tak nie mam) ale, czy to dobra pora na zbiory?
    2. Czy po ścięciu wszystkich samosiejek w sierpniu, wyrosną nowe na drugi rok w tym samym miejscu?
    2. Jak uzyskać nasiona tej samosiejki, kiedy one powstaną? Jak je zebrać, wysuszyć, gdzie przechowywać?
    3. Dam wszystko na chwile pod kran, lepsza była by gorąca woda czy zimna? Wiadomo, że po gorącej (np. wrzątek) będzie to czystsze, ale co z mocą, smakiem?
    4. Później jak już będą opłukane tą wodą, wytrzeć je, podsuszyć lekko suszarką i dać do piwnicy, dobry to pomysł?
    5. Jak długo mogę trzymać taki susz w słoiku, jak to wpłynie na moc i smak (taki dłuższy curring w słoiku) ?
    6. Czy interesuje was susz, który uzyskam, mógłbym dać zdjęcie tego jak to wygląda i ile tego mam (pod koniec, samo zdjęcie suszu) a także, relacje z palenia (opis smaku, mocy) ?
    0 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl