Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. Post #1

Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz...

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Do założenia tego wątku zupełnie nieświadomie zainspirował mnie mój jorguś serdeczny L4nceR, który to bodajże w fotorelacji Chemdog vs Chemdog
    zwrócił uwagę na fakt, że często korzystam z nasion naszych rodzimych breederów. Sam - jako jełop licencjonowany - niespecjalnie jakoś zwracałem
    na to uwagę. Brałem i ładowałem do gleby polskie pestki, bo... no właśnie, dlaczego? Dlatego, że są tanie? NIE! Dlatego, że są świetnej jakości, mają
    znakomitą kiełkowalność, geny, dzięki którym rośliny rosną wspaniale i bezproblemowo i - dopiero przy okazji - są o wiele tańsze od tych oferowanych
    przez zagranicznych, renomowanych "producentów". W najprzeróżniejszych dziedzinach życia utarło się u nas twierdzić, że to co z zagranicy, z zachodu,
    jest lepsze, trwalsze, bardziej wartościowe. Ja tymczasem w sposób wyważony, stonowany i kulturalny stwierdzam - CHUJA PRAWDA MOI MILI!
    Po kilku udokumentowanych amatorskimi fotorelacjami amatorskich uprawach uznaję, iż mogę na tę chwilę wyrazić swoją skromną opinię na temat tych
    polskich rarytasków, które przez ten czas udało mi się przetestować tak w uprawie, jak i w cybuchu, czy poczciwym, przaśnym wiadrze i podzielić się nią
    z Wami. Chcę i zamierzam zupełnie BEZINTERESOWNIE wspierać naszych breederów i sklepy oferujące nasiona polskiej produkcji, dlatego właśnie
    zakładam ten wątek. Jak on ma wyglądać? Ma to być pisany rękami forumowiczów przewodnik po polskich odmianach, tak sezonowych jak i auto, indoor
    i outdoorowych. Mają go tworzyć tylko Ci, którzy z konkretnymi odmianami rzeczywiście się "spotkali", nie tylko po drugiej stronie szklanej lufki,
    ale kiełkowali, sadzili, uprawiali, ścianali, suszyli, curringowali i dopiero degustowali. Oczekuję, że będziecie tu wklejać krótkie recenzje najprzeróżniejszych
    odmian, opisywać swoje doświadczenia z nimi związane, wymieniać ich zalety, ale i wskazywać na ewentualne wady - tak w trakcie uprawy, jak
    i "produkcie końcowym". Temat tworzą tylko growerzy, sklepy proszę o nie zamieszczanie postów, ewentualne "blanty" mile widziane. Temat ma
    przybliżyć wszystkim bawiącym się w uprawę konopi polskie szczepy, klony i wszelakie wariacje krzyżówkowe znanymi lub nieznanymi odmianami.
    Przekonać, że to co nasz nie jest wcale gorsze, a często duużo lepsze od produktów zagranicznych, oferowanych po znacznie wyższych cenach.
    Bebook, gnomesgarden.ie, Tasty Ts.eu, warr,
    o ich nasionach tu będziemy pisać i o nich czytać, do ich kupna i sadzenia namawiać. Żeby to wszystko
    miało przysłowiowe ręce i nogi,
    pierwszą "recenzję" zamieszczę ja sam. Chciałbym aby posłużyła za szablon, według którego będziecie płodzić kolejne
    opisy uprawianych
    przez siebie odmian. Różne osoby mogą swobodnie dzielić sie swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tych samych odmian.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skunk XXL (producent Greenhay.pl)

Linki do fotorelacji z tą odmianą: Pierwsza Druga Trzecia

Opis uprawy: Skunki XXL kilkukrotnie gościły w moich fotorelacjach indoor. Za każdym razem były to uprawy pod lampami HPS 600W. Warunki samej uprawy
    określałbym jako dobre. Temperatura i wilgotność na optymalnym poziomie, sporo do życzenia pozostawiała jednak ilość roślin upchniętych w namiotach. Ze
    względu na spory ścisk, pojedyńcze planty nie mogły pokazać swojego całego potencjału. Zdarzało mi sie też nieco przesadzić z nawozami. Stosowałem gamę
    odżywek Advanced Nutrients, a innym razem CYCO, oraz wodę RO. Obyło się bez szkodników, czy chorób, nie miałem też żadnych kłopotów z pleśnią.

Kiełkowanie: znakomita kiełkowalność, kiełki z eazy plugsów dosłownie wystrzeliwały już po 24/36 godzinach,

Wegetacja: rośliny od samego startu pełne wigoru, bardzo krzaczaste, przy minimalnej ilości nawozu idą jak opętane,

Indukcja: przy zmianie za 18/6 na 12/12 zapoczątkowanie kwitnienia zajmowało im od 5 do 7 dni,

Kwitnienie: rośliny tworzą dużo sporej ilości topów, które od połowy flo zaczynają coraz intensywniej pachnieć.
    Topy średnio oszronione, zbite, dosyć twarde, zerowa podatność na pleśń. Przy skromnym nawozeniu planty gotowe
    do ścinki po mniej więcej 90-92 dniach (przy 30-dniowym wegu). Trymowanie to sama przyjemność, bo topy nie są
    zbyt liściaste, wszystko co zbędne usuwa się łatwo i sprawnie. Plon określiłbym jako duży.

Palenie: Uzyskane ziółko ma bardzo przyjemny, delikatny i niegryzący naturalny smaczek. Moc oceniłbym na 7/10pkt,
    przy czym po dobrym curringu zyskuje kolejny solidny punkcik. Faza utrzymuje się nawet kilka godzin.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wpisy w w nowozałożonym wątku, elo! Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz...

......
    "To Haze i Kush, indica i sattiva, na każdą porę jest alternatywa, boska roślina to mózgu witamina, zasila smak słodziutka sensimilla."
    Projekt A jak Al
    Projekt B jak Bundy
    Oryginalni Gangsterzy
    Al Bundy vs. BobBudowniczy
    Projekt F jak Firefly
    Chemdogs vs Chemdogs
    Al Bundy vs Crash_Kush
    Powrót Gangsterów
    Wieniec Laurowy
    Projekt Life Seeds
    2 0

2. Post #2
    AKxMAROCxBWCxGG-bebook flavour

UPRAWA OUTDOOR

Jak dla mnie najlepsza roślina z ktora sie spotkalem pod kazdym wzgledem poczawszy od wysadzonego kielka skonczywszy na palonym topie Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz... w 2015 roku mialem takie dwie.W tym juz 6 Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz... Roslina charakteryzuje sie znakomitym wigorem,długa indukcja i sama sie krzaczy.Wspaniale nadaje sie do treningu LST.Jest to półautomat i mozna trafic na rozne geny.Mi rosly od poczatku maja do poczatku pazdziernika ale znam przypadki co od czerwca do wrzesnia...Raczej z dojsciem niepowinno byc problemu nawet i w Gołdapi...Palenie pachniało mi serem,topy zbite jak kamienie.Moc porzadna Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz... smak łagodny po kilku sekundach dymek w płucach dusił Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz... o to chodzi... Dobre, bo polskie! O rodzimych odmianach rzecz... POLECAM!!!

link do FR 2015 https://forum.nasionakonopi.pl/433,f...rr-i-inne.html
    link do FR 2016 https://forum.nasionakonopi.pl/420,f...-automaty.html

fotki

1 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl