Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. Post #1

Niewielki przewodnik po odmianach sativa/indica dla początkujących

Dużo ludzi zakłada te same tematy z pytaniem jaka odmiana żeby w Polsce doszła i żeby była pobudzająca , jeszcze więcej pytań jaka odmianę wybrać żeby rośliny doszły w 8 tyg itd ;)

A wiec samemu szukając nasion postaram się podlinkować wam i trochę opisać typowe odmiany jednocześnie zaznaczając ze jestem...bardzo dużo oczytanym początkującym, dlatego wszystkie wasze poprawki przyjmuje i chętnie dowiem się więcej ;)

Tak wiec sativa i indica....
    SATIVA - pobudzający haaj, dobry na jakaś posiadówke czy nocnego szlifa z kumplami.
    INDICA - dobra aby zapalić przed snem, wyluzować się przed tv, samemu lub z kimś najbliższym, w spokoju i ciszy.

Jeśli chodzi o budowę roślin to Sativa rośnie wysoka i duża natomiast Indica niska, często zdarza się ze ma wysokość do kolan więc łatwo "ginie" w średnich trawach i krzaczkach Niewielki przewodnik po odmianach sativa/indica dla początkujących

i jedziemy z odmianami:

CZYSTA SATIVA - na pewno numerem jeden jest Easy Sativa mocna odmiana, która wybacza błędy początkujących rośnie szybko i jest chyba najlepsza na polski klimat
    Kolejna to Grapefruit
    lub Durban poison

Następnie odmiany z przewagą sativy więc krzyżówka sativa x indica - po zapaleniu tego rodzaju zioła jakby łączy się energiczny haj z sativy i odprężający haj indyjki jednak dominuje nadal Sativa!!
    Kilka propozycji:
    Super Lemon Haze
    Shaman
    Moby Dick bardzo mocna odmiana
    Orange bud mój faworyt i ulubiona jak dotąd roślina ;)
    Jack Herer

Następna to taka sama krzyżówka sativa x indica jednak ze zdecydowana przewagą indica:

Propozycje:
    Blueberry
    Purple Maroc
    Chemdog
    Himalaya Gold
    Cheese
    Early Skunk

Ostatnią opcją jest CZYSTA INDICA czyli haj który wciśnie nas w fotel lub łóżko, zapewni wysokie loty i przemyślenia a potem dobry sen.

Passion1
    Twilight
    Northern Light

To tylko najpopularniejsze odmiany, inne możecie szukać na stronach seedbanków jednak dla początkujących taka lista na pewno wystarczy. Myśle że paru początkującym osobom pomogłem bo wiem że rok temu sam szukałem mniej więcej takiego zestawienia.

Przeczytaj o tym więcej:

1 1

2. Post #2
    No i pięknie, niby pominales kilka a nawet kilkanascie dobrych odmian ale jakby chcieć je tu wszystkie napisać to każdemu na starcie by się znudziło czytanie. Dla każdego początkującego który szuka na start jakiejś konkretnej sativy, indicy lub jakiegoś mixa znajdzie je tutaj, tak ze dla mnie bomba. Gratuluję poradnika łap blanciora.
    0 1

3. Post #3
    To co jest napisane w pierwszym poście tylko wprowadza w błąd. Easy sativa to mocna odmiana? Jakieś jaja. Jack Herer dochodzący w 8 tygodni? Pod polski klimat? Niewielki przewodnik po odmianach sativa/indica dla początkujących
    0 0

4. Post #4
    Cytat Zamieszczone przez Hałupy Zobacz posta
    To co jest napisane w pierwszym poście tylko wprowadza w błąd. Easy sativa to mocna odmiana? Jakieś jaja. Jack Herer dochodzący w 8 tygodni? Pod polski klimat? Niewielki przewodnik po odmianach sativa/indica dla początkujących

Co do Jacka można dyskutować, natomiast Easy sativa mająca do 20% thc wydaje cie sie słaba? tymbardziej że to 100% pobudzających genów sativy?
    0 0

5. Post #5
    Widac, ze nigdy nie paliles ES Ja palilem, uprawialem i slabszego szitu w plucach nie mialem. Nie wiem czy mozna sie tym upalic, ale ponoc jest drugie pheno ktore jest mocniejsze. Generalnie opinie innych uzytkownikow forow konopnych pokrywaja sie z moimi odczuciami. Nie wiem skad te 20procent
    0 0

6. Post #6
    Cytat Zamieszczone przez Hałupy Zobacz posta
    Widac, ze nigdy nie paliles ES Ja palilem, uprawialem i slabszego szitu w plucach nie mialem. Nie wiem czy mozna sie tym upalic, ale ponoc jest drugie pheno ktore jest mocniejsze. Generalnie opinie innych uzytkownikow forow konopnych pokrywaja sie z moimi odczuciami. Nie wiem skad te 20procent
    Idzie się upalić ES, ale faktycznie, zbyt mocna nie jest, a już na pewno nie posiada 20%thc.
    0 0

7. Post #7
    Witajcie
    nie tak dawno temu, w okolicach lutego kolega przyniósł gibona po spaleniu którego normalnie nie mogliśmy ustać na nogach, tak nam się śmiać chciało.
    polewaliśmy dosłownie ze wszystkiego, bolały nas mięśnie brzucha i twarzy, gadaliśmy śmieszne głupoty a banan nam nie chciał zejść z ryja. po oczach było widać ciężkie ukurwienie ale stan w jakim się znajdowaliśmy od razu zdradzał co jest na rzeczy Niewielki przewodnik po odmianach sativa/indica dla początkujących
    wiecie może która odmiana może mieć podobne lub zbliżone działanie do tego co jaraliśmy ?
    posiadam jeszcze pestki maui waui oraz orange bud, wsadziłem w glebę dość niedawno również Think Different auto - czy któraś z tych pestek może mi dać radość i uniesienie które już przeżyłem wcześniej ? :P
    pozdrawiam
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl