Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. Post #1

domowe nawozy

nasiona marihuany, nasiona konopi
    heej, to znow ja, nerd nad nerdami, ale z dnia na dzien coraz to wieksza wiedza (teoretyczna - jak na razie hihi ) o sadzeniu konopii hihi iiii tutaj kolejne pytania
    to ze jestem osoba uwielbiajaca nature i dbajaca o nia ( zielarstwo i szamanizm ) postanowilem poczytac troszeczke ooooo domowych nawozach iii tutaj wlasnie nawoz z pokrzyw ( na weg ) chce zrobic male ilosci tego nawozu hihi ok 300g na zalac 3 litrami wody ( powinno starczyc na 6 kielkow, ktore mam zamiar posadzic ) ooooraz drugi nawoz na kwitnienie jest on tez z pokrzyw z tym ze dodajemy mniszka lekarskiego ( mlecz ) iii na 3 litry wody to mi wyjdzie po 200g mlecza i pokrzywy, iii tutaj pytanie, stosowal ktos oba te nawozy? jak sie sprawuja? ( chodzi mi glownie o kwitnienie ) mam tez w planach nie stosowac tylko tych nawozow a mieszac ( raz domowy nawoz, innym razem biohumus na weg i flo ), tak swoja droga, warto mieszac troche nawozu na weg z nawozem na flo w czasie kwitnienia czy to bez sensu?

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Nawozów Na Wzrost oraz na Kwitnięcie Chyba nie powinno się mieszać .. To tak jak byś Do Zapałki dał Ogień

Myślę że taki nawóz nie przyniesie ci zbyt dużej satysfakcji ale Próbuj rób fotorelacje może Dokonasz przełomu na Skalę nawozów domowe nawozy opatentujesz i zaczniesz sprzedawać domowe nawozy
    0 0

3. Post #3
    hmmm to zrobie w takim razie te nawozy iii bede podlewal 1 roslinke tylko tymi domowymi nawozami + fotorelacja ;) te kielki to i tak z regularncyh chuj wie jakiego gatunku, wiec duzych plonow nie oczekuje, ale jak na pierwszy raz sciagne po 100 z jednego pomidorka to bede zadowolony hihi
    0 0

4. Post #4
    Nie licz na dużo Ponieważ to pierwszy raz domowe nawozy ja jak zakładałem out w tym roku liczyłem na 30-50 :P
    0 0

5. Post #5
    gnojówka z pokrzyw to sprawdzony nawóz. o tym drugim nie słyszałem, ale jak chcesz TYLKO tego używać to nie wiem czy wyjdzie Ci 100 z jednego...
    0 0

6. Post #6
    czyli najlepiej poprostu pozostac przy starym sprawdzonym biohumusie na wege i kwitnienie w zelu? chodzi o to ze chce miec tez jak najwieksze plony ( polowa idzie do kolegi )
    0 0

7. Post #7
    Polecam na wega biohumusa +gnojówka z pokrzyw a na flo agrecol zel i planton k jak mssz jeszcze kasy to kup pk 13/14' na puchnienie i hesi super vit
    0 0

8. Post #8
    Witam. Nie zapominajmy, że siła rośliny płynie z jej korzenia. Naturalnym ukorzeniaczem, jest wywar z pędów wierzby. Obojętnie jakiej. Wierzba zawiera dużo auksyny - ukorzeniacza właśnie. Największe ich stężenie obserwujemy w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów przypąkowych liciowych i co ciekawe nie występują tam, gdzie już są utworzone pąki kwiatowe. Nigdy do ukorzeniania nie wykorzystujemy gałązek zakończonych takimi pąkami. Przy pąkach gromadzą się związki zwane giberelinami.
    Na przedwiośniu lub wczesna wiosną koniec zdrewniałego pędu włożyć do wody. Wrzucić do niej świeżo ucięte kawałki pędów wierzby. Podgrzewaj na wolnym ogniu, ale nie gotój. Zostaw na 12 godzin. Wyrzuć gałązki i ukorzeniacz gotowy. Podlewaj 2 razy w tygodniu przez 5 tygodni. Nigdy w czasie kwitnienia.
    0 0

9. Post #9
    co do biohumusa i gnojowki z pokrzywy tooo mam je mieszac i polewac jednoczesnie czyyy raz ten innym razem drugi? jutro przesadze kielki do roslin i w miedzy czasie przygotuje sobie nawoz z pokrzyw domowe nawozy

@farciarz aaa ukorzeniacz nie jest czasem do tworzenia klonow? ( nie jestem jakims specem, wiec wole sie upewnic hihi )
    0 0

10. Post #10
    Jakos prawie nikt nie stosuje ukorzeniscza. Mj szybko sie ukorzenia. Powiem Ci ze ja podlewam krzak raz tym rsz tym a jak duzo pada to gnojówka (taniej) domowe nawozy ja gnojówke zawsze robilem tak:
    Bierzesz kg lisci pokrzyw i zalewasz w czystym pojemniku go 10 litrami wody,
    Stawiasz w cien i czekasz 10 dni jakos. Tylko uwarzaj bo ładnie to nie pachnie jak sama nazwa wskazuje ;) jak zalezy ci na czasie mozesz rozdrobnic liscie
    0 0

11. Post #11
    Tak, tak. Naturalnie, że się stosuję. Jednak nie wyklucza to faktu iż substancje zawarte w wierzbie powodują rozrost korzeni. Jeśli twoja kochana roślinka będzie miała duży silny korzeń to również cała roślina będzie silniejsza. A o to chyba chodzi ? Przy ukorzenianiu klonów nie podlewa się roślinek, ale trzyma w ukorzeniaczu. Podlewanie wzmacnia korzeń i całą roślinę. Nie jest to nawóz, a jedynie dodatek do nawozu. Można je nawet tym rozcieńczać zamiast wody. Ale UWAGA. Nie wolno z tym przesadzać. Raz w tygodniu wystarczy.

A gnojówka ? Pokrzywy ? Jak najbardziej. To bardzo dobry nawóz.
    0 0

12. Post #12
    moim zdaniem biohumus na weg a na flo żel
    0 0

13. Post #13
    Gnojówka z pokrzyw żeby uzyskać odpowiednią "moc" i czystość powinna troche fermentować, jak najbardziej jest odpowiednim nawozem na weg.
    na Flo słyszałem że dobry jest wywar z mniszków ale nie testowałem. Lepiej kupić plankton K też daje niezłe efekty domowe nawozy
    0 0

14. Post #14
    Tak z ciekawości zapytam
    Z mniszków czyli kwiat z łodygą, czy też liście ? Bo w chwili obecnej wszystkie kwiaty już zamieniły się w nasiona
    0 0

15. Post #15
    Idziemy na polowanie, nasz cel to pokrzywa. Najlepiej zbierać je przy rzekach, tam ich najwięcej. Potrzebujemy ich 2kg.
    Gdy mamy pokrzywy, zbieramy też mlecz, "tylko" 1kg. Jeśli nawóz na kwitnienie, to dużo kwiatów .
    Teraz wrzucamy wszystko do miksera i siekamy na kawałeczki!
    Teraz BACH do wiadra, 2kg pokrzyw i 1kg mlecza zalewamy 3litrami wody.
    Teraz czekamy, w zależności od pogody, 10-20 dni.
    W tym czasie wszystko fermentuje. Mało ciekawy zapach
    Nawóz rozcieńczamy 1:10 (1litr nawozu na 10l wody). Można już nim podlewać!

Tekst skopiowany z jednego z forum ogrodniczego.
    0 0

16. Post #16
    ja zastosowałem ciekawe doświadczenie 2 kobiety ak47 jedna na samej wodzie od początku a druga dostała na początku ukorzeniacza i ta 1 co rosła na samej wodzie była wielkości 2l butelki a ta 2 co dostała ukorzeniacza miała 3 razy większy plon i miała pelno odrostów itd 1roślinka (na czysto) https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...0813_11_14.jpg 2roślinka(ukorzeniacz) https://forum.nasionakonopi.pl/galeri...0813_11_12.jpg
    0 0

17. Post #17
    panoramiks mozesz dokladnie opisac jak go stosowales? Bardzo ciekawe doswiadczenie
    0 0

18. Post #18
    witam moje doświadczenie z ukorzeniaczem zaczęło się od 4 nasion wyrosły i dwie dostały ukorzeniacza po 2 tyg ( dokładnie to był 10dzień domowe nawozy) a dwie rosły na samej wodzie ,przesadzilem je ok 20 dnia na spota i wtedy dostały ponownie większą dawkę domowe nawozy(tylko te dwie co dostały na początku) a dwie pozostałe rosły sobie nadal na wodzie i po nich wyrósł facet i kobieta i z następnych dwóch też tylko że te co dostały ukorzeniacza o dziwo przestały rosnąć( nie okazały się) a te dwie na wodzie rosły normalnie i pokazały płeć i wtedy wyciąłem jednego samca i z spraw osobistych nie byłem na spocie dobre 2 tyg żyjąc ze świadomością że te roślinki co przestały rosnąć po ukorzeniaczu to kobiety ,albo uschły ja wracam po 2 tyg na spota a tam jedna mała kobieta to ta czysta było z niej na oko 8g i kilka nasion druga roślinka to też kobieta ale kilka razy większa bo to ta po ukorzeniaczu ja hepy domowe nawozy a tu 2/3 metry dalej wyje... w kosmos face trochę się zawiodłem ale sprzedałem kose a kobiety zostawiłem małą już spaliłem była mała ale naprawdę jara kopała dobrze dosyć mocno a ta duża po ukorzeniaczu była wielka i dużo G ale była za to słabsza i dużo nasion może dlatego bo stała bliżej faceta nie wiem to pytanie pozostawiam dla doświadczonych pozdrawiam
    0 0

19. Post #19
    ja zakupilem w akwarystycznym p i k w odpowiednich proporcjach z micro i makro daja wszwystkie drogie nawozy po cenie max 15 zl
    0 0

20. Post #20
    to okazje wyrwałeś
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl