Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. Post #1
  Gość

  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach

  Manicure kwiatów

  Czyli praca po zbiorach

  Manicure szczytów jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Na ręczne wystrzyżenie nożyczkami jednego funta (około 454 gramów) kwiatów musicie przeznaczyć około 4 do 6 godzin ciągłej, ciężkiej, nużącej pracy. Przy wykorzystaniu automatycznych trymerów kwiatów możecie ograniczyć ten czas do 1 do 2 godzin.

  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Do trymowania używaj małych, łatwych do manewrowania nożyczek. Zaopatrz się w 2 lub 3 pary nożyczek z różnymi uchwytami. Zmieniaj nożyczki jak zmęczą ci się ręce.


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Trymuj swoje kwiaty nad płaskim sitem do haszyszu, płaskim stołem lub taflą szkła. Mocna żywica, której część odpadnie od tkanek kwiatów może być od razu palona lub prasowana w poręczne kostki haszyszu.

  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Do strzyżenia zawsze zakładaj niedrogie rękawiczki chirurgiczne. To na nich osadzi się część żywicy haszyszowej. Po trymowaniu zmyj do jakiegoś płaskiego naczynia żywicę z rękawiczek przy pomocy spirytusu konsumpcyjnego i odczekaj przez noc aż alkohol wyparuje. Zdrapana żywica będzie naprawdę wysokiej jakości. Możesz też po prostu po pracy zdjąć rękawiczki i umieścić je w zamrażalniku na jakiś czas. Gdy guma nieco stwardnieje łatwo zdejmiesz cały haszysz z gumowych rękawiczek.  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Zeskrobuj także żywicę osadzającą się na ostrzach nożyczek. Dobra do tego celu jest zaostrzona drewniana szpatułka lub mały ostry nożyk. Zdrapaną żywicę kształtuj w zgrabną kulkę. Będzie ona powoli, ale systematycznie rosła wraz z czasem strzyżenia.
  Suszenie <<<< sub kop >>>


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Świeżo zebrana, zielona marihuana nie jest szczególnie mocna. Suszenie powoduje przemianę nieaktywnego THC z zielonej marihuany w psychoaktywną jej formę i redukuję jej masę o około 75% przez odparowanie zawartej w zielonych tkankach roślin. Wilgoć odparowuję powoli, jeżeli rośliny suszą się przez 5 – 7 lub więcej dni. Prawidłowo wysuszone rośliny mają delikatny, niegryzący dym, bogaty aromat i wspaniały zapach. Szczyty wysuszone na szybko mają bardzo nieprzyjemny, gryzący smak uwięzionego w tkankach chlorofilu i innych substancji i pozostałości nawozów.


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Idealna temperatura w suszarni powinna wynosić 18°– 24 °C przy wilgotności w granicach 45 do 55 %. Temperatura poniżej 18 °C wyraźnie spowalnia proces suszenia jednocześnie utrudniając kontrolę wilgotności w pomieszczeniu do suszenia. Wilgotność powyżej 80% także spowalnia suszenie zwiększając jednocześnie szansę na spleśnienie lub zgnicie suszącego się zioła. Gdy w suszarni temperatura przekracza 24 °C kwiaty będą tracić wilgoć zbyt szybko. W takich warunkach trudno opanować spadek wilgotności poniżej idealnych 50%. Zawsze podczas suszenia używaj termometru z wilgotnomierzem, żebyś mógł właściwie reagować na zmiany klimatu w suszarni.


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Małe zbiory możecie łatwo wysuszyć w szafie, kartonie lub namiocie do uprawy. Większe zbiory wymagają większej ilości pracy i wielkiej, profesjonalnej suszarni. Więcej informacji znajdziecie w mojej książce: „Marijuana Horticulture: The Indoor/Outdoor Medical Grower’s Bible”


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Ustaw w suszarni mały ruchomy wentylator, który będzie mieszał powietrze. Nie kieruj jednak strumienia powietrza bezpośrednio na kwiaty, ponieważ wyschną zbyt szybko. Dobra wentylacja lub klimatyzator może być konieczny, aby klimat w suszarni był idealny.


  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach  Test suchości zioła jest banalnie prosty do przeprowadzenia. Kwiaty w dotyku powinny być suche, ale nie kruszyć się. Dłuższy szczyt zgięty pomiędzy palcami powinien pęknąć z cichym trzaskiem, nie zgiąć się. Prawidłowo wysuszone kwiaty powinny palić się prawidłowo w skręconym jojncie. Dobrze wysuszone szczyty są gotowe do konserwacji w słojach. Konserwacja jest niezbędna!

  Konserwacja i przechowywanie  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach  Kiedy kwiaty są już wysuszone pora je zakonserwować w słojach. Konserwacja czyni prawidłowo wysuszone zioło bardziej delikatne w smaku i wzbogaca aromat i moc palenia. Podczas tego procesu nieaktywne substancje przekształcają się w psychoaktywne THC, które odpowiada za moc zioła. Dobrze wysuszone i zakonserwowane zioło nadaje się do długotrwałego przechowywania i jest mniej narażone ataki pleśni i grzybów mogących zniszczyć zioło.  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Konserwację najlepiej przeprowadzać w słojach lub innych hermetycznych pojemnikach. Do słojów należy wsypać wysuszone zioło nie upychając go na siłę. Pomiędzy szczytami musi być trochę miejsca, nie mogą byś upchane jak sardynki w puszce. Ustaw zwoje słoje w ciemnym, zimnym miejscu i co 2 do 4 godzin odkręcaj wieko słojów tak, aby resztki wilgoci mogły swobodnie odparować. Konserwacja może trwać od kilku dni do 2 tygodni. Po otworzeniu słoja delikatnie ściśnij w palcach kwiat i zaobserwuj, czy jest miększy niż był poprzednio. Jeżeli tak jest konserwację należy kontynuować, aż kwiaty będą równomiernie suche. Po konserwacji można przechowywać zioło przez długi czas bez utraty ich właściwości psychoaktywnych i mocy.
  Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach
  Przechowuj wysuszone i zakonserwowane zioło w zimnym, suchym i ciemnym miejscu. Ten właściciel Volkswagena Beetle przechowuje swoje palenie w chłodnym miejscu, ale zapomniał on o jego zaciemnieniu. Szczyty przechowywane w zamrażalniku będą dłużej posiadać wszystkie swoje pierwotne właściwości. Pamiętajcie o hermetyczności pojemników, ponieważ zioło mogłoby zawilgotnieć od innych produktów w zamrażarce.


  Źrodło:Cannabis.info

  Przeczytaj o tym więcej:

  0 0

 2. Post #2

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl