Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. Post #1

Kiełkowanie w wodzie

nasiona marihuany, nasiona konopi
    kiełkowania nasion w wodzie Jest najprostszą z metod kiełkowania.
    Co nam będzie potrzebne?

- Kieliszek z wodą najlepiej przegotowaną (ja użyłem mineralnej niegazowanej)
    - Woda utleniona
    - Nasiona

Kiełkowanie w wodzie

Sposób przygotowania:

Wrzucając nasiona do kieliszka, nie musicie się obawiać, że korzonek zacznie wrastać w podłoże i uszkodzicie go przy wyjmowaniu. Zdrowe pestki po kilkunastu godzinach nasiąkają i toną. Dodaj 2 krople zwykłej wody utlenionej, powtarzaj to co 24 godziny, nie tylko grzybo i bakteriostatycznie, kiełek po prostu lubi tlen.

PO 32 GODZINACH NASIONA WYGLĄDAJĄ TAK

Kiełkowanie w wodzie

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    no ciekawe jak jest z tą wodą utlenionąKiełkowanie w wodzie
    Chcesz zarobić na nasiona? zarejestruj sie i zarabiaj
    http://browse4cash.com/
    lub
    http://pl.20dollars2surf.com
    0 0

3. Post #3
    Witam mam pytanie a jak są chusteczki to mogę zamiast wody ( przy kiełkowaniu na chusteczkach ) nalać samej wody utlenionej? Kiełkowanie w wodzie
    0 0

4. Post #4
    Dobre Kiełkowanie w wodzie
    0 0

5. Post #5
    Żadnej wody utlenionej tylko sama woda i wacik lub chusteczki higieniczne

to może spowodować mniejszy wzrost brak odpowiedniego plonu itp ja zawsze stosuje 2 małe talerzyki chusteczki higieniczne i woda niegazowna zalewam chusteczki woda kładę pestki na to przykrywam drugim talerzykiem i do ciemnego ciepłego miejsc jak sa dobre nasiona to po 24h już wychodzi kiełek Kiełkowanie w wodzie pozdrawiam i polecam
    0 0

6. Post #6
    Hmmm... Jest wiele metod, które prześcigają się w udoskonaleniu... Pamiętajmy, że jest to roślina dana Nam przez Boga jako pewna separacja od zła tego świata do której należy mieć szacunek, kiełkować klasycznie bez kombinatoryki! Jeśli wszystko ma być naturalne i później także nie stosujecie nawozów spulchniających topy itp itd. to po prostu... Wystarczy woda, wata lub chusteczki i pojemniczek (talerzyk czy też 200 litrowe akwarium)-jak komu pasuje.

Wrzucić nasionka do szklanki z wodą, "popykać" palcem aby każde z nasionek zamoczyło się całe, zostawić na 10 godz, niech nasiąkną wodą. Następnie rozłożyć na talerzyku (czy tam jak kto woli) watę lub chusteczki higieniczne i zalać wodą. Następnie poukładać nasionka. Zalać wodą tak aby nie pływały i nie topiły się lecz aby w większości były zanurzone. I postawić w zaciemnione miejsce. Należy sprawdzać też co jakiś czas czy woda nie wyparowała aby nasionka nie zostały bez wody, bo możemy zaprzepaścić nasze zmagania Kiełkowanie w wodzie Pamiętajcie także, że podczas pęknięcia pestki kiełek musi mieć dostęp do tlenu, musi "złapać pierwszy oddech" dlatego też nie może pływać w wodzie lub być zanurzony pod nią więc podlewajmy z umiarem. Po 1-2 dniach powinniście się cieszyć Waszymi maleństwami Kiełkowanie w wodzie

Ja dodatkowo polecałbym zrobić z drugiej chusteczki hmmm "kopułkę" nad nasionkami z zostawionym lekkim wlotem powietrza z jednej strony. Jest to dość trudne ponieważ chusteczka szybko chłonie wodę i chce opaść na nasionka, a gdy podnosimy na środku tworzą kopułkę to pestki przyklejają się do chusteczki i czasami są w powietrzu nie w wodzie na chusteczce niżej przez co mogą przeschnąć. Daje to większą wilgotność w owej przestrzeni, moim zdaniem lepiej tak niż przytłaczać nasiona drugą chusteczką z góry jak niektórzy robią przez co kiełek walczy z rozsunięciem pękniętej pestki (zależy od ustawienia nasionka). Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie ale swoje napisałem. Bawta się dobrze, pozdro

w dodatku polecam zwykła wodę "tzw. kranówę" nie żadne utleniacze heh. Niestety osoby z miasta mają problem bo z kranu leci im woda chlorowana ;/
    Deszczówka lub woda z czystego źródła, natural ! Pamiętajcie!
    0 0

7. Post #7
    A jak nasionka są już w wacie/chusteczkach, to podlewać je wodą zimną czy letnio/ciepławą ?
    0 0

8. Post #8
    Cytat Zamieszczone przez mistyczny_chrabąszcz Zobacz posta
    A jak nasionka są już w wacie/chusteczkach, to podlewać je wodą zimną czy letnio/ciepławą ?
    letnio ciepławą, ale jak podlejesz zimną to też nic im się nie stanie.
    0 0

9. Post #9
    Najlepiej i najbezpieczniej jest wykiełkować na wacikach. Ja kiełkowałem 100%.
    KRĘCĘ NA RĘCĘ
    0 0

10. Post #10
    A co zrobić gdy nasionka maja malutki milimetrowy kiełek i nie chcą dalej kiełkować???
    0 0

11. Post #11
    czekaj cierpliwie.. z czasem wyjdzie wiekszy kielek. tzn. powinien.
    0 0

12. Post #12
    wsadziłem do ziemi wczoraj i postawiłem na parapet

.oOo.
    (___)
    Wczoraj wrzuciłem pare nasionek do doniczki podlałem wodą i ładnie kiełkująKiełkowanie w wodzie)
    Więc chyba zacznę kiełkować nasiona bezpośrednio w ziemi
    0 0

13. Post #13
    robię tak samo, nie ma co kombinować
    Cytat Zamieszczone przez WładcaSkuna Zobacz posta
    Żadnej wody utlenionej tylko sama woda i wacik lub chusteczki higieniczne

to może spowodować mniejszy wzrost brak odpowiedniego plonu itp ja zawsze stosuje 2 małe talerzyki chusteczki higieniczne i woda niegazowna zalewam chusteczki woda kładę pestki na to przykrywam drugim talerzykiem i do ciemnego ciepłego miejsc jak sa dobre nasiona to po 24h już wychodzi kiełek Kiełkowanie w wodzie pozdrawiam i polecam
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl