Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. Post #1

Jak kiełkować nasiona

Jak kiełkować nasiona marihuany.
    Metoda ta jest przezemnie sprawdzona kikaset razy,jest to metoda pewna i nie ma mozliwosci zniszczenia nasion,jesli zrobi sie to umiejetnie tak jak w opisie ponizej.

Wrzucamy nasiona do szklanki z wodą na 24-32 godziny

Jak kiełkować nasiona

Po tym czasie nasze nasiona napęcznieją i zatoną.

Jak kiełkować nasiona

Teraz szykujemy sobie:
    - Tależyk lub jakiś pojemnik może być nakrętka od słoika czy cokolwiek co nie przepuszcza wody.
    - Ręcznik papierowy, gazę, chusteczki, waciki, ja użyłem papieru toaletowego każdy powinien w domu mieć ;)
    - Obcążki do obcinania paznokci lub coś w tym stylu.

Kładziemy papier na tależyku.

Jak kiełkować nasiona

Oddzielamy jedną warstwę która posłuży nam do przykrycia nasion.

Jak kiełkować nasiona

Wylewamy zawartość naszego kieliszka na tależyk

Jak kiełkować nasiona

nasiona, które wykiełkowały samoistnie zostawiamy

na pozostałych nasionach przeprowadzamy tzw. precrushing.

Precrushing

po 24-32h moczeniu sie nasion ,nasiona są grube,napęczniałe i łatwo przeprowadzić precrushing.

Bierzemy nasiono i trzymamy w ten oto sposób.

Jak kiełkować nasiona

kolejno naciskamy tak by nasiono pękło wzdłuż łączenia,nasiono ma tylko delikatnie zrobić pstryk,nie ma się otworzyć,ma tylko pęknąć by łatwo mogło otworzyć łupinkę.

Po tym zabiegu kładziemy nasionka na teleżyk przykrywamy jedną warstwą papieru i zostawiamy na kolejne 12-24h.

Jak kiełkować nasiona

Cieszymy się kiełkami

Jak kiełkować nasiona

Nasiona powinny być sadzone na około 6 milimetrów w ziemi kiełkiem do dołu. Ziemia czy inne medium hodowlane powinno być cały czas utrzymywane w wilgoci i stałej temperaturze między 20 a 23 stopni Celciusza. Co jakiś czas spryskajcie glebę jedno procentowym roztworem wody utlenionej, aby zapobiec chorobom grzybowym i innym patogenom.

Jak kiełkować nasiona

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    A można bez precrushingu?

0 0

3. Post #3
    Gość
    tak mozna bez precrushingu zastosuj go jak zbyt dlugo nie beda chcialy peknac
    0 0

4. Post #4
    Mam pytanko, jak przy precrushingu rowali sie cała skorupka nasionka to jest mozliwe uratowanie kielka ?
    Na relaksie sobie kilograma ważę, daleko od policji i od mocnych wrażeń...
    0 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez Shredz Zobacz posta
    Mam pytanko, jak przy precrushingu rowali sie cała skorupka nasionka to jest mozliwe uratowanie kielka ?
    ciężko powiedzieć, wszystko zależy czy zgnieciesz.. ogólnie sądze, że małe szanse na ratunek.. Stosowałem raz preCru i z sukcesem, polecam jakimś obcinaczem do paznokci lekko z wyczuciem nacisnąć na spojeniu ziarenka, aczkolwiek takie metody to ostateczność ;)
    0 0

6. Post #6
    W jakiej temperaturze i naświetleniu najlepiej trzymać je w wodzie a w późniejszym etapie na wacikach?
    0 0

7. Post #7
    Gość
    W ciemnym miejscu trzymaj kubeczek, jak i potem nasiona na wacikach. W temperaturze pokojowej.
    0 0

8. Post #8
    Mogą być schowane w zamkniętej szafce czy za mały dostęp powietrza czy coś ?Jak kiełkować nasiona
    0 0

9. Post #9
    tak bedzie ok
    0 0

10. Post #10
    Gość
    Owszem moga być w szafce, szufladzie.
    0 0

11. Post #11
    bardzo ladnie opisane Jak kiełkować nasiona
    0 0

12. Post #12
    jak to jest z tym precrushingiem?? jak pestka lezy w wodzie 36h to robi sie raczej miekka, to zeby był efekt pstrykniecia troche je przesuszasz czy jak??
    0 0

13. Post #13
    Hmm możesz ścisnąć ją tak jak się obiera słonecznik ale zazwyczaj nie robię tego bo bez tego też dają rade : P
    Cierpliwości !
    0 0

14. Post #14
    ja sie boje czasem robic pre crushing ale bardzo to pomaga więc polecam ! Jak kiełkować nasiona
    HASZ Z MAROKA
    0 0

15. Post #15
    A jak od razu wyjęciu ze szklanki wrzucę do doniczki to nie wyrosną ?
    0 0

16. Post #16
    co jesli nasiona nie zatapiaja sie w wyznaczonym czasie ? i czy mozna zostawic na dlugo bez pre cushingu i czekac az same wykielkuja zeby nie ryzykowac ? bo zrobilem go i chyba zmarnowalem bo nie kielkuja bardzo dlugo. naszczescie mam wiecej nasion
    0 0

17. Post #17
    Czy ten precrushing można zrobić tak jakbyśmy dłubali słonecznik, tak lekko go otworzyć. ??
    0 0

18. Post #18
    Metoda bardzo dobra, jestem początkujący w ogrodnictwie ale wg tego poradnika z 6 pestek wykiełkowały 3, a po zastosowaniu pre crushingu drugie 3 dzieki czemu żadne z nasion nie poszło na straty =) Czekam aż roślinki wyjdą z gleby. pozdrawiam
    0 0

19. Post #19
    Witam, zrobiłem ten Precrushing i wszystko co napisałeś ale niestety po 2 dniach nic.. jedynie z może 8 nasionek z jednym coś się działo ale prawie, że nic. Możesz mi poradzić co można jeszcze zrobić? mam jeszcze pare nasionek.
    0 0

20. Post #20
    Nalej wody do kieliszka, dodaj do niej dwie krople wody utlenionej i wrzuć swoje pestki. W końcu same opadną na dno i pokaże się kiełek. Co 24h dodawaj po dwie krople wody utlenionej. Mi po około 36h wykielkowały. Potem delikatnie je bierzesz i do ziemi wrzucaszJak kiełkować nasiona
    0 0

Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl