Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. Post #41
    Cytat Zamieszczone przez jaskob Zobacz posta
    Wszystko ok, pocieszające.
    Ale roślina już od 4-5dni praktycznie się nie rozwija. :/
    Szukam odpowiedzi dlaczego, przelane i musi odczekać?
    Mam się nie przejmować pleśnią i jak wyparuje nadmiar to będzie ok?
    Na razie nie podlewam chociaż z góry delikatnie sucho.
    Obniżyłem planta na wysokość ~8cm. Zobaczę czy trochę się wyciągnie do góry.
    Dodatkowo usunąłem 3pojemniki z wodą na 1dzień żeby ta woda z doniczki mogła odparować.
    A jak często i w jakich ilościach lałeś wodę?
    0 0

2. Post #42
    Ty ją przelałeś azotem że ma takie ciemne liście? Ile lałeś tego biohumusa?
    The best part of getting out of bed... is a bong rip to the head
    0 0

3. Post #43
    Dwa razy, 8dni temu taką solidniejszą dawkę ~1nakrętki na półtorej litra wody, a później 22.10 bardzo skromnie podlane + to co zostało w butelce, dodatkowo rozcieńczyłem więc powiedzmy 1/5 nakrętki na półtorej litra.
    0 0

4. Post #44
    Dwa razy, 8dni temu taką solidniejszą dawkę ~1nakrętki na półtorej litra wody, a później 22.10 bardzo skromnie podlane + to co zostało w butelce, dodatkowo rozcieńczyłem więc powiedzmy 1/5 nakrętki na półtorej litra.
    wlewałeś jej jednorazowo 1,5 litra wody? 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

5. Post #45
    Cytat Zamieszczone przez Pajonk Squerk Zobacz posta
    wlewałeś jej jednorazowo 1,5 litra wody? 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Moja wina, niesprecyzowałem. 750ml. 2gi raz może z 200-250ml.

--- Dodano ---

Czy to jest przenawożenie azotem? Przepłukać (flush) mocno samą wodą? Czy nic nie robić i czekać aż woda z doniczki zniknie?
    Czekam na rady żeby nie marnować cennego czasu. 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]

--- Dodano ---

Wstałem rano, ten duży liść skurczył się i też już praktycznie cały żółty. Wzrost dalej zachamowany, już 5-6ty dzień.
    Co robić?
    0 0

6. Post #46
    No to zupełnie inna para kaloszy 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

7. Post #47
    Moja wina, niesprecyzowałem. 750ml. 2gi raz może z 200-250ml.

--- Dodano ---

Czy to jest przenawożenie azotem? Przepłukać (flush) mocno samą wodą? Czy nic nie robić i czekać aż woda z doniczki zniknie?
    Czekam na rady żeby nie marnować cennego czasu. 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]

--- Dodano ---

Wstałem rano, ten duży liść skurczył się i też już praktycznie cały żółty. Wzrost dalej zachamowany, już 5-6ty dzień.
    Co robić?
    Ja ci powiem co masz robić zaglądaj do niej raz dziennie bo ześwirujesz 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

8. Post #48
    Czyli konkretnie co robić? Dalej nie wiem. Roślina stoi w miejscu, chce w końcu progresu.
    0 0

9. Post #49
    Czyli konkretnie co robić? Dalej nie wiem. Roślina stoi w miejscu, chce w końcu progresu.
    Pisaliśmy Ci, że jest nadmiar azotu, a Ty jeszcze w ten nadmiar jej go dolewałeś 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Czyli dolne listki nie zwiędły od wilgoci w zacienionym miejscu, tylko uschły od nadmiaru N.
    Roślinka stanęła, bo pogorszył jej się system korzeniowy, jak to jest zwykle przy nadmiarze azotu.
    Myślę, że bez flusza w tym przypadku się nie obejdzie 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2] tym bardziej że lada dzień zacznie się kwitnienie. Trzeba ją odmulić 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]

EDIT: Przeczytałem se właśnie całą Twoją FR i w 21 dniu życia roślinka szła naprawdę elegancko jak na jej wiek i warunki 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Napisałeś w tym UP'ie, że troche słabo idzie i trzeba jej dać powera biohumusem.. I wtedy niestety zacząłeś odbierać jej tego powera 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Nadpobudliwość w sprawie nawozów i ilości dozowanej wody jest najczęstszym przypadkiem hamowania rozwoju rośliny, jak widzę po różnych FR. Czasem poprostu należy pozostawić ją w spokoju i będzie rosła sobie bardzo ładnie 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Ph tylko kontrolować 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    1 0

10. Post #50
    Dziękuję w końcu na konkretną poradę. Nieposłuchałem bo w sumie nie sądziłem, że jest możliwe przelanie biohumusa.
    Pierwszy raz mnie to spotyka.
    Działam z flushem.
    Dzięki ziomek ! Myślisz mocno ją zahamowałem? Urośnie jeszcze po takim ciosie? Planowalem w tym dniu mieć już 2x tyle ile jest. :/
    0 0

11. Post #51
    Dziękuję w końcu na konkretną poradę. Nieposłuchałem bo w sumie nie sądziłem, że jest możliwe przelanie biohumusa.
    Pierwszy raz mnie to spotyka.
    Działam z flushem.
    Dzięki ziomek ! Myślisz mocno ją zahamowałem? Urośnie jeszcze po takim ciosie? Planowalem w tym dniu mieć już 2x tyle ile jest. :/
    Trafiło Ci się naprawde dobre ziarenko. Najprawdopodobniej tej roślince przez całego wega, nie trzeba by nic lać oprócz wody i rosło by zajebiście 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Miało azotu samo w sobie tyle ile trzeba.. Zobaczymy co dalej będzie się dziać, ale podejście to masz zbyt nadpobudliwe xD Nie ma co planować jaka ma być za 2 tygodnie..
    Wtedy się właśnie tylko pogarsza sprawę nawozami..
    Kontrolować ph, uzupełniać niedobory i jakie nasionko ma w sobie moce taki będzie krzaczek i plon 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

12. Post #52
    Ok, zobaczymy. Oby powstało.
    Przelałem 4 litrami wody. Wystarczy?
    0 0

13. Post #53
    Ok, zobaczymy. Oby powstało.
    Przelałem 4 litrami wody. Wystarczy?
    troche licho.. A ile litrów ma donica? Lub jakie wymiary?
    0 0

14. Post #54
    7litrów.

Przelałem jeszcze 6litrami kranówy, a później 0,7 mineralki. Styknie?
    0 0

15. Post #55
    7litrów.

Przelałem jeszcze 6litrami kranówy, a później 0,7 mineralki. Styknie?
    A odstana kranówka? 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    styknie
    0 0

16. Post #56
    Już za późno :P Podlałem kranówą. Znalazłem wątek, że powinno być ~x3 objętość doniczki, tak też zrobiłem. Przejechane gdzieś 15-20l
    Na końcu dodałem 3kropeki zoolek phminus i zobaczymy.
    Będę sprawdzał na bieżąco ph.
    Mam nadzieje, że to przelanie pomoże.
    0 0

17. Post #57
    Już za późno :P Podlałem kranówą. Znalazłem wątek, że powinno być ~x3 objętość doniczki, tak też zrobiłem. Przejechane gdzieś 15-20l
    Na końcu dodałem 3kropeki zoolek phminus i zobaczymy.
    Będę sprawdzał na bieżąco ph.
    Mam nadzieje, że to przelanie pomoże.
    Szkoda tylko że chlorem jej tam polałeś xD
    0 0

18. Post #58
    Przelałem jeszcze raz 10l źródlanki. Mam nadzieje, że ostatecznie będzie ok. Teraz czekam i nie podlewam przez dobre 4dni.
    Usunąłem 5pojemników z wodą, aktualnie są 3. Przełączyłem na 24h żeby szybko wszystko schło i czekam.
    0 0

19. Post #59
    Jeśli moge wtrącić.
    Usuń keramzyt bo on ztrzymuje wilgoć - ja go stosuje tylko na dno doniczki, jedną warstwę.
    Doniczka ze sklejki nie jest dobrym rozwiązaniem - będzie pić wodę i trzymać wilgoć. Teraz już nic z tym fantem nie zrobisz.
    Nawet nie myśl o przesadzaniu roślinki - to będzie ostateczność.

Nie wiem ile lałeś tego biohumusa, ale jak ja stosowałem to zawsze 4 nakrętki na litr wody. Przy pierwszym podlewaniu z nawozem około 12 dnia dwie nakrętki.
    Podlewanie robiłęm w nastepujący sposób, woda z biohumusem, nastpeny dzień sama woda, następny dzięń nic i tak w kółko.
    Ilość podlewanej wody zwiększasz wraz ze wzrostem rośliny. Na poczatek po 200ml potem 300ml itd..
    Bywało tak że na końcu lałem po 700ml za jednym razem, ale musisz być pewny że ma sucho.

Mam tylko nadzieję że tym Flushem jej nie wykończyłeś, bo moim zdaniem to nie nadmiar azotu był przyczyną zachamowania wzrostu ale właśnie przelanie i wilogć od doniczki ze sklejki.
    Oby ci korzenie nie przegniły.
    Trzeba być dobrej myśli.

Na koniec - nie zaglądaj do niej 3 razy dziennie to nic nie daje a tylko się bardziej denerwujesz.
    0 0

20. Post #60
    Przelałem jeszcze raz 10l źródlanki. Mam nadzieje, że ostatecznie będzie ok. Teraz czekam i nie podlewam przez dobre 4dni.
    Usunąłem 5pojemników z wodą, aktualnie są 3. Przełączyłem na 24h żeby szybko wszystko schło i czekam.
    Podlejesz jak będzie sucho. Wsadź palca na kilka cm w glebe i będzie wiadomo.
    A niech to se będzie i za 10 dni. Nie ma znaczenia 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]

Keramzyt z wierzchu też bym wywalił..

--- Dodano ---

Cytat Zamieszczone przez Koncentrat Pomidorowy Zobacz posta
    Jeśli moge wtrącić.
    Usuń keramzyt bo on ztrzymuje wilgoć - ja go stosuje tylko na dno doniczki, jedną warstwę.
    Doniczka ze sklejki nie jest dobrym rozwiązaniem - będzie pić wodę i trzymać wilgoć. Teraz już nic z tym fantem nie zrobisz.
    Nawet nie myśl o przesadzaniu roślinki - to będzie ostateczność.

Nie wiem ile lałeś tego biohumusa, ale jak ja stosowałem to zawsze 4 nakrętki na litr wody. Przy pierwszym podlewaniu z nawozem około 12 dnia dwie nakrętki.
    Podlewanie robiłęm w nastepujący sposób, woda z biohumusem, nastpeny dzień sama woda, następny dzięń nic i tak w kółko.
    Ilość podlewanej wody zwiększasz wraz ze wzrostem rośliny. Na poczatek po 200ml potem 300ml itd..
    Bywało tak że na końcu lałem po 700ml za jednym razem, ale musisz być pewny że ma sucho.

Mam tylko nadzieję że tym Flushem jej nie wykończyłeś, bo moim zdaniem to nie nadmiar azotu był przyczyną zachamowania wzrostu ale właśnie przelanie i wilogć od doniczki ze sklejki.
    Oby ci korzenie nie przegniły.
    Trzeba być dobrej myśli.

Na koniec - nie zaglądaj do niej 3 razy dziennie to nic nie daje a tylko się bardziej denerwujesz.

Na żadnej focie u kolegi nic nie wskazuje na przelanie..
    Widać za to liście wywinięte ku górze co wskazywało by na temperaturę.. Zbyt nisko lampa.
    No i ten nadmiat azotu
    0 0

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl