Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
  1. Post #21
    Byle ci pleśn nie weszła albo grzyb w tą sklejke
    0 0

2. Post #22
    Odnośnie doniczki. Dalej delikatnie wilgotna od spodu, pierwszy raz się zaniepokoiłem. Od dzisiaj będę lał poniżej pół litra i pilnował by nie przelać.
    Pytanie jak widać na zdjęciach dodatkowo zabezpieczyłem konstrukcję taśmą, ale widać jakby parę wodną od wewnątrz. Czy dobrze mi się wydaje, że taśma blokuje odparowywanie i może doprowadzić do ewentualnej pleśni? Ściągać ją raz dwa?
    0 0

3. Post #23
    Taśma tak robi jak nie przylega idealnie do klejonego materiału jak bym się tym nie przejmował.
    0 0

4. Post #24
    Dzień 21.
    Trochę słabo idzie, chyba zwolniła od przelania. Włożyłem paluch i głęboko jeszcze wilgotno. (po 3 dniach niepodlewania). Dzisiaj podleję tylko delikatnie z wierzchu z domieszką biohumusa, trzeba dać JEJ POWERA 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Obniżyłem doniczkę, teraz ma 5-5.5 cm odległości od lampy. Wcześniej 3-4cm.
    Dodałem jeden malutki pojemniczek z wodą po butelce 0.5l
    1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]

0 0

5. Post #25
    Cześć 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2] Nie radziłbym lać biohumusa.. Z każda aktualizacją ma coraz ciemniejsze liście.. (azot)
    Jakie jest ph gleby? 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

6. Post #26
    Cytat Zamieszczone przez Pajonk Squerk Zobacz posta
    Cześć 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2] Nie radziłbym lać biohumusa.. Z każda aktualizacją ma coraz ciemniejsze liście.. (azot)
    Jakie jest ph gleby? 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    jest przelana nawozem widać to po kolorze (takie ciemnozielone liście) a ja bym radził na kilka dni wstrzymać wogóle z nawozem i dać roślince odetchnąć 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana,nikogo nie zabiła a jednak zakazana...
    0 0

7. Post #27
    Ja bym nie lał już niczego prócz samej wody do końca wega..
    0 0

8. Post #28
    raz kolega zamawiał pestki z TS i to sporą ilość. większość różnych odmian którą widziałem była właśnie o taka.. ciemna. jesli mówimy o branderze TS. gatunek nie był ważny. więc myślę, lej ile uważasz i widzisz, foty nam tego nie pokarzą patrząc po sprzęcie jakim je robisz, powodzonka!
    0 0

9. Post #29
    Podlałem odrobinką wody. Wstrzymam się na chwilę z biohumusem, ale jak dla mnie kolor w pełni zdrowy. Podleję jeszcze raz w przeciągu tygodnia i basta.
    0 0

10. Post #30
    jaskob na biohumusie pisze, ze jest NIEPRZEDAWKOWALNY ale uwierz - można przedawkować 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Lepiej je 'przegłodzić', a potem dolać, niż przelać - poczytaj moją FR to zobaczysz jakie potem są 'jaja' 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    1 0

11. Post #31
    Lada moment i tak zacznie się Flo. Wtedy odstaw biohumusa i lej jej fosfor, potas, magnez...
    1 0

12. Post #32
    Lada moment i tak zacznie się Flo. Wtedy odstaw biohumusa i lej jej fosfor, potas, magnez...
    planton k dobre i tanie rozwiązanie,tylko z nawozami na flo nie przesadź 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana,nikogo nie zabiła a jednak zakazana...
    0 0

13. Post #33
    Cytat Zamieszczone przez P0RT0WIEC1948 Zobacz posta
    planton k dobre i tanie rozwiązanie,tylko z nawozami na flo nie przesadź 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    lub Burza Kwiatów firmy Substral w podobnej cenie 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    1 0

14. Post #34
    Cytat Zamieszczone przez P0RT0WIEC1948 Zobacz posta
    Wiadomo, już przygotowane. Zrobiłem połowę zalecanej dawki biohumusa i koniec :P
    0 0

15. Post #35
    Elo, środek 23 dnia. Wczoraj podlałem, ale malutko i tak żeby tylko z wierzchu nawilżyć.
    No i się zaczęło, koniec perfekcyjnego wzrostu.
    Mam 2 żółte liście u dołu.
    I delikatnie ukruszony jeden duży, ale to raczej wada mechaniczna przy wyciąganiu, CHYBA.
    Wydaje mi się, że przelanie. Co myśliście?

0 0

16. Post #36
    Help. Pogarsza się :/

Jadę dzisiaj profilaktycznie po płyn heliga i to gówienko do zbijania ph.
    Ale wydaje mi się, że to nadmiar azotu i niedobór potasu. Mam rację? Lać plantonem już?
    Czy może przez to, że przelana i podsuszyć ją jeszcze chwilę?
    0 0

17. Post #37
    Nic jej nie jest nie przejmuj się aż tak to czy jeden czy dwa liście usychają to nic nie znaczy ładny krzak plantonem zacznij lać jak włosy pokaże .

Aha i planton k miał zmieniony skład według mnie burza kwiatów była by lepszym wyjściem a najlepiej jak byś zamówił coś z growshopa biobizza czy coś 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    0 0

18. Post #38
    Dodam, że roślina też trochę zauważalnie zwolniła. Ten malutki liść już cały żółty. 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Mam planton K kupiony ponad rok temu, sami wiecie jak mało tego schodzi na uprawę.

--- Dodano ---

Dalej proszę o pomoc. Raczej nie będę lekceważył bo ewidentnie coś jest nie tak.
    Właśnie wróciłem,
    24 DZIEŃ
    Sprawdziłem ph, w normie. Ph wody (odstana), zasadowe.
    Zaczyna się pojawiać plamka na kolejnym dolnym liściu. Ten najmniejszy już całkowicie suchy. Ten duży żółtawy jest taki sflaczały.
    Dodatkowo liście były/są trochę bardziej wyciągnięte do góry niż zwykle.

--- Dodano ---

Wydaje mi się, że chyba znalazłem wyjaśnienie. Ściągnąłem tą całą taśmę, pod nią wilgotno.
    Od spodu, wilgotno. Wydaje mi się, że może powstawać pleśń, lub może gnije.
    Wyciąłem w jednym miejscu, wsadziłem palucha i wilgotna ziemia, jakoś nie śmierdziała typowo grzybem, bardziej taką wilgotną ziemią.
    Zmieniać szybko doniczkę? Proszę o porady

0 0

19. Post #39
    Nie ma się czym przejmować 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2] Te uschnięte, pożółkłe listki wytnij sobie, bo to dobre miejscówy dla narodzin pasożytów 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Po za tą żółtą plamką na zdrowym liściu widać też żółte końcówki na innych liściach. By był to wynik Biohumusa to srogo musiałbyś go tam im lać 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Się tu rozchodzi o zbyt bliską odległość planta od żarówek lub o wysoką temperature.
    A ten jeden zzółkł całkowicie od wilgotności przy glebie w zacienionym miejscu pod powłoką liści z wyższych pięter..
    0 0

20. Post #40
    Nie ma się czym przejmować 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2] Te uschnięte, pożółkłe listki wytnij sobie, bo to dobre miejscówy dla narodzin pasożytów 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Po za tą żółtą plamką na zdrowym liściu widać też żółte końcówki na innych liściach. By był to wynik Biohumusa to srogo musiałbyś go tam im lać 1x AK 47 AUTO FEM od TANIESIANIE, CFL 83W [0.105m2]
    Się tu rozchodzi o zbyt bliską odległość planta od żarówek lub o wysoką temperature.
    A ten jeden zzółkł całkowicie od wilgotności przy glebie w zacienionym miejscu pod powłoką liści z wyższych pięter..
    Wszystko ok, pocieszające.
    Ale roślina już od 4-5dni praktycznie się nie rozwija. :/
    Szukam odpowiedzi dlaczego, przelane i musi odczekać?
    Mam się nie przejmować pleśnią i jak wyparuje nadmiar to będzie ok?
    Na razie nie podlewam chociaż z góry delikatnie sucho.
    Obniżyłem planta na wysokość ~8cm. Zobaczę czy trochę się wyciągnie do góry.
    Dodatkowo usunąłem 3pojemniki z wodą na 1dzień żeby ta woda z doniczki mogła odparować.
    0 0

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl