Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17
Krótki link:
Tagi tematu:
Czytaj też: led gdzie zamawiac strony www | Doświetlenie boksa ledami
    Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    0

Lampa LED czy HPS?

Siemka, znalazłem lampy led 50W i 90W i w opisie tych lamp jest napisane że lampa zużywa 15% energii w porównaniu z żarówkami. W 1 "emitowany strumień światła odpowiada żarówce o mocy 350W" a w 2 "emitowany strumień światła odpowiada żarówce o mocy 600W". Co myślicie o ledach? bawić się z nimi czy zostać przy standardowych lampkach hps? Mam zamiar założyć boxa około 90x90 i myśłałem o hps 250W i zastanawiam się czy ten led 90W nie podołał by? Co o tym myślicie, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Lampa LED czy HPS?

linia
    » Inne wątki które mogą Cię zainteresować:

2. Użytkownicy pytali też o
    Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    152
    Spalił blantów
    249
    Odznaki:
    Bierz HPSa. LEDy nie sprawują się tak dobrze.

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    0
    Ale słyszałem że od lampek led są większe zbiory, roślinki szybciej rosną i nie są przypalane jak od hps.

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    3
    Uprawa LED różni się od uprawy pod lampami np. HPS...
    Jest trudniejsza... trzeba zwracać uwagę na więcej rzeczy... np. temperatura (LED nie grzeją aż tak więc zdarza się, że trzeba dogrzewać boxa), wilgoć wolniej odparowuje...

Podobno LED dobrze sprawują się na weg natomiast na flow kiepska sprawa z nimi... Szczerze powiem, że nie interesowałem się tym dużo (głównie uprawa out) jednak coś tam się przewinęło i opinie były raczej negatywne niż pozytywne. Nie chce nikogo wprowadzić w błąd ale jeżeli chodzi Ci o jakość, plon a nie jako taki eksperyment proponuje pozostać przy starych rozwiązaniach.

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    0
    Nie pozostaje nic innego jak zostać przy hps. Dzięki pozdrawiam, do zamknięcia.

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    17
    Spalił blantów
    3
    Na jakiej podstawie stwierdzacie takie fakty??
    Bo coś tam czytałem i wyczytałem ze led jednak nie??
    Takie wypowiedzi tylko wprowadzają w błąd.

Gość
    Poziom upalenia:
    LEDY są wydajniejsze od HPS, zuzywaja 80% mniej energi niż HPS, i większy plon jest z uprawy pod LED'ami! Jest to udowodnione naukowo, szereg filmow jest, i kilkanascie upraw na forach. Zamiast czytać to co ktoś pisze w komentarzu bo nie jest zwolennikiem LEDOW tylko HPS zacznijcie szukać prawdziwych informacji, ogladajcie fotorelacje prowadzone na ledach, i ogladajcie filmy z upraw LED! Jesli znacie angielski to jest lepiej dla was. Pozdro

Usatysfakcjonowany pali blanty dzięki 2 osobom:

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    1
    Spalił blantów
    0
    Sam mam Ledy, jak dla mnie są dobre, tansze i bardziej oplacalne :>

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    113
    Spalił blantów
    37
    Witam jeśli by ktoś chciał kupić taki panel LED np jak na ufoled.pl to polecam tą stronkę
    Wholesale led grow light Gallery - Buy Low Price led grow light Lots on Aliexpress.com

Gumball

Box
    Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    1
    Spalił blantów
    2
    Słyszałem tez dużo dobrego o ledach ale zastanawia mnie jeden fakt. Na stronach growshop-ow podawane jest ze dajmy na to panel ledowy o mocy 120W jest odpowiednikiem lampy 600W HPS. Jezeli to jest prawda to jak mozna przeliczyć to na powierzchnie i ilosc roślin. Skoro pod 600W HPS mozna miec od 12 do 14 roslin i powierzchnie 1-1,4m2 to na taka samą powierzchnie i taka sama ilosc roslin mozna zastosować własnie taki panel ? Lampa LED czy HPS? Informacje które tutaj podaje znalazłem na stornie hemp.pl i wiki.haszysz.com

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    14
    Spalił blantów
    36
    witam oglądałem troszkę stronę z ledami którą podał kolega wyżej i znalazłem taką lampeczke New 1Pc 3W E27 RED BLUE 60 LED Hydroponic LED Plant Grow Light Free Shipping-in Outdoor Lighting from Lights & Lighting on Aliexpress.com stykła by na 1 krzaczka malutkiego jakiegoś jak bym miał szawke o wymiarach 42x40 ?? jeśli w złym miejscu umieściłem wątek proszę o przeniesienie

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    5
    Cytat Zamieszczone przez Usatysfakcjonowany Zobacz posta
    LEDY są wydajniejsze od HPS, zuzywaja 80% mniej energi niż HPS, i większy plon jest z uprawy pod LED'ami! Jest to udowodnione naukowo, szereg filmow jest, i kilkanascie upraw na forach. Zamiast czytać to co ktoś pisze w komentarzu bo nie jest zwolennikiem LEDOW tylko HPS zacznijcie szukać prawdziwych informacji, ogladajcie fotorelacje prowadzone na ledach, i ogladajcie filmy z upraw LED! Jesli znacie angielski to jest lepiej dla was. Pozdro
    Zgadzam się z Tobą, ale co do tych ilości procent mniej, to już bym polemizowałLampa LED czy HPS?.

"To, co najmniej prawdopodobne jest najbardziej pewne" - A.H.
    nasiona marihuany, www.afghan-plant.pl

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    5
    Cytat Zamieszczone przez Matix650 Zobacz posta
    witam oglądałem troszkę stronę z ledami którą podał kolega wyżej i znalazłem taką lampeczke New 1Pc 3W E27 RED BLUE 60 LED Hydroponic LED Plant Grow Light Free Shipping-in Outdoor Lighting from Lights & Lighting on Aliexpress.com stykła by na 1 krzaczka malutkiego jakiegoś jak bym miał szawke o wymiarach 42x40 ?? jeśli w złym miejscu umieściłem wątek proszę o przeniesienie
    Z chińskimi panelami jest tak, że jak chcesz mieć taki wynik plonu jak z hps 400, to musisz mieć chiński led panel minimum 300W.
    Jeśli chcesz pobić hps'a, to szukaj Evo led i kup 4 panele po 75W każdy a uzyskasz plon dwa razy większy niż z HPS.
    Evo Led zrobione są na diodach Osram SSL, a nie NO Name jak u chińczyka. Ich cena jest znacznie wyższa od "alibabek".

Pzdr

random pali blanta na koszt:

"To, co najmniej prawdopodobne jest najbardziej pewne" - A.H.
    nasiona marihuany, www.afghan-plant.pl

Poziom upalenia:
    O użytkowniku:
    Status
    Postawił blantów
    0
    Spalił blantów
    0
    czy to jest dobre??? wie ktos o tej stronie cokolwiek nadaje sie do boxa ???Wzrost i kwitnienie : Panel LED Grow 240 Wat

--- Dodano ---

i do jakiego boxa byłby najlepszy? cena niska kusi ten led

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Nowe wątki w dziale Oświetlenie

1. Oświetlanie automatów i nn
    Napisane przez użytkownika PozaKontrolą
    Odpowiedzi: 0
  2. LED-y
    Napisane przez użytkownika TetraHydrokannabinol
    Odpowiedzi: 1
  3. Powierzchnia - Naświetlenie
    Napisane przez użytkownika weedkrz
    Odpowiedzi: 12
  4. Pobór prądu
    Napisane przez użytkownika ulan1122
    Odpowiedzi: 17
  5. Odpowiedzi: 1
  6. uprawa 10m 2
    Napisane przez użytkownika timigrower
    Odpowiedzi: 2
  7. uprawa 10m 2
    Napisane przez użytkownika timigrower
    Odpowiedzi: 6
  8. Pytanie o zestaw CFL
    Napisane przez użytkownika wyrzyk
    Odpowiedzi: 8
  9. POMOCY lampa hps
    Napisane przez użytkownika world2006
    Odpowiedzi: 13
  10. Zmniejszenie czasu naświetlenia- kwitnienie.
    Napisane przez użytkownika jaracz52
    Odpowiedzi: 9

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2014 © Forum NasionaKonopi.pl